O nás

Náš príbeh

História

Fotogaléria

Náš príbeh Klenoty Hematit

Predstavte si život bez slnka, bez kvetov, život bez krásy. Klenoty Hematit – sme rodinná firma, ktorá funguje na trhu so šperkmi a zlatom už viac ako 11 rokov. Sme zlatníci, klenotníci, šperkári, dizajnéri a milovníci lesku akýchkoľvek šperkov. Sme tím, ktorý prináša ľuďom radosť a krásu, bez ktorej by tento svet bol pochmúrny.

 

Naše nadšenie pre šperky sa začalo v marci v roku 2004. Založiť firmu je jednoduché, ak viete, čomu sa chcete venovať. No vymyslieť zvučné, výstižné a ľahko zapamätateľné meno je už horšie. My sme si vybrali názov Hematit. Je to jeden z najúčinnejších polodrahokamov, ktorý svojho nositeľa ochraňuje pred nebezpečenstvom. Je čiernej farby so strieborným odleskom, elegantný, jemný a mocný. Prvé šperky, ktoré sme priviedli na slovenský trh so šperkmi boli práve šperky z polodrahokamov a najmä z Hematitu.

K zvonivému menu patrí aj vizuálne potešenie oka aby si nás naši zákazníci a budúci klienti ľahšie zapamätali. Kuriozitou je, že naše prvé logo sme si vytvorili samy, v programe Skicár a zobrazuje skôr drúzu Kremeňa ako Hematitu. Naše logo sa však postupom času zmenilo. Je zložené z troch základných farieb, ktoré vyjadrujú filozofiu našej firmy. Čierna symbolizuje eleganciu, biela evokuje dokonalú čistotu a fialová v sebe nesie pokoru a tajomstvo.

 

Logo Klenoty hematit

 

V začiatkoch sme sa venovali predaju a nakupovaniu šperkov zo zahraničia. Po otvorení našej prvej predajni v Košiciach v roku 2005 sa naši zákazníci začali vracať s náročnejšími požiadavkami, ktoré sme im s úsmevom plnili. Začali sme doslova ako garážová firma s tým rozdielom, že sme sídlili v rodinnom byte. Z malého bytu sa postupom času stávala zlatnícka dielňa v obývačke za konferenčným stolom. Spokojnosť zákazníkov narastala, vracali sa čoraz častejšie, oveľa radšej a odchádzali od nás s úsmevom. Z menšej zlatníckej dielne sa stala väčšia a v čase, keď sme už obsadili zlatníckymi strojmi a nástrojmi spálňu, rozhodli sme sa presťahovať do priestorov na Letnej ulici.

Tešili sme sa zo spokojnosti našich zákazníkov a samozrejme z toho, ako sme sa systematicky, pomaly a trpezlivo začínali rozrastať. Po dvoch rokoch nám začali byť priestory opäť malé a rozhodli sme sa presťahovať do Biznis centra Jantár, na Jantárovej ulici v Košiciach. Okrem zväčšenia rozlohy nám pribudli aj niekoľké šikovné ruky a hlavy, ktoré sa snažia spraviť aj Vás šťastnejšími. Otvorili sme novú predajňu šperkov v Rožňave a spustili internetový predaj cez náš e-shop (ešte na doméne www.hematit.sk).

Medzníkom pre Klenoty Hematit sa stal rok 2009, keď sa nám podarilo uzavrieť kontrakt s výrobcom kryštálov Swarovski AG. Ako prvý sme priniesli Slovensku prvú kolekciu šperkov so Swarovski kryštálmi, ktorá bola ručne vyrábaná. Naše kolekcie sa začali postupne rozrastať až do súčasnej podoby. Ponúkame široký výber kolekcií nie len šperkov zo Swarovski kryštálov, ale aj s polodrahokamami, drahokamami, z kvalitných materiálov.

Našou mantrou, podstatou či filozofiou je aby si zákazníci spájali Klenoty Hematit len s radostnými a šťastnými životnými udalosťami, ktoré zdokonalia krásnymi šperkmi. „Robíme ľudí šťastnejšími“ a toho sa aj držíme. Pre nás ako kolektív, úsmev na tvári a spokojnosť nášho zákazníka je nesmierne dôležitá a  prvoradá.

Naše šperky si tak dnes viete pozrieť a objednať prostredníctvom internetového obchodu Klenotyhematit.sk alebo osobne v našej predajni v OC Galéria v Košiciach.

 

História

Od 03/2004 Veľkoobchod

Od roku 2005 Predajňa v Hypermarkete Tesco v Košiciach

Od roku 2006 Výrobná dielňa v Košiciach

Od roku 2007 Predajňa v Hypermarkete Tesco v Rožňave

Od 02/2007 eshop www.hematit.sk

Od roku 2009 spolupráca so Swarovski AG

Od 09/2012 predajňa v OC Galéria v Košiciach

Od 07/2014 eshop www.klenotyhematit.sk

 

Fotogaléria

 

Fotka z našej zlatníckej dielňe v Košiciach

Fotka z výrobnej dielne (2010)

 

 

Otvorenie zlatníctva v Košiciach OC Galéria 2012

Otvorenie zlatníctva v OC Galéria Košice (2012)

 

 

Naše prvé logo

Naše prvé logo, ktoré sme si urobili v Skicári (2004)

 

 

Katalóg so šperkamiKatalóg so šperkami

Katalógy šperkov z polodrahokamov (2005)

 

 

E-shop www.hematit.sk

Takto sme vyzerali pri otvorení prvého e-shopu so šperkami (2007)

 

Takto sme náš prvý e-shop so šperkami vylepšili

Takto sme ho upravili (2011)

 

 

Naša súčasná podoba Klenoty Hematit

A tu je už naša súčasná podoba (2014)