VÝZNAM POLODRAHOKAMOV: EPIDOT

Epidot – kameň vízií a vzruchov

Epidot je polodrahokam, ktorého kombináciu farieb si jednoznačne obľúbite. Ide o spojenie dvoch netradičných farieb zelenej a oranžovej alebo ružovej. V každom prípade zelená farba polodrahokamu je farbou prírody, harmónie a rovnováhy nového života a znovuzrodenia. Symbolizuje prosperitu, bohatstvo a peniaze. Pomáha vo vzťahoch, posilňuje vôľu žiť. Polodrahokamy zelenej farby očisťujú telo od škodlivých a jedovatých látok a pozitívne regenerujú organizmus. Ružová farba v epidote symbolizuje lásku a srdce. Do vášho tela vám však vojde kus oddanosti, náklonnosti, romantiku, vernosť a dôveru. Pomáha pri emocionálnych výkyvoch a pri depresiách.

Každá táto farba pôsobí výborne samostatne. No ich spojenie predurčuje polodrahokam Epidot k zaujímavej, vitálnej a energickej sile, ktorá váš život naplní tým, čo práve hľadáte.

Zmes dvoch prírodných farieb predurčuje vyrovnanosť a harmóniu, ktorú získate prostredníctvom polodrahokamu Epidot alebo šperkov z neho vyrobených. Polodrahokam Epidot bude stimulovať prijatie, trpezlivosť a vieru. Najmä vieru v seba samého a vo vlastné schopnosti. Tento deficit viery pozná najmä ten, ktorý sa bojí zlyhania. Šperky z epidotu budú neustále v kontakte s vašim telom. Nosenie takýchto šperkov bude pre vaše telo, dušu a myseľ nie len dekoratívne ale najmä efektívne.

Pomocou šperkov a ich pravidelného nosenia vám dokáže epidot osadených v nich priniesť rýchlejšie do života pokoj, než si myslíte. Strieborné náušnice z epidotu utíšia vaše problémy, zranenia a závislosti od negatívnych emócií. Zbavia vás zármutku, žiaľu, sebaľútosti, frustrácie, sklamaní a žiarlivosti.

Ručne vyrábaný náramok z Epidotu KlenotyHematit.sk

Zeleno-ružový epidot osadený v striebre alebo zlate na vašom krku bude posilňovať pozitívne myslenie. Predstavte si, že sa ráno zobudíte s úsmevom na tvári, dáte si svoju prvú rannú kávu, prichystáte sa do práce, a vezmete si strieborný prívesok s epidotom alebo strieborný náramok vyrobený z epidotu. Váš pozitívny prístup sa rozšíri a vy ním budete ovplyvňovať aj vaše okolie. Bude rozvíjať vašu intuíciu, vnímavosť a duchovný rast.

Epidot známy aj ako Unakit e kameňom vízií a extází. Vaše city budú splývať v jednej rovine a harmónií s vaším duchovným svetom. Pokiaľ si epidot priložíte na tretie oko, otvorí ho a umožní vyvolanie vízií respektíve boľavých spomienok, ktoré zapríčinili vaše súčasné útrapy, psychické alebo zdravotné problémy. Šperky z Epidotu vám umožnia znovuzrodenie, ktoré vám prinesie jasný pohľad do minulosti, objasňujúci príčiny zablokovania. Odstráni prekážky, ktoré budú brániť vášmu duchovnému i duševnému rastu.

Šperky z Epidotu sa odporúčajú nosievať ako ženám, tak aj mužom. Je to najmä kvôli tomu, že Epidot v sebe spája dve energie. Zelená farba predstavuje mužskú energiu a ružová farba či oranžová predstavuje ženskú energiu. Vo vzťahu tak bude harmonizovať a vyrovnávať obe energie. Žiadna z nich nie je silnejšia, či slabšia, práve preto je vhodný do vzťahov, kde tieto energie sú nedostatočne vyvážené a nevyrovnané.

Ručne vyrábaný prsteň zo žltého zlata s epidotom KlenotyHematit.sk

Liečivé účinky

Epidot predstavuje oporu pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách. Lieči rozmnožovací systém, v prípade potreby podnecuje k naberaniu telesnej hmotnosti, napomáha zdravému tehotenstvu a podporuje rast kožného tkaniva a vlasov. Polodrahokam Epidot doplní vaše psychické aj fyzické sily.

Umiestnenie a čistenie

Epidot sa prispôsobí kamkoľvek ho položíte. Ak ho umiestnite voľne v akejkoľvek miestnosti alebo voľne do priestoru vnesie doň citlivú energiu. Epidot umiestnený na televízií, monitore či pred notebookom dokáže rušiť dôsledky elektromagnetického znečistenia vychádzajúceho z prístroja.

Čo sa týka umiestnenia epidotu na ľudské telo, môžete ho prikladať na časti tela, ktoré trpia bolesťou. Šperky z epidotu sú však viac pružnejšie. Priložením epidotu na časť tela potrebujete byť najmä v pokoji a vertikálnej polohe. Šperky z epidotu môžete nosievať kedykoľvek. Výnimočné sú najmä ručne opracované šperky a kamene, ktoré sú v nich osadené. Strieborné náušnice alebo náušnice zo žltého zlata sú vhodným nie len dekoratívnym prvkom, ale aj liečivou entitou. Strieborné náramky či strieborné prívesky osviežia váš outfit, no zároveň budú priťahovať a prijímať chýbajúcu pozitívnu energiu.

Ručne vyrábané strieborné náušnice s epidotom KlenotyHematit.sk

Očisťovanie a nabíjanie Epidotu je veľmi jednoduché. Položte epidot do plastového sita a nechajte ho pod tečúcou vlažnou vodou minimálne dve minúty. Po tomto blahodarnom a očistnom kúpeli potrebujete svoj Epidot nabiť, aby opäť pracoval spoľahlivo. Svoj epidot alebo šperky z epidotu položte na biely papier z vonkajšej strany okna na parapetnú dosku. Nájdite mu však také miesto, aby naň nesvietili slnečné lúče. Epidot má rad krásne slnečné dni, no radšej si ich užíva v tieni.

Ak máte akékoľvek skúsenosti s polodrahokamom Epidot, budeme radi, ak sa s nimi podelíte do komentu pod článkom alebo na našej facebook fanpage klenoty Hematit. Ak vás článok zaujal, inšpiroval alebo potešil pošlite ho ďalej svojim známym aby ste ich mohli potešiť, zaujať či inšpirovať.

Poznáte liečivé účinky týchto polodrahokamov?

Význam polodrahokamov: Chalcedón

Význam polodrahokamov: Ónyx

Význam polodrahokamov: Býčie oko

Komentáre (0)

Žiadne komentáre
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní