Očarila vás krása diamantov? Či už chcete diamant darovať ako súčasť šperku svojej vyvolenej alebo plánujete investíciu s garantovaným výnosom, v Klenotoch Hematit sme tým správnym partnerom pre poradenstvo i kúpu.

Nájdeme vám TEN PRAVÝ DIAMANT podľa vašich predstáv. Certifikovaný, hodnotný a večný. Investujte do jeho krásy alebo hodnoty s odborníkmi.

Vyberte si z ponuky Klenotov Hematit. 

Diamantové šperky Košice

Diamantové šperky

Investičné diamanty Košice

Investičné diamanty

Prečo práve diamant?

Darovať šperk z lásky je krásne gesto. Ak však darujete svojej milovanej šperk s diamantom, dodáte tomuto gestu nielen nádych luxusu, ale i hodnotu. Diamanty, ktoré sa premieňajú z neurčitého tvaru, pripomínajúceho kúsok skla, na nádherné drahokamy, patria už celé roky k prestížnym kúskom v osobnej zbierke každého, kto diamant vlastní. Stačí si vybrať, akú funkciu by mal váš diamant spĺňať.

Diamant ako šperk

Snubné prstene alebo rodinné šperky, ktoré nesú známku originality, sú našou špecialitou. Vytvoríme vám unikátny šperk na mieru, ktorý sa stane pamiatkou na vaše najvzácnejšie životné okamihy. Ako prejav lásky, úcty alebo obdivu. Šperky s diamantom majú navyše stálu hodnotu. Je len na vás, či ju premeníte na symbol lásky voči svojej vyvolenej alebo odovzdáte ako dedičstvo svojim deťom.

Diamant ako investícia

Investičné diamanty sú komoditou, po ktorej siaha každý rozvážny investor hľadajúci garantovaný výnos. Hodnota diamantov neustále rastie a spolu s faktom, že ich ponuka je obmedzená, tvoria skvelý spôsob, ako investovať svoj kapitál takmer bez rizika. Vyberte si svoj investičný diamant, ktorý vám už o niekoľko rokov znásobí vašu investíciu. 

Ako vybrať správny diamant

Na to, aby ste vedeli odlíšiť hodnotný diamant od kúsku vybrúseného skla, prípadne iného drahokamu, voľné oko nepostačuje. Základným dokumentom, ktorý je najčastejšie súčasťou každého diamantu, je jeho certifikát. Aby bol certifikát dôveryhodný, mal by byť vystavený uznávanou gemologickou spoločnosťou alebo inštitútom. To zaručí, že sú informácie na “rodnom liste” diamantu overené odborníkmi. Aké sú to?

4C alebo čo určuje hodnotu diamantu

Hodnotenie diamantov má svoje striktné pravidlá. Aby bol každý kúsok ocenený podľa rovnakých kritérií, vytvorili sa na začiatku 20. storočia všeobecne uznávané a platné pravidlá pre posudzovanie diamantov, drahokamov, polodrahokamov i perál. V skratke sa stretnete s pojmom 4C. Na certifikáte k drahokamu tak nájdete informácie o karátovej hmotnosti (CARAT), farbe (COLOR), čistote (CLARITY) a výbruse (CUT). Tie posudzujú odborné oči gemológov v laboratóriách podľa presných parametrov. 

Carat - Karátová hmotnosť

Karát diamanty

Karát je jednotka pre váhu diamantu. 1 karát = 200 miligramov. Hmotnosť diamantu, uvedená v karátoch, výrazne ovplyvňuje jeho výslednú cenu. 

Color - Farba

Farba diamantov je atribútom, ktorý sa dnes hodnotí na medzinárodne uznávanej škále, počínajúc písmenom D. Toto označenie získavajú najvzácnejšie kúsky, ktoré sú bezfarebné.

Clarity - Čistota

Čistota diamantu odhaľuje ďalší z jeho atribútov kvality. Len jedna pätina všetkých vyťažených diamantov je natoľko číra, aby spĺňala parametre stanovené gemologickým inštitútom. 

Cut - Výbrus

Výbrus diamantov je umenie, ktoré má presne dané parametre. Aby diamant čo najviac žiaril, alebo inak povedané odrážal svetlo, musí prejsť zručnými rukami brusiča, ktorý z neho dokáže vytvoriť jedinečný skvost. 

Okrem vlastnistí 4C by vás ešte mohlo zaujímať

Tvar diamantov

Tvar diamantov

Lesk diamantov

Výkup diamantov

Vlastniť diamant dnes nie je len výsadou najvyšších vrstiev. Hoci sa jedná o jednu z najvzácnejších komodít na svete, svoj kúsok si môžete uloviť i vy. Či už v podobe šperku, alebo osobitne – ako investičný diamant, môžete ozdobiť prsteník svojej vyvolenej alebo obohatiť svoj osobný trezor o jedinečný kúsok. 

 

V oboch prípadoch platí, že tú najvýhodnejšiu kúpu, spolu s odborným poradenstvom pri výbere, nájdete len u skúseného partnera. V Klenotoch Hematit sme hrdí na to, že vám takéto služby môžeme ponúknuť už roky. Neváhajte nás osloviť!

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní