Morganit

Morganit patrí medzi najznámejšie berylové drahokamy. Morganit je kráľom nebeskej lásky - pre jeho jemné staroružové odtiene ho milujú ženy z celého sveta . V našej ponuke nájdete širokú ponuku morganitov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

*Na tomto videu je zobrazený prírodný morganit s hmotnosťou 8,29 ct

Tvary morganitov:

 

Farba morganitov:

Morganit je zvyčajne jemne ružovým kameňom, jeho farba sa môže poúvať medzi žltkastou, lososovoružovou až po sviežu ružovú a fialovú - jeho odtiene odrážajú ženskú jemnosť a krásu.

 

Použitie morganitov:

Väčšie morganity, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza morganit v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné morganity použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s jemne ružovým morganitom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena morganitov:

Cena morganitu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či morganit prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o morganitoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych morganitov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s hmotnosťou 8,29 ct

 Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s hmotnosťou 5,39 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s hmotnosťou 3,09 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s hmotnosťou 5,59 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s veľkosťou 7 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný morganit s veľkosťou 8x6 mm

Video: