Spinel

Spinel je všestranný drahokam a vďaka svojej tvrdosti aj najodolnejším kameňom. Tento výnimočný drahokam si ľudia často zamieňajú s rubínom či zafírom pre jeho sýte farby a neuveriteľný kryštáľový lesk. V našej ponuke nájdete širokú ponuku spinelov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

Tvary spinelov:

 

Farba spinelov:

Spinel má mnohé farebné variácie - pohybujú sa od žltej, oranžovej, modrej, červenej, fialkastej, hnedej, čiernej až po ružovú. 

 

Použitie spinelov:

Spinely je možné použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú aj zásnubné prstene so spinelom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena spinelov:

Cena spinelu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či spinel prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o spineloch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych spinelov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 6x4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný spinel s veľkosťou 4 mm

 

Video: