Súpravy

Ples, alebo večera s priateľom vás už neprekvapí a krásna súprava šperkov len podčiarkne vašu prirodzenú krásu. Nebojte sa experimentov a upustite uzdu vašej fantázii. Tieto precízne vyrobené súpravy sú zárukou originality a materiály použité na ich výrobu zaručujú neprehliadnuteľnú kvalitu. Pri výrobe sme kládli dôraz na kombinácie farieb a tvarov, ktoré spolu dokonale ladia. Súprava šperkov vám zaručí dokonalý komfort, ochráni pred spoločenským faux pas, ale aj ušetrí čas pri výbere vhodných kombinácií. Výber je len na vás a Klenoty Hematit vám ponúkajú dokonalé pole výberu a širokú paletu štýlov. Ste krásna a so správnym šperkom budete ešte krajšia.

Zlaté šperky Perlové šperky Diamantové šperky Swarovski šperky Strieborné šperky Polodrahokamové šperky

 • Upraviť výber:
 • Kov
 • Kameň
 • Tvar
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>15-najuzasnejsich-svadobnych-fotografii
4-rady-ako-poziadat-o-rukusvadobne-torty-ovladli-internet

 


   


strieborný set so zirkónomSúpravy

Šperky sú klenotom každej ženy. Každá krásna žen je klenotom každého muža. A každý muž je určite nesmierne rád, ak ho prezentuje dáma nie len srdcom a dušou ale aj výzorom. Doprajte svojim manželkám, priateľkám, či svokrám radosť prostredníctvom krásneho a jednoduchého setu, pozostávajúceho z viacerých druhov šperkov.

Význam

Sety šperkov sú veľmi vhodným darčekom pre každú ženu. Takéto súpravy je vhodne nosievať na rôzne podujatia ako plesy, svadby, životné udalosti a jubileá alebo počas všedného dňa, do práce, na konferencie či pracovné pohovory. Setom nič nepokazíte. Ba naopak, pridáte svojmu outfitu šmrnc, podčiarknete a vyzdvihnete svoju krásu a osobnosť, budete vyzerať luxusne a krásne.

Súpravy pozostávajú z kombinácie náhrdelníka a náramku, no väčšina setov je vyskladaná z prívesku a náušníc. Pri výrobe takéhoto setu sa kladie dôraz na kvalitu použitých materiálov, farebnosť a tvar šperkov. Tieto tri atribúty spolu dokonale ladia a vytvárajú dojem veľkoleposti či honosnosti. Precízna jemná ručná práca je zárukou originality a samostatný precízny prístup ku každému šperku a kamienku. Materiály použité pri výrobe zaručujú neprehliadnuteľnúl kvalitu.

Šperky je však vhodné kupovať v kompletnej súprave, teda nie náušnice či prívesok alebo náramok osobitne od zvyšku súpravy.  Set pôsobí na žene luxusnejšie, šperky sú dokonale zladené, čím získate vyšší komfort, predídete zle zladeným šperkom a teda aj spoločenskému faux pas. Najdôležitejšie však je, že ušetríte svoj drahocenný čas pre výber iných vhodných šperkárskych kombinácií.


Rady a tipy

strieborný set so zirkónomPotešte ženy vo svojom okolí darčekom, ktorý je vhodný pre rôzne vekové kategórie. Na veku nezáleží. Jediné na čom záleží je, aby sa nositeľka- dáma cítila so šperkami komfortne a sama
sebou. Zvyšok už zariadia naše krásne šperky. Pri výbere setu je dôležitý najmä materiál použitý na výrobu, tvar šperku a farebnosť. Je však úplne jedno aký šperk si vyberiete, podstatná je pre vás farba – pretože určite aj vy máte farby, ktoré preferujete, pretože s každým setom od nás sa budete cítiť výnimočne a štýlovo. Pre vás je dôležité si premyslieť, o aký set máte záujem.

Ak máte záujem o set prívesku v kombinácií s náušnicami, potom by ste mali dbať aj na funkčnú stránku šperku akou je zapínanie.

  

   strieborný set

 • Prívesky sú zakončené väčšinou takzvaným Kontrauškom. Ide o úchytku na prívesku, ktorá je dodatočne dorobená jednoduchým zatočením. Tu však treba dbať na veľkosť kontrauška pri výbere retiazky či náhrdelníka, aby nedošlo k veľkostným rozdielom.


Pri súpravách tak dizajnéri a zlatníci ponúkajú širokú škálu rôznych druhov náušníc, ktoré si môžete z našej ponuky setov vybrať. Tieto typy sa najčastejšie vyskytujú v setoch:

 • Napichovacie - kôstky
 • Dlhé visiace náušnice
 • Krátke visiace náušnice
 • Kruhové

S rôznorodými druhmi sa stretávame aj s rozmanitou škálou zapínania náušníc. Niektoré sa ľahko nasadzujú, iné sú svojím zapínaním bezpečnejšie pred stratou.

Puzeta – zapínanie pomocou puzety sa používa najmä pri malých napichovacích náušníc. Spočíva v tom, že puzeta sa nasunie na driek náušnice, a tým sa zaistí proti jej vypadnutiu. Jednoducho sa zapínajú a skladajú.


Šrúbovací balónik – toto uzatváranie sa taktiež používa pri napichovacích typoch náušníc. Náušnica sa tak upevní veľmi jednoducho – zašrúbovaním balónika. Ide o veľmi obľúbené, bezpečné a pevné zapínanie.


Patent- je najčastejšie používaným typom uzatvárania náušníc. Určite je známy všetkým ženám, ktoré pravidelne nosia tieto malé ozdôbky. Ohybný háčik sa uzavrie, čím sa zabezpečí náušnica pred jej stratou. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetky náušnice, avšak najčastejšie sa umiestňuje na náušnice s drahokamom, či polodrahokamom.Africký háčik – africký háčik sa najčastejšie používa pri visiacich náušniciach. Ich jedinečnosť je v tom, že ohybný háčik sa zasunie do ucha, no nikde sa nezapína. Africký háčik si môžete poistiť aj silikónovou koncovkou, ktorá zabezpečí vašu náušnicu proti strate.


>Náušnicový vršok/ náušnicový vršok anglický - ak obľubujete kryštálové náušnice, určite ste sa stretli s týmto typom zapínania. Kryštál je v tomto prípade voľne zavesený a viac žiari. Ide o veľmi jednoduchú manipuláciu, pri ktorej sa tenký ohybný drôt za uchom zacvakne.


Pri kombinácií setu náhrdelník s náramkom, rovnako dbajte aj na pohodlie a kvalitu zapínania šperku. Predídete strate či poškodeniu samotného šperku či odevu.

 • Karabínka – klasické ukončenie na zapínanie náramku alebo retiazky
 • Rybička – ukončenie retiazky na ruku či na krku karabínkou, ktorá svojim tvarom pripomína rybičku.
 • Perový krúžok – je lacnejší variant karabínky. Krúžok obsahuje patent, ktorý v sebe skrýva pero. Stlačením patentu sa pero vysunie alebo zasunie.

set z polodrahokamov Spoločnosť Klenoty Hematit vám taktiež ponúkajú súpravy šperkov, ktoré sú vyrobené z liečivých polodrahokamov. Polodrahokamy sa v súčasnosti tešia zvýšenej popularite najmä pre ich liečivé účinky, ktoré pôsobia na vaše fyzické zdravie, ale taktiež účinkami, ktoré podporujú  duševnú a duchovnú časť vášho Ja. Pri výbere však buďťe obozretný najmä na znamenie a zdravotné či duševné problémy, ktorými trpíte. Jeden malý kamienok, vám dokáže pomôcť v myslení a vo fyzickom zdraví.

  swarowski setSety ako dar

Súpravy sú vďačným typom darčeku, pretože dokážete viacerými druhmi šperku potešiť a spraviť šťastnejšou minimálne jednu osobu. Ak dobre poznáte jej vkus, čo sa jej páči a čo nie, máte vyhrané! V našom e-shope či zlatníctve v Košiciach nájdete rozmanitý sortiment z ktorého si nebudete vedieť vybrať.

  

U nás nájdete, po čom túžite

Nebojte sa experimentovať a popustite vašej fantázií uzdu. Výber je len vás, avšak pri výbere, či veľkostiach vám radi poradíme. Klenoty Hematit vám ponúkajú rôznorodé typy šperkov v súpravách, ktorým žiadna žena neodolá. Ste krásna, ale so správnym šperkom môžete byť ešte krajšia.

    

U nás nájdete: