Topás

Topás patrí medzi vzácne a luxusné drahokamy. Tento výnimočný drahokam vyniká najmä širokou farebnou škálou a kryštáľovým leskom. V našej ponuke nájdete širokú ponuku topásov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary topásov:

 

Farba topásov:

Popri klasickej hnedej zahŕňa rôzne sýte odtiene modrej, zelenej, žltej, oranžovej, červenej, ružovej a purpurovej.

 

Použitie topásov:

Väčšie topásy, je možné použiť ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávané v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza topás v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné topásy použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Topásy nádherne vyniknú v zásnubných prsteňoch.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena rubínov

Cena topásu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či topás prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o topásoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych topásov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 7 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 6x4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 5 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 6x4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 12x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 4x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný topás s veľkosťou 7 mm

Video: