Granát

Granát patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť, vášnivo sýtu červenú farbu a neuveriteľný kryštáľový lesk. V našej ponuke nájdete širokú ponuku granátov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary granátov:

 

Farba granátov:

Najčastejším odtieňom pri granátoch je sýta, vášnivá červená farba, granát sa však vyskytuje aj v spektre farieb od žltej, oranžovej cez broskyňovú až po zelenú, červenú purpuroú a hnedú. Najvzácnejším farebným variantom je modrý granát.

 

Použitie granátov:

Väčšie granáty, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza granát v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné granáty použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s vášnivým červeným granátom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena granátov:

Cena granátu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či granát prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o rubínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych granátov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 4x2 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 4,5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 8x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný granát s veľkosťou 9x6 mm

Video: