Retiazky

Ak chcete nosiť len jemný šperk, zaobstarajte si retiazku, ktorú viete podľa príležitosti kedykoľvek doplniť správnym príveskom, ktorý dotvorí perfektný vzhľad celej osobnosti. No aj bez prívesku vždy vyzerá štýlovo a elegantne. Vhodné na denné nosenie alebo špeciálne príležitosti, v závislosti od dizajnu a veľkosti retiazky. Retiazky môžu výrazne oplyvniť celkový vzhľad Vášho outfitu. Či už si vyberiete jemnú retiazku, hrubú reťaz, alebo kombináciu viacerých retiazok, budete vyzerať úžasne. Ani páni by sa nemali zanedbávať a dodať štýl svojmu vzhľadu pomocou retiazok určených mužom.

Retiazky podľa typu:

 

Retiazky na krk   Retiazky na ruku

Retiazky podľa farby:

 

Retiazky zo zlteho zlata   Retiazky z bieleho zlata   Retiazky z ruzoveho zlata   Retiazky z kombinovaného zlata

Retiazky podľa kolekcie:

 

Tenké príveskové retiazky   Ručne robené retiazky   Strojové retiazky   Odľahčené duté retiazky

Retiazky podľa tvaru:

 

Ručne pilované retiazky   Retiazky figaro   

Retiazky podľa materiálu:

 

Zlaté retiazky zo zlata   Strieborné retiazky zo striebra   Platinové retiazky

 

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kov
 • Kameň
 • Tvar
 • Pre koho
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>15-najuzasnejsich-svadobnych-fotografii
4-rady-ako-poziadat-o-rukusvadobne-torty-ovladli-internet10-najvacsich-drahokamov-sveta

 


   

Retiazky 

žena s retiazkouRetiazky zlaté, strieborné, na krk či na ruku. Sú jednoznačne obľúbeným šperkom a takmer žiadna žena mu neodolá. Asi žiaden šperk nemá takú výraznú popularitu aj u mužov ako práve retiazky.

Význam

Retiazky sú naozaj estetickým prvkom, ktoré skrášľujú náš krk. Často nám pripomínajú hada paziaceho sa po púšti. Nádherný mohutný kovový pás tvorený z kvalitných materiálov vyskladaný článkami, ktoré dokonale zapadajú do seba. Pri výbere správnej hrúbky retiazky či jej dĺžky, môžete opticky predĺžiť váš krk, či obohatiť svoj dekolt. Hrúbka a dĺžka retiazky v minulosti často naznačovala aj sociálny status jej nositeľa. Riadili sa pravidlom – čím je retiazka hrubšia, tým väčší majetok vlastnili. V súčasnosti to funguje rovnako. Avšak často sa investujú peniaze do rôznych druhov šperkov a drahokamov či materiálov z ktorých sú vyrobené.

Jej výhodou je určite variabilita a flexibilita. Na výber tak máte z rôznorodých materiálov, podľa vašej obľuby. Rovnako si svoje retiazky, či už na ruku, nohu alebo krk, môžete skrášliť rôznymi príveskami, ktoré vám symbolizujú a pripomínajú príjemne prežité životné chvíle.

Ples, narodeniny, vianočný večierok alebo len obyčajné nosenie – retiazkou nikdy nič nepokazíte. Úzke, hrúbé, dlhé, krátke, strieborné, zlaté, retiazky preplietané z viacerých kovov.


 Rady a tipy pri výbere retiazky

Pri výbere správnej retiazky musíte myslieť na pár dôležitých faktorov.

Prvý faktor, ktorý si pred kúpou musíte ujasniť je, z akého materiálu by mala byť vaša retiazka. Striebro, zlato, platina, alebo obyčajná postriebrená či pozlátená bižutéria. V tomto prípade, ak sa zameriate na kvalitnú striebornú retiazku, dávajte si pozor na jej zčernanie. V tomto prípade vám určite môžeme poradiť materiál, ktorý sa podrobil procesu rhódiovaniu, ktorý sa vykonáva práve proti jeho zčernaniu a poškodeniu. Výsledok je lesklejší, kvalitnejší no trošku drahší.

Ďalším faktorom, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere je osobnosť obdarovávaného alebo vás samotného. Existujú rôzne druhy retiazok, ktoré sú vhodné pre rôzne typy osobností a charakterov. Práve preto by sme silnejším ľuďom nemali kupovať hrubé a široké retiazky, či energickým retiazku či šperk, ktorý je nudný a nevýrazný.

Dôležitosť by ste mali klásť na dĺžku, šírku a hrúbku retiazky. Treba mať na zreteli, že nie všetci obľubujú hrubé či dlhé retiazky. Ak sa rozhodnete pre kúpu krátkej retiazky, treba dávať pozor na obvod krku, aby sa retiazka zbytočne nezarezávala do krku. Okrem neestetického vzhľadu takejto retiazky, može nositeľ či nositeľka trpieť menšie odreniny či podliatiny. Môžete si pre istotu vybrať retiazku s dlhším rozmerom. Ak však bude príliš dlhá, zlatník vám ju s radosťou skráti podľa vašich predstáv. Odporúčame však obrátiť sa na predajcu, od ktorého te produkt kupovali – zvyčajne ponúkajú takéto služby bezplatne. Preto je potrebné pred kúpou spraviť menší predvýskum páčivosti týchto produktov.

V neposlednom rade, okrem estetickej funkcie by ste mali myslieť aj na funkčnosť vašej retiazky. Nemali by ste teda zabúdať na správne zapínanie retiazky. Kvalitné a primerané zapinánanie vám dodá nie len pocit bezpečnosti pred stratou retiazky, ale taktiež aj estetickú funkciu, ktorá je pri šperkoch veľmi dôležitá.

  

Pri retiazkach môžeme rozlišovať tri druhy zapínaní:

  

 • Strieborná retiazka Karabínka – klasické ukončenie na zapínanie náramku alebo retiazky

 


 • zlatá retiazka Rybička – ukončenie retiazky na ruku či na krku karabínkou, ktorá svojim tvarom pripomína rybičku.


 • Strieborná retiazka Perový krúžok – je lacnejšia varianta karabínky. Krúžok obsahuje patent, ktorý v sebe skrýva pero. Stlačením patentu sa pero vysunie alebo zasunie.


Retiazka ako dar

    

Počas života každého človeka sa určite naskytne niekoľko výnimočných situácií, počas ktorých je obdarovaný vzácnymi šperkami, alebo práve naopak, sám niekoho obdaruje týmto malým vzácnym šťastím. Dôležitosť akýchkoľvek šperkov v našich životoch je preto neodškriepiteľná, či už ide o prstene, náramky, náušnice alebo retiazky – všetky môžeme považovať za zázraky šikovných rúk dizajnérov a zlatníkov. Dary, ktoré dostaneme počas rôznych životných situácií, určite málo kedy nosievame každý deň. Ceníme si ich a staaráme sa o nich. Preto ich najčastejšie nosievame v pšeciálne príležitosti, na ktorých cheme zažiariť aj s našou retiazkou. Aj napriek tomu, že z retiazky sa stalo zlaté alebo strieborné klišé, ktoré nosievame bez ohľadu na jeho význam či estetickú stránku. Nosievame ju, lebo sme si naň zvykli. Ak však chcete svojim darom  spraviť z jednoduchého no navonok krásneho, vzácneho a kvalitného šperku vzácnosť používanú vo výnimočné situácie, musíte najmä myslieť na danú osobu a situáciu, pri ktorej jej chcete tento zázrak darovať.

Situácia k obdarovaniu sa vždy naskytne, menšia väčšia stále je vhodným darom krásny nezabudnuteľný šperk. Výnimočnými situáciami tak môže byť narodenie dieťaťa, kedy je veľmi vhodný dar ku krstu retiazka s menom- najmä pre dievčatká. Veľmi príjemnou a vhodnou situáciou pre darovanie retiazky môže byť aj prvé sväté príjmanie. Väčšina detí, dostane svoje prvé vzácne šperky v práve tento ich významný deň. Rovnako sa hodia k birmovke, narodeninám, promócií, či stužkovej slávnosti. Môžeme vám garantovať, že všetky tieto situácie sú  zakorenené v tej príjemnej strane ľudského srdca.

Netreba však zabúdať na potreby vaších polovičiek mužského pohlavia. Áno, je samozrejmé, že ženy sa parádia viac ako muži, avšak v súčasnej otvorenej dobe už nie je nič výnimočné či zvláštne, ak na ulici stretnete príjemne upraveného muža, ktorý nosí svoju obľúbenú retiazku na krku či na ruke. V takomto prípade pekná retiazka nemôže nič pokaziť. Vyzdvihne sebavedomie a osobnosť nositeľa.

Svojim potomkom už od malička vštepujeme základdy estetického cítenia tým, že ich skrášľujeme už od perinky. Retiazky na ruku, či krk sú určite krásnym symbolom, ktorý vyjadruje prečo sú na tomto svete.

 

U nás nájdete po čom túžite

Naše zlatníctvo v Košiciach či internetový online obchod vám ponúka široký sortiment retiazok z kvalitných materiálov. Pri ich výbere, určite neostanete len pri jednom kuse retiazky a budete túžiť po retiazke na ruku či na nohu.  Precízna ručná práca s kovovými materiálmi vám určite vyrazia dych. Dokonalé články, ktoré do seba zapadajú ako skladačka. V našej spoločnosti Klenoty Hematit si preto môžete vybrať z :