Tanzanit

Tanzanit je relatívne novým drahokamom avšak tiež patrí medzi obľúbené a hodnotné drahokamy. Tento výnimočný drahokam pod rôznym uhlom svetla odráža odlišný farebný odtieň. V našej ponuke nájdete širokú ponuku tanzanitov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

Tvary tanzanitov:

 

Farba tanzanitov:

Tanzanit sa vyskytuje v krásnych modrých farbách od ultraakvamarínovej po zafírové odtiene, pričom charakteristické sú fialové tóny. Najobľúbenejšou farbou je sýta modrá s purpurovými a červenými odtieňmi.

 

Použitie tanzanitov:

Väčšie tanzanity, je možné použiť ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávané v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza tanzanit v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné tanzanity použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s tanzanitom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena tanzanitov:

Cena tanzanitu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či tanzanit prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o tanzanitoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych tanzanitov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 2,75 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 7x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 4x3 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 4x2 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 4x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 2,25 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný tanzanit s veľkosťou 3 mm

Video: