Ametyst

Ametyst patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť, sýtu fialovú farbu a neuveriteľný kryštáľový lesk. V našej ponuke nájdete širokú ponuku ametystov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary ametystov:

 

Farba ametystov:

Najžiadanejšou a najviac cenenou farbou pri ametystoch je sýta fialová s červenými a modrými tónmi. Takémuto ametystu sa hovorí "sibírsky ametyst".

 

Použitie ametystov:

Väčšie ametysty, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza ametyst v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné ametysty použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena ametystov

Cena ametystu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či ametyst prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o ametystoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych ametystov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 4 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 8x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 14x9 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 14x7 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný ametyst s veľkosťou 4 mm

Video: