Turmalín

Turmalín patrí medzi vzácne a luxusné drahokamy. Tento výnimočný drahokam je vďaka svojmu sfarbeniu jedným z najzaujímavejších a najžiadanejších drahokamov dnešnej doby. V našej ponuke nájdete širokú ponuku turmalínov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary turmalínov:

 

Farba turmalínov:

Sfarbenie tohto jedinečného drahokamu sa pohybuje od temných čiernych, sivastých či hnedých odtieňov až po zlaté, neónovomodré, limetkovo zelené, červené, žlté či priezračné.

 

Použitie turmalínov:

Väčšie turmalíny, je možné použiť ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávané v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza turmalín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné turmalíny použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi žiadané sú zásnubné prstene s turmalínom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena turmalínov:

Cena turmalínu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či turmalín prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o turmalínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych turmalínov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 3,25 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 7x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 4x2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný turmalín s veľkosťou 3 mm

 

Video: