Svadobné obrúčky

Nájdite spolu s nami tú svoju pravú na ľavú ruku. Jedinečné dizajnové prevedenia, materiál prvotriednej kvality a krása jemných detailov je to, čo potrebujete pri vašom svadobnom sľube. Spečaťte svoj život dokonale nekonečnými krúžkami lásky. Svadobné obrúčky sa často podceňujú, no pri svadobnom sľube, získajú tieto prstene úplne iný rozmer. Svadobné obrúčky sú určené vzťahom, ktoré nekončia, rovnako ako svadobné prstene. Ak je vaša láska naozajstná, vydrží celý život, tak ako obrúčky, ktoré si vyberiete u nás. 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Svadobné obrúčky 
   


Svadobné obrúčky Často sa stretávame s názorom, že svadobné obrúčky by mal vyberať ženích. Vraj je to jeho povinnosť, vybrať a kúpiť tieto prstene. Nechceme mužom krivdiť, avšak takýto krok by mali robiť dvaja snúbenci spoločne. Určiť máte svoje predstavy o takomto výnimočnom  prsteni v hlave a netreba ich zahadzovať so slovami, že je to len prsteň. Tento snubný prsteň vám totiž celých nasledujúcich rokov bude pripomínať, prečo ste si ho alebo ju zobrali. Vždy si pri pohľade na obrúčku predstavíte aký bol váš svadobný deň, ako ste spoločne kráčali ku oltáru, vybavia sa vám pocity keď ste povedali áno alebo ako ste svoju milovanú či milovaného prvý krát videli a vedeli ste, že to je to pravé orechové pre vás.

  

Význam svadobných obrúčok   

 

Skúšali ste hľadať, alebo aspoň sa zamyslieť nad tým, kde má prsteň začiatok a kde koniec? Ak nie, nevadí, o tom vie asi len zlatník. Avšak málokto pozná skutočný význam svadobných obrúčok a ich vymieňanie.

Ak ste poverčiví, alebo veríte v symboliku mali by ste vedieť, že svadobné obrúčky sa vymieňajú práve preto, lebo sú symbolom nekonečnej a nezištnej lásky. Nikto nepozná odkiaľ prišla, nikto nepozná kde je jej začiatok a kde koniec. Je neobmedzená a ponúka sa všetkým. Dobrým aj Zlaté svadobné obrúčky so zirkónmi zlým, deťom, dospelým, starším, každému, kto o ňu samozrejme stojí.

 

Kruhový tvar obrúčok bez začiatku a konca značia aj o nekonečnej lásky dvoch ľudí, ktorí si pred bohom, farárom, či starostom sľubujú lásku a oddanosť jeden druhému. Pretože láska nie je sebecká, muž dáva prsteň svojej nastávajúcej a nevesta navlieka obrúčku svojmu ženíchovi.

 

Avšak nám vŕtalo hlavou, prečo sa snubáky navliekajú práve na ľavý prstenník. Medici , lekári a racionálne založení ľudia nás možno zabijú, no my to skúsime vysvetliť. Zistili sme, že svetom koluje legenda alebo skôr mýtus, ktorá rozpráva o tom, že ľavým prstenníkom prechádza akási „tepna lásky“. Tá vedie až k srdcu, ktoré je láskou a áno aj obrúčkou vyživované, zdravé a plné života. A určite všetci poznáte bolesť zlomeného srdca, o ktorej písať určite nechceme a ani nebudeme.

Každopádne, už viete prečo je svadobná obrúčka pri svadbe dôležitá. Podstatná je však najmä v momente, keď si svadobný pár sľubuje lásku a spečatí tento sľub výmenou obrúčok. To je vlastne všetko, nič bolestivé, teda najmä pre ženy.


Rady a tipy  

Ak stojíte pred touto náročnou situáciou, ktorou je vyberanie svadobných obrúčok, v prvom rade vám držíme prsty. Nie je vždy jednoduché aby sa pár zhodol hneď na prvom páre svadobných obrúčok. Práve preto ich máme v Klenoty Hematit požehnane, aby ste mali z čoho vyberať.

Každopádne, ak ste sa rozhodli, že je ten správny čas pre výber tých pravých, jediných a dokonalých obrúčok, mali by ste vedieť pár vecí, ktoré vám pri ich výbere naozaj pomôžu.


Vnútorný priemer prsteňa

Ide o veľkosť prsteňa. Ak ste muž, obvod prstenníka svojej milovanej ste museli poznať už pri výbere snubného prsteňa. Teraz túto informáciu môžete zúžitkovať ešte raz. Rovnako by ste mali poznať aj veľkosť vášho prstenníka. Prsteň by mal byť pohodlný, padnúť na prst ako uliaty, nemal by nikde tlačiť a hladko prejsť cez hánky. Ak máte problém zistiť správnu veľkosť, napíšte nám a my vám zadarmo zašleme multisizer – merač obvodu prsta.


  

Svadobné obrúčky z bieleho zlata so zirkónmi

Šírka prsteňa je rovnako dôležitým atribútom pri správnej kúpe obrúčok. Tieto veľkosti, šírky a dĺžky však patria pre kúpu akéhokoľvek prsteňa, nie len pri obrúčkach. Šírka samotného prsteňa by nemala byť problémom, ide o to, akú máte samotnú predstavu o šírke svadobnej obrúčky. Problém by však mohol nastať pri šírke spodnej šínky, ktorá vám môže znepríjemňovať život, ak prstenník ohnete dovnútra dlane. Môže vás nepríjemne omínať pri denných činnostiach, akými sú napríklad držanie dáždnika, alebo kvetov pre svoju milú.


Hrúbka šínky
   

Určite si poviete, že takéto rozmery obyčajný prsteň mať nemôže. No bohužiaľ, má. A ak podceníte tieto rozmery, vybraný prsteň vám môže spôsobovať nepríjemnosti. Vkus je jedna vec a predstava o dokonalom prsteni tiež. No ak vám raz nesedí a váš prstenník sa v ňom necíti ako v bavlnke, môže to byť problém. Našťastie, máte na výber z ďalších obrúčok, ktoré vám môžu padnúť ako uliate.
 


 Zlaté obrúčky

Ak nechcete mať snubný prsteň zo staniolu, váš výber by mal byť podmienený aj použitým materiálom. Klenoty Hematit vám ponúka svadobné obrúčky z vysokokvalitných materiálov akými sú najmä žlté zlato, ružové a biele zato. Rovnako si môžete dať obrúčky ozdobiť drahokamami či už zirkónmi, Swarovski kryštálmi alebo inými drahokamami.

Možno ste sa rozhodli dať svoje prstene špeciálne označiť. Vaše prstene vám podľa vášho priania vygravírujeme úplne zadarmo.

Preto je vhodné nenechávať si takúto záležitosť na koniec svadobných príprav. Mali by ste preto vyberať nie len očami a srdcom ale aj hlavou. Aby ste svadobnú obrúčku nenosili na tajnáša z prsta dole.


Obrúčky ako dar

Obrúčky ako dar neodporúčame. Určite si poviete, že pomôžete avšak všetci máme od obrúčok iné očakávania. Máme o nich svoje predstavy a každý má rád čosi iné. Svadobné obrúčky sa ako dar na Vianoce či narodeniny moc nehodia, najmä ak nie sú od nevesty či samotného ženícha, ale od babky, mamky, svokry alebo uja z tretieho kolena.

Ak však takéto svadobné obrúčky dostanete, a náhodou s nimi nebudete spokojní, respektíve ich budete chcieť vylepšiť, vaše priania sú našimi rozkazmi a pre vašu spokojnosť preto spravíme čokoľvek.
   

U nás nájdete po čom túžite
   

Či túžite po nestarnúcej klasike, moderných dizajnoch, ktoré vám vyrazia dych alebo po niečom netradičnom s prekrásnymi jedinečnými detailami, ste u nás správne.
   

U nás nájdete obrúčky z rôznych materiálov:

  • Žltého zlata
  • Bieleho zlata
  • Ružového zlata
  • So zirkónmi
  • Kombináciu žltého a bieleho zlata
  • Kombináciu ružového a bieleho zlata