Zlaté šperky

Čo môže byť krajšie, vznešenejšie, a luxusnejšie než zlaté šperky? Ozdobte sa zlatom a budete tak vzácny pre svoje okolie, ako tento výnimočný skvost. Zlato je ušľachtilý, žltý, stály a veľmi kujný kov známy už od staroveku. Samotné rýdze zlato je príliš mäkké a šperky z neho zhotovené by sa nehodili pre praktické použitie, preto sa na výrobu šperkov používa zlato vo forme zliatin so striebrom, meďou, zinkom, paládiom, či niklom. Zlato je symbolom majestátnosti , noblesy a krásy. Vďaka luxusným zlatým šperkom budete skvostom každej spoločnosti. Hodia sa nielen na pracovné stretnutie, ale aj na romantickú večeru. Zlaté šperky sú skrátka univerzálne a každá žena Vám ich bude závidieť.

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Pre koho
 • Certifikát
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

     Zlaté šperky
                 

zlaté šperky Populárne, nadčasové a čím sú staršie tým sú hodnotnejšie. Také už raz zlaté šperky sú. Jedinečne tvarované, ručne vyrobené zlaté náušnice alebo zlaté prívesky tak môžu kedykoľvek zaplniť vašu tvár žiarivým úsmevom.

Zlaté šperky však nie sú vyrobené z číreho zlata, ako si mnoho ľudí môže myslieť. Zlatá ruda je po vyťažení sama o sebe veľmi mäkká. Výroba šperkov z takzvaného 24 karátového zlata by bolo náročná a neefektívna nakoľko by sa tvar šperkov nikdy nezachoval.

Pri výrobe šperkov, mincí, či dekorácií zo zlata sa využívajú rôzne zliatiny, ktoré tomuto jedinečnému materiálu pridajú vlastnosť, ktorá im chýba, teda tvrdosť a správnu tvarovateľnosť.

    

Ako však získame červené, respektíve ružové zlato? Rovnakým spôsobom, teda správnym pomerom zlata a napríklad medi či iných kovových prímesí. S týmto súvisí aj označenie, ktoré zlaté šperky majú. Ide o 14 karátové alebo 18 karátové zlato?

V našich končinách môžete nájsť väčšinou 14 karátové zlaté šperky. Ak sa stretnete napríklad s číslom 585 ide o 58,8 % zastúpenie rýdzeho zlata v šperku, teda 14 karátov.


                                                                                Význam zlatých šperkov

           
   

Zlaté šperky Šperky, tieto malé ozdoby sa s nami, ženami ťahajú už od narodenia. Už malým bábätkám sa v ušiach leskne pár zlatých náušníc, ktoré zostávajú s nami, po celý náš život. Ide o prvý kontakt so šperkmi. Každá žena má svojim spôsobom vypestovaný vlastný vzťah k šperkom, s ktorým ide ruka v ruke štýl, prevedenie a kvalita použitých materiálov.

Ak žena dostane zlaté šperky, či už sa bude jednať o prívesok, zlaté náušnice si náramok, jej oči sa rozjasnia a úsmev rozžiari. Áno milí páni, aj z takýchto dôvodov by ste mali svojim ženám kupovať zlaté šperky.

V minulosti bolo zlato symbolom bohatstva, hojnosti a prosperity. Zo zlata sa v minulosti nevyrábali len mince, ale taktiež aj šperky. Ozdoby v podobe spôn do vlasov, brošní, náušníc či náhrdelníkov. Zlato má tak dlhú a komplexnú históriu. Zlatá ruda bola však častým dôvodom organizovania výbojných vojen, ktoré mali za následok zánik mnohých kultúr. 

Zlaté šperky v súčasnosti predstavujú aj vhodnú formu ochrany peňazí. Vo svete, kde je finančná politika veľmi nestabilná, by sme mohli povedať, že zlaté náušnice, zlaté retiazky či zlaté prstene sú výbornou ochranou vašich úspor pred infláciou alebo finančnou krízou.

Zlato ako komodita na trhu nie je síce až taká stabilná ako napríklad investičné diamanty, no za posledných sto rokov zlatá ruda nikdy neklesla hlboko pod svoj priemer. V konečnom dôsledku kúpa zlatých šperkov po ktorých túži vaša žena nemusí byť vôbec zlou ideou.

Funkčný význam zlatých šperkov
   

Určite máte všetci schovanú zlatú retiazku z prvého prijímania, svoju zlatú obrúčku či náramok alebo pečatný prsteň, ktorý sa v rodine dedí z generácie na generáciu.

Zlaté šperky sú s nami odjakživa. V minulosti síce plnili funkciu odlíšenia sa od nízkej spoločenskej vrstvy, no v súčasnosti sa zlaté šperky darujú pri životnom jubileu alebo dôležitej životnej udalosti, ktorá má ostať vďaka zlatému šperku vrytá do vašej pamäte.


  

Rady a tipy

   
   

Zlaté šperky bývajú obľúbenými darmi k rôznym životným jubileám, významným životným udalostiam, či sviatkom. Zlaté náušnice, či zlaté retiazky s príveskom potešia každú ženu, ktorá miluje takýto druh šperkov.

Pri kúpe šperkov akými sú napríklad zlatý náramok, zlaté náušnice alebo retiazka by ste sa v prvom rade mali presvedčiť, či šperky disponujú štátnym puncom. Je zo zákona dané, že všetky zlaté šperky majú mať tento štátny punc, ktorý informuje o pravosti a počte karátov.

Zlato je výborný materiál, ktorý sa často správa ako chameleón. Je potrebné si však vybrať len správny odtieň zlata.

-žlté zlato je číre a kovové prímesi slúžia na to, aby materiál získal správnu pružnosť a pevnosť.

-ružové zlato je zmesou viacerých kovových prímesí. Okrem toho, že zlato získa správne vlastnosti, získa vďaka medi aj jedinečný odtieň ružového alebo červeného zlata, ktoré je populárne ak si chcete dať vyrobiť svadobné obrúčky na mieru.

-biele zlato je podobné platine či striebru. Na prvý pohľad by ste tieto tri kovy rovnakého odtieňu rozoznať nevedeli, no ich vlastnosti a cena sa zásadne líšia. Aby zlaté šperky získali takýto zlaté šperky pôvabný a obľúbený odtieň je nutné primiešať doň prímes niklu.

     

Zlaté šperky ako dar

   
   

Šperk teda v tomto prípade nemusia byť dary obyčajným klišé, ktoré môžete vidieť na mnohých ženách. Nechajte svojej polovičke vyrobiť vlastný a originálny šperk, podľa predstáv, jej osobnosti a charakteru.

Zlaté šperky na mieru budú výborným dôkazom toho, ako dobre poznáte obdarovanú osobu. Okrem toho, jedinečný, originálny šperk na mieru nikdy nemôže sklamať. Práve naopak. Zásnubné prstene na mieru, prívesky, zlaté náušnice či retiazky, to všetko môže byť pre vás vyrobené v krátkom čase a podľa vašich predstáv.

 

U nás nájdete po čom túžite

   

 • Ručne vyrábané zlaté šperky
 • Ručne vyrábané zlaté prstene, zlaté retiazky, zlaté náramky
 • Ručne vyrábané zlaté šperky s perlami
 • Ručne vyrábané zlaté šperky s polodrahokamami
 • Snubné prstene
 • Svadobné obrúčky