Opál

Opál patrí medzi vzácne a luxusné drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho tvrdosť a jedinečné farby dúhy. V našej ponuke nájdete širokú ponuku opálov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary opálov:

 

Farba opálov:

Opály hrajú jednou, dvomi či troma farbami alebo odrážajú celé spektrum dúhy.

 

Použitie opálov:

Väčšie opály, je možné použiť ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza opál v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné opály použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s opálom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena opálov:

Cena opálu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či opál prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o opáloch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych opálov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný opál s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný opál s veľkosťou 7x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný opál s veľkosťou 4x2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný opál s veľkosťou 5x3 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný opál s veľkosťou 5 mm

Video: