Smaragd

Smaragd patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť, sýtu zelenú farbu a neuveriteľný kryštáľový lesk. V našej ponuke nájdete širokú ponuku smaragdov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

*Na tomto videu je zobrazený prírodný smaragd s hmotnosťou 1,17ct

Tvary smaragdov:

Drahokamy/Prirodny_rubin_okruhly_1_19_ct.jpeg width="100" />Drahokamy/Prirodny_rubin_s_vybrusom_oval_2_1_ct.jpeg width="100" />

 

Farba smaragdov:

Najžiadanejšou a najviac cenenou farbou smaragdov je sýty zelený tón s modrými odtieňmi. Takýto smaragd je označovaný ako "kolumbijský"smaragd, pričom toto označenie nemusí zodpovedať pôvodu drahokamu.

 

Použitie smaragdov:

Väčšie smaragdy, je možné použiť ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza rubín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné smaragdy použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú smaragdové zásnubné prstene.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena smaragdov

Cena smaragdu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či smaragd prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o smaragdoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť alebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych smaragdov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

 Na obrázku je prírodný smaragd s hmotnosťou 0,97ct

Na obrázku je prírodný smaragd s hmotnosťou 1,17ct

Na obrázku je prírodný smaragd vo veľkosti 3x1,5mm

Na obrázku je prírodný smaragd vo veľkosti 2mm

Na obrázku je prírodný smaragd vo veľkosti 3mm

Na obrázku je prírodný smaragd v okrhlom výbruse

Video: