Alexandrit

Alexandrit patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho fenomenálnu farbu. V našej ponuke nájdete ponuku alexandritu, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

Tvary alexandritov:

 

Farba alexandritov:

Alexandrit je výnimočný pre jeho dramatické zmeny farby zo zelenej za denného svetla na čerešňovo červenú pri umelom osvetlení.

 

Použitie alexandritov:

Väčšie alexandrity, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza alexandrit v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné alexandrit použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú zásnubné prstene s alexandritom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena alexandritov:

Cena alexandritu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či alexandrit prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o alexandritov sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť alebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych alexandritov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je prírodný alexandrit s veľkosťou 3,5 mm

Video: