Akvamarín

Akvamarín patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam je známy pre svoju dych vyrážajúcu modrú farbu, ktorá pripomína morskú hladinu. V našej ponuke nájdete širokú ponuku akvamarínov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

*Na tomto videu je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 5,19ct

Tvary akvamarínov:

 

Farba akvamarínov:

Rovnako ako morská hladina, tak aj akvamarín môže mať rôzne odtiene modrej - od svetlých tónov cez zelenkavé až po tmavomodrú  farbu. Väčšina akvamarínov má však svetlomodrú farbu, ktorá je aj najžiadanejšia.

 

Použitie akvamarínov:

Väčšie akvamaríny, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza akvamarín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné akvamaríny použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú  zásnubné prstene s akvamarínom.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena akvamarínov

Cena akvamarínu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či akvamarín prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o akvamarínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych akvamarínov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 4,82 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 6,15 ct

 

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 5,57 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 5,17 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s hmotnosťou 5,19 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s veľkosťou 4x2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s veľkosťou 2,5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný akvamarín s veľkosťou 3,5 mm

Video: