Certifikáty diamantov

 

CERTIFIKÁTY DIAMANTOV 

Na celom svete existuje množstvo laboratórií na klasifikovanie diamantov, ktoré vydávajú svoje vlastné certifikáty, postupujú podľa svojich vlastných noriem a v niektorých prípadoch používajú i vlastnú terminológiu. Certifikát hrá veľkú úlohu pri určovaní hodnoty diamantu a ak sa rozhodneme pre kúpu diamantu, je dôležité mať na pamäti, že existujú rôzne klasifikačné systémy.

 


GIA – GEMOLOGICAL INSTITUTE OF AMERICA (AMERICKÝ GEMOLOGICKÝ INŠTITÚT)

Spoločnosť má centrálu v New Yorku a bola založená v roku 1931 ako nezisková vzdelávacia inštitúcia pre drahokamový a šperkársky priemysel. Hlavnou úlohou inštitútu je poskytnúť priemyslu a verejnosti nezávislý a objektívny názor, pokiaľ ide o kvalitu diamantu. Nestranne rozhoduje o normách v diamantovom priemysle a predaji, s cieľom zaistiť dôveru verejnosti. Každý kameň predložený k certifikácii je starostlivo kontrolovaný množstvom odborníkov, aby bola zaručená maximálna presnosť a konzistencia hodnotenia diamantov.

 


IGI - INTERNATIONAL GEMOLOGICAL INSTITUTE (MEDZINÁRODNÝ GEMOLOGICKÝ INŠTITÚT)

IGI je jednou z popredných gemologických inštitúcií na svete, ktorá bola založená v roku 1975 v Antverpách so sesterským laboratóriom v New Yorku. Od tej doby sa stala najväčším nezávislým inštitútom na certifikáciu a hodnotenie diamantov. Inštitút je známy vďaka svojim kvalitným službám, rozsiahlym skúsenostiam a odborným znalostiam. IGI pôvodne tvorila trojica zamestnancov, v súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac než 250 expertov, ktorí sa pýšia pozoruhodnou úrovňou vynikajúcich schopností a profesionality. IGI má medzinárodné zastúpenie v Antverpách, New Yorku, Bangkoku, Bombaji a Tokiu.

 


HRD - HOGE RAAD VOOR DIAMANT (DIAMANTOVÝ KONCIL)

Založenie spoločnosti HRD sa datuje rokom 1976 a cieľom zrodu podniku bolo uspokojiť rastúci dopyt po spoľahlivých diamantových osvedčeniach. HRD je nezisková organizácia v službách belgického diamantového obchodu a priemyslu so sídlom v Antverpách. Od svojho vzniku sa HRD Certifikované Laboratóriá rozrástli na jedno z najväčších certifikačných diamantových laboratórií na svete a udržiava si vynikajúcu povesť vďaka ich zmyslu pre kvalitu a objektivitu.