Kremeň

Kremeň je jedným z najdôležitejších minerálov na zemi. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť, všestranné využitie. V našej ponuke nájdete širokú ponuku kremeňov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary kremeňov:

 

Farba kremeňov:

Dokonalý kremeňový drahokam je priehľadný a číry a tak umožňuje, aby svetlo, ktoré prechádza cez kameň sa lámalo sa na tisíce farebných lúčov. Avšak nie je nič výnimočné nájsť belasý či zelenkastý kryštál lebo sfarbenie tohto kameňa je také pestré ako spektrum samo.

 

Použitie kremeňov:

Väčšie kremene, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza kremeň v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné kremene použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú aj zásnubné prstenes kremeňom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena kremeňov:

Cena kremeňa záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či kremeň prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o kremeňoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych kremeňov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 18 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 25x10 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 10 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 12x10 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 24x8 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 28x14 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 7x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 8 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný kremeň s veľkosťou 10 mm

Video: