Ametrín

Ametrín patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam je kombináciou ametystu a citrínu. Vyznačuje sa neuveriteľnou tvrdosťou a spojením nádherných odtieňov týchto dvoch drahokamov. V našej ponuke nájdete ponuku ametrínov, avšak kvôli jeho vzácnosti v obmedzenom množstve, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary ametrínov:

 

Farba ametrínov:

Vynikajci ametrín vykazuje stredne tmavé odtiene oranžovej a hlboké tóny purpurovej, ktoré prechádzajú do fialovej farby. Najžiadanejší ametrín je ten, ktorý má rovnaký podiel citrínu a ametystu.

 

Použitie ametrínov:

Väčšie ametríny, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza rubín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné ametríny použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s ametrínom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena ametrínov

Cena ametrínu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či ametrín prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o ametrínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych ametrínov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný ametrín s veľkosťou 9x7 mm

 Na obrázku je zobrazený prírodný ametrín s veľkosťou 7x5 mm

Video: