Šperky

Šperky sú ideálnym doplnkom každej ženy, alebo muža. U žien šperky vyzdvihujú eleganciu, pridávajú na dôležitosti a vhodne dopĺňajú celkový outfit. Žiadna dáma sa bez nich nezaobíde. Doprajte si takýto luxus alebo potešte blízkych. Najideálnejší darček pre dámu, pretože šperkov nie je nikdy dosť! U muža šperky pridávajú na dôstojnosti a sebadôvere, pridajú šarm a povýšia pánsky outfit na vyššiu úroveň. Ak neviete, aký darček kúpiť úspešnému a elegantnému pánovi, nechajte sa inšpirovať našou ponukou šperkov a módnych doplnkov pre mužov. 

 

Prstene   Retiazky   Náhrdelníky   Náramky   

 

Súpravy   Náušnice   Prívesky 


  • Upraviť výber:
  • Kategória
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Kolekcia
  • Farba kovu
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>15-najuzasnejsich-svadobnych-fotografii
4-rady-ako-poziadat-o-rukusvadobne-torty-ovladli-internet10-najvacsich-drahokamov-sveta

 


   

Šperky

strieborný set s trojuholníkomNezastupiteľné miesto v živote ženy majú určite šperky. Žiadna žena sa bez nich nezaobíde. Či už ide o krásne elegantné originálne kúsky z kvalitných materiálov, alebo ide o lacnejšie a menej kvalitné bižutérne produkty. Šperky sú šperky, ktoré dovedú outfit do dokonalosti, podčiarknu našu osobnosť. Jedinečné ženy nosia jedinečné šperky.

  

Význam

Už len pri slove šperk, sa takmer každej žene rozšíria zreničky a vyvolajú pocit zvedavosti či predstavu vzácnych krásnych šperkov trblietajúcich sa na ich tele. Šperky však nie sú len prázdnym dekoratívnym doplnkom ženy či muža. Šperky majú rad skrytých významov, o ktorých vie len samotný nositeľ. Najčastejšie je ich význam dôležitý, predovšetkým kvôli osobám, ktoré nám daný šperk darovali, alebo sú významné pre miesta, na ktorých sme prežili príjemné situácie.Ich nosenie a starostlivosť o ne sú určitou symbolikou toho, že nositelia sú starostlivé a empatické bytosti.

So šperkami sú taktiež spojené s rôznymi poverami ako napríklad: šperk s určitým drahokamom alebo polodrahokamom, môže nositeľovi prinášať šťastie, iný môže ochraňovať od negatívnej energie, chorôb či nešťastia. Šperky sú samozrejme symbolom krásy, lásky a priateľstva. Nosením týchto malých lesklých potešení vyjadrujeme svoju vieru v ich význam či schopnosti. Práve preto sa obrúčky a snubné prstene neskladajú z prstenníka často.

V pozitívnu silu šperkov verili aj naši predkovia a tento vzťah je neodškriepiteľnou súčasťou dnešnej doby. Hovorí sa, že šperky sú svojráznym a jedinečným oknom do minulosti ľudstva, prostredníctvom ktorého vieme priblížiť spôsob života či myslenia našich predkov. Tí podľa množstva majetku a bohatstva šperkovali seba, svoje šaty, domy či zvieratá. Spočiatku šperky vyjadrovali vieru v bohov, ktorí im napomáhali, neskôr sa stali nástrojom bohatstva  a miesta v určitej sociálnej vrstvy.

Aj napriek tomu, že šperky najčastejšie nosia ženy, súčasné módne trendy však preferujú nosenie šperkov u mužov. Správne zvolené šperky pridávajú mužom vážnosť, dôveryhodnosť a taktiež vysoké postavenie či úroveň.

 


 

Rady a tipy

Náramok z ametystu Spoločnosť Klenoty Hematit vám ponúkajú široký výber rôznych zaujímavých a originálnych šperkov jemnej ručnej práce. Sú vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené, nestarnúce a nadčasové, pre rôzne životné situácie. Dôležité je si už len vybrať. Pri takomto množstve šperkov je naozaj náročné si vybrať tie správne. Ponúkame vám náušnice, prívesky, retiazky či náhrdelníky, ktoré sú zdobené swarowski kryštálmi, zirkónmi, perlami či polodrahokamami. Taktiež si môžete vybrať z rôznych druhov materiálov ako zlato, či striebro. Rovnako ponúkame šperky rôznych cenových relácií, pre rôzne vekové kategórie. Muži, ženy deti, starší aj mladší. Všetci si u nás nájdu to, čo potrebujú a hľadajú.

Výber šperkov by však nemal závisieť len na druhu materiálu, z ktorého bol šperk vyrobený, ale taktiež aj na zapínanie, dĺžku a šírku šperku, uzatváranie náušníc, náramkov či retiazok.

Pri polodrahokamových šperkoch nezabudnite na zaradenie polodrahokamu podľa znamenie v zvieratníku. Polodrahokamové šperky sú populárnymi ozdobami, ktoré vám prinášajú okrem estetického prvku aj bonusy vo forme ochrany proti negatívnym energiám, chorobám, často prinášajú šťastie, lásku alebo sú magnetom na peniaze. Taktiež vám tieto polodrahokamové šperky napomáhajú zlepšiť vaše slabosti a byť lepším človekom.

Šperk ako dar

Aj napriek tomu, že šperky sú najmä výsadou dámy, tento stereotyp už dávno neplatí. Muži určitého postavenia majú taktiež slabosť na šperky. Či sa nimi skrášlia a doladia svoj outfit k mužnej dokonalosti, alebo do nich zainvestujú, je už na nich. Netreba však zabúdať, že decentná spona na kravatu či prsteň pridajú mužom sebadôveru a ego. Preto je dôležité pri nakupovaní poznať osobnosť obdarovaného, jeho pracovnú pozíciu, či jeho životný štýl, ktorý práve vedie. Netvrdíme, že výber šperkov je jednoduchý, avšak ak poznáte tieto atribúty a vkus obdarovaného, výber daru vám nebude robiť žiaden problém.

 

žena so šperkomPre ženy odporúčame všetky typy šperkov, ktoré sa hodia na rôzne životné situácie. Či už ide o narodeniny, Vianoce či Valentín, šperkom môžete obdarovať ženu pred spoločenskou udalosťou a spríjemniť jej náladu či urobiť ju šťastnejšou. Veľmi vhodnými darčekmi sú aj rôzne súpravy. Ide o radu šperkov rôzneho typu, ktoré majú rovnaký výbrus drahokamu a rovnaký tvar. Väčšinou ide o náušnice a prívesok. Výhodou kúpy takéhoto setu je jednotnosť, ktorá v spojení s večernou toaletou pôsobí veľmi luxusne.

 Pmanžetové gombíky ánske šperky sú jedinečné a odlišné od šperkov, ktoré nosia dámy. Síce ich výber nie je tak široký, avšak čo sa týka šperkov, snažia sa o originalitu a inakosť, voči ostatným ponúkaným šperkom pre mužov. Najčastejšími šperkami sú manžetové gombíky či spona na kravatu z kvalitných materiálov, ktoré dodajú šmrnc každému biznismenovi. Náramky, hodinky, retiazky či drahé perá s drahokamami sú výborným darom pre ctižiadostivých mužov, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť a nestrácajú čas nič nerobením. 


Dôležité je si uvedomiť, že šperky sú v našich životoch navždy. Je potrebné sa o nich starať a uvedomiť si, že sú na to, aby sme ich nosili. V žiadnom prípade sa netreba za ne hanbiť. Šperky sú lesklé potešenia, prostredníctvom ktorých dokážete spraviť ľudí šťastnejších.  

  

U nás nájdete po čom túžite

Spoločnosť Klenoty Hematit vám ponúkajú široký sortiment rôznorodých šperkov z vysokokvalitných materiálov. Rovnako vám ponúkame aj odborné poradenstvo, pri výbere toho správneho šperku. Noste šperky ušité na vašu mieru a podľa vášho vkusu.

  

U nás nájdete: