Citrín

Citrín patrí medzi najvzácnejšie a najpopulárnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť a atraktívnu farbu. V našej ponuke nájdete širokú ponuku citrínov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary citrínov:

 

Farba citrínov:

Citrín sa objavuje od citrónových odtieňov po drahé žltooranžové a nádherné zlatohnedé variácie. Najviac cenenou a žiadanou farbou je sýtooranžová s červenými odleskmi. Citríny takejto farby sa označujú ako "madeiry".

 

Použitie citrínov:

Väčšie citríny, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza citrín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné citríny použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s citrínom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena citrínov

Cena citrínu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či citrín prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o citrínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych citrínov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 5x3 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný citrín "madeira" s veľkosťou 10x7 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín "madeira" s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 8x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 4x2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný citrín s veľkosťou 4 mm

Video: