POLODRAHOKAMY A ZNAMENIA ZVEROKRUHU - BARAN

Achát

Achát je kameňom harmónie a vernosti. Dodáva silu a energiu, zvyšuje sebavedomie a prináša šťastie. Je skvelým pomocníkom pre študentov, pretože zlepšuje pamäť , koncentráciu a podporuje sústredenie sa na vec. Ochraňuje pred nebezpečenstvom. Do vzťahov prináša a podporuje vernosť. V liečení pomáha pri problémoch s pokožkou a trávením, posilňuje zrak, lieči nespavosť a prináša príjemné sny. Čistenie: pod prúdom vlažnej vody, alebo v miske s vodou. Nabíjame na priamom slnku.

Citrín

Citrín je podobne ako krištáľ veľmi silný kameň. Ochraňuje pred zlom všetkého druhu. Je nápomocný vo finančných záležitostiach, aj preto sa nazýva kameň prosperity. Pomáha umelcom, obchodníkom a rečníkom, nakoľko podporuje tvorivosť a komunikáciu. Harmonizuje všetky oblasti života na úrovni mentálnej, duchovnej aj emocionálnej. Odporúča sa pri chorobách srdca, obličiek a svalov, lieči zápaly slepého čreva a povzbudzuje imunitu. Čistenie: po každom použití umyjeme vlažnou vodou a krátko nabijeme na slnku.

Hematit

Hematit je kameňom ochrany a harmónie. Má regeneračné účinky, odstraňuje všetko nepriaznivé a chráni pred negatívnymi energiami. Podporuje spánok, odvahu a dodáva energiu. Zvykne sa nazývať aj kameňom rozumu. Je dobrým pomocníkom pri sústredení sa, zlepšuje pamäť a prináša inšpiráciu pri zrode nových myšlienok, pomáha s logikou a matematikou. Celkovo dodáva fyzickú aj mentálnu silu. Hematit je spojený s krvou. Jeho silné vibrácie sú užitočné na čistenie krvi a liečenie rán. Tiež podporuje činnosť ľadvín pri čistení krvi, pomáha s modrinami, anémiou a leukémiou. Má regulačný účinok na krvný tlak. Nosievajte ho vtedy, ak očakávate veľký nápor na nervy – a nikdy nie viac, ako dva dni po sebe. Čistenie: Hematit sa čistí aj nabíja sám.

Heliotrop

Heliotrop chráni pred uhranutím a je kameňom odvahy a železnej sily. Očisťuje fyzické telo a prináša duševnú rovnováhu. Vraví sa, že nositeľovi tohto kameňa prináša bohatstvo. Prebúdza odvahu, ochraňuje pred nočnými morami, obnovuje romantické vzťahy. V liečení má všestranné využitie. Najčastejšie sa používa pri ťažkostiach s krvou, pri chudokrvnosti, pri problémoch s tlakom. Dobre vplýva na srdce, slezinu, pomáha vyrovnať nedostatok vitamínov. Čistenie: pod tečúcou vodou a nabiť na slnku.

Komentáre (0)

Žiadne komentáre
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní