Ónyx

Ónyx patrí medzi vzácne a luxusné drahokamy. Vďaka svojej elegancii a farbe je typickým drahokamom pre pánske šperky, V našej ponuke nájdete širokú ponuku ónyxov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary ónyxov:

 

Farba ónyxov:

Ónyx sa zvačajne vyskytuje v hlbokej čiernej farbe, môžeme ho ale nájsť aj v odtieňoch hnedej alebo červenej.

 

Použitie ónyxov:

Väčšie ónyxy, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza ónyx v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné ónyx použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú kolekcie šperkov typu "black and white".

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena ónyxov:

Cena ónyxu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či ónyx prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o ónyxoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych ónyxov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 8 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 8x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 7x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 6x4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ónyx s veľkosťou 8 mm

Video: