Máte na predaj diamant, ktorý by ste radi premenili na finančnú hotovosť? V Klenotoch Hematit sa zaoberáme aj výkupom samostatných diamantov a diamantových šperkov. V oboch prípadoch však máme stanovené určité požiadavky. 

Výkup diamantov

K tomu, aby sme mohli váš diamant vykúpiť, je potrebné, aby spĺňal minimálne požiadavky na jeho kvalitu.

Vykupujeme iba diamanty s nasledujúcimi parametrami:

KARATOVÁ HMOTNOSŤ: vyššia ako 0,3 ct

VÝBRUS: Briliant, Emerald, Oval, Marquise, Pear, Heart

FARBA: odtieň “H” a vyššie

ČISTOTA: stupeň SI2 a vyššie

Výkup diamantových šperkov

Použité diamantové šperky strácajú na hodnote a ťažko ich oceniť komplexne. To, čo žiaľ nevieme vziať v úvahu, je ich emocionálna hodnota, ktorú pozná len ich nositeľ. Preto je pre nás pri výkupe šperkov s diamantmi rozhodujúce oddelenie zlata a drahokamu. Tak vieme objektívne určiť ich hodnotu. 

Cenu napokon určíme ako súčet ceny zlomkového zlata a diamantu samostatne. 

Certifikát ako súčasť výkupu diamantov

Súčasťou diamantu je certifikát s informáciami o najdôležitejších parametroch diamantu. Nájdeme na ňom hodnoty 4C – color, cut, clarity a carat. Pri výkupe v našej spoločnosti akceptujeme diamanty s certifikátmi od nezávislých gemologických inštitútov – certifikáty GIA a HRD v prípade, že certifikát nie je starší ako 7 rokov. Inak je k nemu potrebné vystaviť nový certifikát Amerického gemologického inštitútu. Certifikáty s nejasným pôvodom alebo tie, ktoré vám vystavil predajca pri kúpe diamantu, neakceptjeme.

Máte záujem o zobchodovanie Vášho diamantu?

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní