08.02
2020

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

Sim. Šoóšová, 03.10.2016 v sekcii Životný štýl 

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata
    

           

Plniť si sny, znamená neustále posúvať svoju motiváciu či schopnosti. Je to úplne normálna ľudská vlastnosť, ktorá nás posúva k dosiahnutiu nášho vytýčeného cieľa. Ale v niektorých prípadoch ide o skutočne vyhodené peniaze do luftu, aj napriek tomu, že ide o pozlátené sny.

V tomto článku by sme sa chceli s vami podeliť o 10 najbizarnejších vecí, ktoré sú vyrobené zo zlata a za ktoré ľudia bežne vyhadzujú svoje ťažko či ľahko zarobené peniaze. Pripravte sa, začíname!

   

  1. Bláznivá pružina

Obľúbená zábavka detí, ktoré ju púšťajú dole schodmi, naťahujú sa s ňou až kým sa táto dúhová pružinka nezamotá.  Ak chcete byť výnimočný a dopriať svojím deťom luxusnú hračku, za 99 dolárov si môžete objednať špeciálnu edíciu tejto obľúbenej hračky. Pružina je pozlátená zlatým 14 karátovým zlatom. Aj napriek tomu, že nejde o extra drahú záležitosť, no môžete sa s ňou zabaviť. Nakoľko ide o zberateľský kúsok, o niekoľko rokov by mohla dosiahnuť určite oveľa vyššiu hodnotu.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata   

     

  1. Vianočný stromček

        Ak vás omrzela vianočná, umelohmotná „metla“, máme pre vás zaujímavý tip, na trendový    moderný  stromček. Samozrejme , že ide o vianočný stromček, ktorý je vyrobený z rýdzeho – 24 karátového  zlata.  Jeho zrod má za následok slávne japonské klenotníctvo Ginza Tanaka . Vianočný stromček má niekoľko výhod – zmestí sa do akejkoľvek miestnosti a váži len 12 kilogramov. No ak máte po ruke zbytočných 15 miliónov eur, určite si kúpite investíciu, ktorá vydrží ešte deťom vašich detí  a ich detí.

 10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata  

   

  1. Cumlík

Máme tu však niečo pre budúce mamičky. Spoločnosť Ulubulu sa špecializuje na doplnky pre novorodencov, najmä na cumlíky.  Okrem klasických kolekcií však ponúkajú aj špeciálnu výrobu cumlíkov na mieru. Preslávili sa najmä extravagantným kúskom. Išlo o cumlík z 18 karátového, bieleho zlata, v  ktorom bolo osadených 278 diamantov.  Cumlík bol vyrobený na prianie Brada Pitta a Angeliny Jolie pre ich dcéru. Cena takéhoto  cumlíka dosahuje 17 tisíc dolárov a nie je určený len na výstavy, je pripravený na všetky detské sliny a kusance.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

     

  1. Vibrátor

Luxusné produkty nájdete aj v oblasti erotických pomôcok. Nie, svet sa nezbláznil, iba samotné ľudstvo. Každopádne, švédsky výrobca ozvláštnil obyčajný plastový či gumený vibrátor a pozlátil ho 24 karátovým zlatom. Za cca 15 tisíc eur si tak skutočne môžete dopriať božskú rozkoš osamote, zatiaľ čo vaša peňaženka alebo bankové konto bude zívať prázdnotou. Ak nemáte peňazí na vyhadzovanie, no chcete si takto osviežiť svoj intímny život, k dispozícií nájdete aj lacnejšie varianty v striebornom prevedení či v chirurgickej oceli.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

     

  1. Košeľa

Určite si pamätáte indického podnikateľa, ktorý bol zlatom doslova posadnutý. Jeho záujem o zlaté šperky prerástla do takej miery, že si nechal vyrobiť košeľu zo zlata za neuveriteľných 22 tisíc eur. Zlatá košeľa váži  približne 3,5 kilogramu a je vybavená šiestimi gombíkmi, v ktorých sú osadené Swarovski kryštály. Splnil si vraj svoj sen, no tomuto jagavému skvostu sa dlho netešil. Indický podnikateľ bol zavraždený neznámym páchateľom, kvôli nepodarenému obchodu.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

      

  1. LEGO kocka

Najobľúbenejšia detská stavebnica Lego, pri ktorej si deti rozvíjajú svoju fantáziu a cibria si svoju motoriku. Určite túto stavebnicu poznáte a máte ju doma. Ak na jeden kúsok omylom stúpite, okúsite jej nepríjemnú bolesť. Predstavte si však, že stúpite na takýto malý kúsok, ktorý je vyrobený zo zlata. Takáto kocka má hodnotu cca 12 tisíc eur . V roku 1980 bola vyrábaná pre zamestnancov, ktorý si v lego továrni v Nemecku odpracovali 25 rokov.  Táto lego kocka je vyrobená zo 14 karátového zlata a je veľmi vzácna, stal sa z nej zberateľský kúsok, ktorého hodnota určite vzrástla.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata   

  1. Syr

Ak ste si mysleli, že pleťová maska na tvár alebo kúpeľ v 24 karátovom zlate je už príliš, mýlil ste sa. Vo Veľkej Británií vyrábajú štýlový a veľmi lahodný syr White sttilton gold cheese. Jeho exkluzivita však netkvie v jeho chuti, ako v tom, že na jeho povrchu sa nachádzajú zlaté vločky.  10 dekagramov tohto zlatého syra si môžete kúpiť  približne za 70 eur.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

  

  1. Lieky

Tieto zlaté lieky sú luxusnou súčasťou Citizen  od Tobiasa Wonga, ktoré nájdete bežne na webe. Za 30 dňovú zásobu týchto zlatých piluliek necháte cca 1200 eur. Bohužiaľ, neuľaví vám ani od bolesti hlavy či bolesti žalúdka. Práve naopak, je vhodná na len na jednu vec. Pozlátite svoje exkrementy, čím spláchnete svoje peniaze priamo do mestskej kanalizácie.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

  

  1. Toaleta

Pokiaľ ste ochotný utratiť viac než 370 tisíc eur za zlatú toaletu, vaše priority sú v takom prípade určite pomýlené. Táto toaleta, na ktorú sa dívate si nechal postaviť čínsky miliardár a obchodník so šperkmi. Toto WC je vyrobené z 24 karátového zlata a je dominantou v jeho showroome. Čo je však neuveriteľné, že hostia túto toaletu môžu naplno využiť vtedy, ak u neho nakúpia šperky za vyše 150 eur. Tento zlatý záchodový trend však neminul niektoré celebrity, ktoré sa týmto kúskom môžu pochváliť. Jednou z nich je aj známa modelka Kim Kardashian West.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

   

  1. Toaletný papier

Ku každej toalete však patrí aj toaletný papier. A čím by bol zlatý záchod bez zlatého toaletného papieru? No predsa ničím. Toaletný papier je základ. Ide o vec, ktorú potrebujeme skutočne všetci. Ak chcete spraviť dojem, pred návštevou môžete si zaobstarať tento zlatý toaletný papier. 1 rolka „toaleťáku“ je vyrobená z 22 karátového zlata a stojí približne 130 tisíc eur. Objednávku vám dovezú osobne a ako darček dostanete aj fľašu šampanského. No nekúpte to! Máme pre Vás cennú radu, nesplachujte svoje peniaze do záchoda takýmto spôsobom.

10 najbizarnejších vecí vyrobených zo zlata

 

Pozrite si video, ktoré stojí za vznikom tohto článku: 

            

Nevyhadzujte svoje peniaze len tak do luftu. Stačí ak trošku popremýšľajte a rozumne investujete. Zlatý toaletný papier v skutočnosti nie je nič moc. Tento príspevok sme našli na stránkach youtube.com. Ak vás zaujal, inšpiroval alebo potešil, pošlite ho ďalej svojim známym aby ste ich mohli potešiť, zaujať či inšpirovať.

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=VLGdF2E9XRE 

   

Mohlo by sa vám páčiť: 

Nadčasové šperky a spomienky vytvorené z detských kresieb 

Láska z čias puzzle 

Svadobné fotografie- fotografie zajtrajška 

Majte zásnubný prsteň ako slávna modelka