Swarovski šperky

Už niekoľko rokov nám SWAROVSKI kryštál prináša najväčšie skvosty. Je to tým, že vďaka svojmu briliantovému výbrusu a dokonalosti je jednotkou vo svete dizajnu. Swarovski kryštály sú výnimočné žiarivé, majú dokonalý odraz svetla, ktorý získavajú vďaka svojmu, pre túto značku špecifickému brusu. Lámu svetlo na dúhové spektrum, čím sa líšia od kameňov bežných, ktoré svetlo iba odrážajú bez dúhového spektra. Tieto nádherné kamene sú celosvetovým symbolom kvality, kreativity, originality a osobného kúzla. Ženy na celom svete pýšia šperkami s kryštálmi Swarovski, buďte jednou z nich!

Swarovski náušniceSwarovski prstene

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kov
 • Tvar
 • Pre koho
 • Farba kovu
 • Farba
 • Dostupnosť
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Swarovski šperky

  

Swarovski kryštál Šperky si nekupujeme zásadne každý deň, či každý týždeň jeden šperk. Šperk si vyžaduje výnimočnú príležitosť, pri ktorej ho dostaneme, alebo ním oslníme. Šperky sú výsledkom vkusu a krásy. Swarovski krištáľovými šperkmi sa ozdobuje takmer celý svet už viac ako sto rokov. Sú populárne medzi  hviezdami strieborného plátna, módnymi návrhármi či dizajnérmi.

   

Význam

  

Rovnako zanietený pre krásu, lesk a vkus bol aj Daniel Swarovski. Jemu a jeho vlastnoručne skonštruovanému prístroju na brúsenie kryštálov pomocou elektriny, môžeme ďakovať za krásne šperky, ktoré nás skrášľujú deň čo deň či vo výnimočné príležitosti, na ktoré sa nezabúda. Tento patentovaný vynález môžeme pokladať za stroj, ktorý zmenil a inovoval prácu zdatných a šikovných šperkárov. Výsledkom sú krásne, jemné a lesklé šperky, ktoré považujme za majstrovské dielo remeselnej zručnosti . Šperky nosiace meno Swarovski sú jedinečné, originálne, ľahké a ligotavé. Kryštáli, ktoré nosievame obsahujú až 32 % oxidu olovnatého, vďaka ktorému sú tak dobre spracovateľné a lesklé.

V minulosti sa Swarovski kryštáli stali súčasťou najluxusnejších šperkov. V 20. až 30. rokov minulého storočia, sa prostredníctvom swarovski šperkov začali ozdobovať  plochy šiat. Išlo o drobné kryštáliky, ktoré sa jednoduchým spôsobom aplikovali na odevy či doplnky. Swarovski elements patria v súčasnosti medzi najpopulárnejšie šperky medzi všetkými vekovými kategóriami. Dnes, si môžete prostredníctvom swarovski šperkov ozdobiť čokoľvek. Najčastejšie nájdete topánky, doplnky, hodinky,  či obaly na smartfóny alebo dokonca aj samotný smartfón ozdobený tisíckami malých kryštálikov.


Swarovski súprava s AB efektom Daniel Swarovski so svojimi synmi začali spolupracovať  s rôznymi módnymi návrhármi či dizajnérmi. Začali paktovať s celosvetovo známym a uznávaným návrhárom Christianom Diorom
a z ich spolupráce vznikol špeciálny AB – Aurora Borealis efekt. Ten umožňuje kryštálu trblietať sa vo všetkých možných  farbách, avšak jeho jedinečnosť tkvie vo svetlomodrej farbe, ktorá pripomína svetelnú žiaru.  Tento efekt sa začal používať aj pri výrobe kryštálových lustrov, ktorého kryštáli odrážali svetlo v rôznych farbách. Šperky s efektom Aurora Borealis nájdete aj v našom e-shope klenotyhematit.sk Už viac ako sto rokov spoločnosť Swarovski spolupracuje so zvučnými módnymi menami ako je Coco Chanell, Jean Paul Gautier, Louis Vuitton či Versace. Módni návrhári a dizajnéri sa inšpirujú ligotom a krásou týchto šperkov, ktoré vsádzajú do svojich doplnkov, modelov, či do modelov topánok.

V roku 1995 spoločnosť Swarovski oslávila svoje 100. Výročie od založenia. Na túto počesť bolo otvorené múzeum Swarovski Kristalwellen , v ktorom môžete vzhliadnuť tie najkrajšie a najveľkolepejšie výtvory vyrobených precíznou prácou z kryštálov. Ak vás zaujala história a vznik spoločnosti Swarovski, odporúčame vám prečítať si aj náš článok Swarovski kryštál – zrodenie a pôvod.


Rady a tipy

Swarovski prsteň

   

Malé ligotavé kamienky sú populárne už celé storočie. Ich využitie a používanie nezostáva len pri šperkoch, príveskoch, 

prsteňoch či náramkoch. Tvorivá žila vyvierajúca zo srdca spoločnosti vyrába vlastné značkové rady doplnkov, bižutérie či Home Decor produktov, ktoré si môžete kúpiť vo viac ako 2300 predajniach po celom svete. Produkty spoločnosti Swarovski sa nachádzajú na popredných miestach vo svete dizajnu a symbolizujú precíznosť, originalitu, nápaditosť a jedinečnosť osobitého kúzla každého šperku, či produktu.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu šperku so Swarovski kryštálom, mali by ste dbať o jeho starostlivosť. Rovnako ako strieborné šperky, zlaté šperky či diamantové šperky, je potrebné sa starať aj o Swarovski kryštál, aby vám vydržal čo najdlhšie krásny a lesklý.

 • Dávajte si pozor na vodu, morskú vodu, chlórovanú alebo minerálnu vodu v bazénoch.
 • Ak vykonávate náročnú fyzickú aktivitu, radšej si svoje šperky zložte, aby ste si ich zbytočne nepoškodili.
 • Nekúpte sa v nich
 • Pozor na chemické čistiace prostriedky, laky na vlasy, odlakovače a podobne
 • Svoje šperky skladujte v šperkovniciach alebo v škatuľkách vystlaných molitanom

Je to len malá vzorka rád, ktoré by ste mali dodržiavať, ak si chcete zachovať šperky čo najdlhšiu dobu „fit“. Ak hľadáte viac rád ako sa správne starať o svoje šperky, prečítajte si náš článok Starostlivosť o šperky.

Ak svoje šperky nadovšetko milujete a nechcete riskovať s chemickými pokusmi vo vašej domácnosti, odporúčame odniesť šperky vášmu zlatníkovi či šperkárovi, ktorý sa o ne s láskou postará.


Swarovski ako dar

     

Súprava Swarovski Šperk zo swarovského kryštálu je neodmysliteľne vhodným a príjemným darom, ktorým neohrdne žiadna žena. Je to možné, ale len v tom prípade, ak sa netrafíte do správneho vkusu, alebo farby. Pri výbere daru, alebo samotného šperku pre vás osobne sa budete cítiť ako v raji a garantujeme vám, že si spomedzi toľkých tvarov a farieb nebudete vedieť vybrať. Swarovski Elements ponúkajú neskutočné množstvo zaujímavých a módnych tvarov, ktoré sú v rôznych farebných kombináciách. Srdiečka, kruhy, kocky, kosoštvorce, kvetinky, hviezdice a tak ďalej, v rôznych veľkostiach a rôznych farbách.

    

Avšak, to ešte zďaleka nie je všetko. Dizajnéri, šperkári či zlatníci vám z týchto ligotavých kamienkov vyrobia čokoľvek na svete budete chcieť. Veľmi zaujímavé jednoduché a krásne sú náušnice, ktorých farbu a tvar si môžete samozrejme vybrať. Rovnako vám ponúkame náhrdelníky, prstene, náramky, či prívesky rady produktov od Swarovski. Súpravy sú dokonalým výberom či darčekom, ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma druhmi šperkov. Sety obsahujú väčšinou prívesok a náušnice, alebo sú vyskladané z náhrdelníka, náramku a náušníc. Ak tento set využijete, budete sa cítiť dobre, mimoriadne a ako bonus, budete vyzerať luxusne.


U nás nájdete, po čom túžite

    

Ak hľadáte darček, alebo sa chcete potešiť sami, ste na správnom mieste. Vyzerajte luxusne, cíťte sa dobre a jedinečne a to vďaka nám. Klenoty Hematit vám ponúkajú širokú rôznorodú ponuku jedinečných šperkov Swarovski, ktorými potešíte nie len seba, ale aj svojich najbližších. Jemné farebné kryštály s dokonalým výbrusom vo farebných prevedeniach o akých s vám ešte nesnívalo. Rozžiarte svoju tvár náušnicami, ktoré sa lesknú pri každom pohybe. Alebo ozdobte váš krk a zvýraznite dekolt, čo zápästie jednoduchým no originálnym štýlom a precíznou prácou.

   

U nás nájdete :