Iolit

Iolit patrí medzi vzácne a luxusné drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť a kvôli vlastnosti, ktorá dokáže zladiť dva či viac úplne odlišných odtieňov. V našej ponuke nájdete širokú ponuku iolitov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary iolitov:

 

Farba iolitov:

 V gréčtine slovo ios znamená filaovú farbu. Pri pohľade z jedného uhla sa môže stať, že iolit má výrazné modré sfarbenie, z iného uhla sa vás bude snažiť presvedčiť o svojej čírej čistote a ak sa na neho pozriete zhora jeho odtieň pripomína farbu zlatého medu.

 

Použitie iolitov:

Väčšie iolity, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza iolit v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné iolit použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s iolitom pre svoju viacfarebnosť.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena iolitov:

Cena iolitu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či iolit prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o iolitoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych iolity z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 5,5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 4x3 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 8x5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 4x2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 4x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 2,5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný iolit s veľkosťou 4 mm

Video: