Obrúčky zo žltého zlata

Svadobné obrúčky zo žltého zlata sú jedinečnou nadčasovou klasikou.  Obrúčky zo žltého zlata sú na celý život pre páry, s nekonečnou láskou. K spečateniu však chýba pár krokov, a jedným z nich je aj výber obrúčok. Klenoty Hematit vám ponúka širokú paletu obrúčok zo žltého zlata, ktoré sú obohatené o jedinečné detaily a doplnené o kryštálovo čisté zirkóny. 

  • Upraviť výber:
  • Kameň
  • Tvar
  • Kolekcia
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Svadobné obrúčky zo žltého zlata

          

Svadobné obrúčky môžete nájsť v rôznych prevedeniach s použitím všakovakých materiálov. No nadčasové stále ostávajú tie malé ligotavé krúžky zo žltého zlata, ktoré spečatia vašu nekonečnú lásku.

Svadobné obrúčky zo žltého zlata

Žlté zlato predstavuje v súčasnosti jeden z najkrajších prírodných odtieňov zlata. So správne navrhnutým dizajnom, pár kamienkami zirkónu alebo diamantu budú takéto obrúčky skutočne predstavovať to, v čom veríte a teda nekonečnú lásku.

              

Význam

            

Košice majú veľmi bohatú históriu. Už v antike sa tieto nekonečné kruhy na prstenníku používali ako symbol vernosti. Mali však jednu chybu. Obrúčku nosievala len žena. Všetci muži v jej okolí tak vedeli, že je už zadaná a nemajú na ňu nárok. V minulosti sa však svadobné obrúčky vyrábali z jednoduchších materiálov akým je zlato. Na ich zrode boli najprv len sušené steblá tráv, rôzne konáriky, neskôr to boli kovy ako bronz či meď.

Položili ste si však niekedy otázku, prečo sú na svadbe dôležité práve svadobné obrúčky zo žltého zlata Košice a nie napríklad výmena svadobných áut či domov? Svadobné obrúčky  majú svoj symbol, ktorý pretrval v rôznych kultúrach až do dnes. Ide o kruh, ktorý nemá ani začiatok ani koniec, rovnako ako vaša láska. Sú zhmotneným vaše lásky, dôvery a porozumenia.

Svadobné obrúčky zo žltého zlata by ste mali nosievať na ľavom prstenníku. Táto tradícia sa zachovala ešte zo starobylého Egypta. V tom čase Egypťania verili, že od ľavého prstenníka sa tiahne takzvaná tepna lásky, ktorá vyusťuje až do srdca. Verili, že tepna lásky je vyživovaná práve obrúčkou. V prípade ak by vám niekto odtiaľ ľavý prstenník, alebo by ste svoju obrúčku stratili, vaše srdce tak mohlo vyschnúť nedostatkom lásky.

Tieto tradície sú veľmi milé. No čo je dôležitejšie, pretrvali až do súčasnosti. Avšak, našťastie  sa vyvrátili tvrdenia o tepne lásky a vyschnutí srdca.

                                       

 Svadobné obrúčky zo žltého zlata Rady a tipy

                   

Ak stojíte pred touto náročnou situáciou, ktorou je výber svadobných obrúčok, v prvom rade vám držíme prsty. Nie je vždy jednoduché aby sa pár zhodol hneď na prvom páre svadobných obrúčok. Práve preto Svadobné obrúčky nájdete aj v zlatníctve v Košiciach a skutočne máte z čoho vyberať.

Každopádne, ak ste sa rozhodli, že je ten správny čas pre výber tých pravých, jediných a dokonalých obrúčok, mali by ste vedieť pár vecí, ktoré vám pri ich výbere naozaj pomôžu.

     

Vnútorný priemer prsteňa

     

Ide o veľkosť prsteňa. Ak ste muž, obvod prstenníka svojej milovanej ste museli poznať už pri výbere snubného prsteňa. Teraz túto informáciu môžete zúžitkovať ešte raz. Rovnako by ste mali poznať aj veľkosť vášho prstenníka. Svadobná obrúčka by mal byť pohodlná, mala by padnúť na prst ako uliata, nemala by nikde tlačiť a hladko prejsť cez hánky. Ak máte problém zistiť správnu veľkosť, napíšte nám a my vám zadarmo zašleme multisizer – merač obvodu prsta.

     

Šírka prsteňa

      

Šírka prsteňa je rovnako dôležitým atribútom pri správnej kúpe obrúčok. Tieto veľkosti, šírky a dĺžky však patria pre kúpu akéhokoľvek prsteňa, nie len pri obrúčkach. Šírka samotného prsteňa by nemala byť problémom, ide o to, akú máte samotnú predstavu o šírke obrúčky. Problém by však mohol nastať pri šírke spodnej šínky, ktorá vám môže znepríjemňovať život, ak prstenník ohnete dovnútra dlane. Môže vás nepríjemne omínať pri denných činnostiach, akými sú napríklad držanie dáždnika, alebo kvetov pre svoju milú.

       

Materiál

     

Ak nechcete mať prsteň zo staniolu, váš výber by mal byť podmienený aj použitým materiálom. Klenoty Hematit vám ponúka svadobné obrúčky zo žltého zlata, ktoré si zamilujete.

Rovnako si môžete dať obrúčky ozdobiť drahokamami či už zirkónmi, Swarovski kryštálmi alebo inými drahokamami.  Možno ste sa rozhodli dať svoje prstene špeciálne označiť. Vaše prstene vám podľa vášho priania vygravírujeme úplne zadarmo.

Preto je vhodné nenechávať si takúto záležitosť na koniec svadobných príprav. Mali by ste preto vyberať nie len očami a srdcom ale aj hlavou. Aby ste svadobné obrúčky nenosili na tajnáša z prsta dole.

  

                                                                       

                                                                                 Svadobné obrúčky ako dar

Svadobné obrúčky zo žltého zlata

            

Svadobné obrúčky zo žltého zlata a ani z nijakého iného materiálu neodporúčame darovať. Je to prosté. Svadobné obrúčky by si mal vybrať samotný pár, ktorého čaká veľký svadobný deň. Sami veľmi dobre poznajú svoj vkus. Takýmto darovaním by mohlo dôjsť k nie veľmi milému sklamaniu ako zo strany darcu tak aj obdarovaných.

V súčasnosti však nie je vôbec žiaden problém, nechať si vyrobiť svadobné obrúčky zo žltého zlata podľa vlastného vkusu. Ak sa vám výber svadobných obrúčok nepozdáva, existuje obľúbená alternatíva, dať si vyrobiť svadobné obrúčky zo žltého zlata na mieru. Originálne, jedinečné, pôvabné obrúčky podľa vašich kritérií a preferencií budete mať len vy a nik iný. Existuje teda možnosť, alebo alternatíva ak chcete vašim budúcim svadobčanom pomôcť a zároveň ich potešiť. Môžete im povedať o takejto možnosti či darovať im voucher na výrobu svadobných obrúčok na mieru.

   

U nás nájdete po čom túžite

           

Klenoty Hematit sa zaoberá výrobou svadobných obrúčok. U nás si môžete vybrať všakovaké svadobné obrúčky zo žltého zlata. Svadobné obrúčky Košice budú najlepšou voľbou na spečatenie vášho zväzku. Svadobné obrúčky zo žltého zlata na mieru nájdete len v našom Klenotníctve v Košiciach.