Strieborné šperky

Striebro je ušľachtilý kujný kov používaný človekom už od staroveku. V súčasnosti patrí v šperkárskom priemysle medzi najpoužívanejšie a medzi klientmi najobľúbenejšie kovy. Šperky vyrobené zo striebra sa neošúchajú, sú odolné, nekorodujú a po správnom ošetrení dokážu vždy zažiariť ako v 1.deň kúpi. Pre zvýšenie kvalitu povrchu sa natierajú tenkou vrstvou ródia. U nás si môžete vybrať z množstva fascinujúcich dizajnov, tvarov a farieb strieborných šperkov všetkých kategórií, pre ženy, mužov, či deti.

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kameň
 • Tvar
 • Pre koho
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Strieborné šperky

Strieborný šperk Ukážte svoju krásu vaším obľúbeným šperkom,ktorý z vás spraví jedinečnú a sebavedomú ženu. Pri strieborných šperkoch to platí dvojnásobne. Sú originálnenadčasové, neustále populárne. A práve preto by ste si mali dávať pozor, kde ich kupujete.

Striebro sa už v staroveku stalo obľúbeným kovom ľudí. Zo striebra sa začali vyrábať prvé mince, najprv to boli obyčajné odliatky, neskôr sa zo striebra razili mince. Okrem toho sa stalo neodmysliteľnou súčasťou šperkárskeho priemyslu, kde ho spracovávali rôznymi technikami. Vďaka svojmu lesku , láka na seba pozornosť už od starobylej Antiky až po súčasnosť.

V minulosti, šperky slúžili ako amulety, teda ochrana proti urieknutiu alebo zlým silám, v ktoré ľudia verili, že negatívnym spôsobom ovplyvňujú ich život. Neskôr strieborné šperky symbolizovali postavenie, moc a autoritu v spoločenskom kruhu. V starom Egypte boli prstene a prívesky znakmi moci v úradoch. Takýto jav môžeme vidieť aj v súčasnosti, keď vysoký hodnostári či  predstavitelia univerzít nosia prstene, retiazky či prívesky s príslušným vzorom ich mandátu. Striebornými šperkmi sa už od nepamäti zdobia muži aj ženy rovnako. Vo väčšine prípadov sa v jednej domácnosti šperky dedili z generácie na generáciu a považovali ich za rodinné bohatstvo. V súčasnosti sa stalo šperkárstvo umeleckým remeslom a pre zlepšenie kvality šperkov sa využívajú nové technológie či módne trendy, ktorým podlieha ich výroba.

Strieborné šperky sa v súčasnosti tešia zvýšenej popularite, ako u mužov tak aj u žien. Je to na pohľad veľmi ľahký jemný kov, ktorý nezaťažuje telo svojou váhou. Je veľmi lesklý a z jeho rudy, ktorá je pevnejšia než zlato, sa vyrábajú rôzne variácie a druhy šperkov, aké si neviete ani predstaviť. Lesklý pliešok, ktorý sa svojou neotesanosťou podobá železnej rude, je jedným z najpoužívanejších kovov pri výrobe šperkov. Okrem širokej využiteľnosti v šperkárskom odvetví je striebro používané často aj v elektronickom priemysle, pri výrobe CD a DVD nosičoch, vo fotografickom odvetví, kozmonautike, v stavebnom priemysle, pri výrobe batérií a ložísk, jeho využitie by sme našli dokonca pri výrobe lekárskych nástrojoch či zubnom lekárstve. Striebro sa v minulosti používalo aj v medicíne vďaka jeho antibakteriálnym účinkom. Využívalo sa ako dezinfekčný prostriedok či antibiotikum. Dnes sa striebro využíva najmä v čistiacich pleťových vodách, ktoré ochraňujú pleť od rôznych nečistôt. V Ajurvédskej medicíne sa striebro používa ako tonikum či elixír vhodný na regeneráciu pacientov, ktorý sú vyčerpaný chorobami alebo vekom.


Rady a typy


Strieborné šperky Strieborné šperky
sa tešia neustálej popularite. Veď už v staroveku nosili strieborné šperky ženy aj muži bez ohľadu na vek či postavenie v spoločnosti. Dnes sa so striebornými šperkmi stretávame na každom kroku, u mužov, žien dokonca aj u detí rôzneho veku. Potichu vošlo do našich životov a uhniezdilo sa na našom krku, prste či zápästí. Každý deň je plný nasadenia nás skrášľovať bez akýchkoľvek výhovoriek. Jediné čo od nás očakáva, je plnohodnotná starostlivosť, ktorú by sme každému šperku mali venovať či je zo striebra alebo zlata. Strieborné šperky sú väčšinou jemnou prácou zlatých ručičiek zlatníka či šperkára. Práve preto by sme sa o šperky mali starať s rovnakou vážnosťou ako o seba.

Aj napriek tomu, že striebro je u šperkárov obľúbené najmä kvôli jeho dobrej spracovateľnosti, vaším poctivým nosením vám môže zčernať. To sa stáva, ak striebro nie je vystavené procesu rhódiovania. Na strieborný šperk sa nanáša tenká vrstva rhódia, ktoré udrží lesk na šperku a ochráni ho pred chemickými reakciami, ktoré vznikajú pri kontakte so vzduchom či vodou. Ak chcete aby vám šperky dlho vydržali, je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel, pre ich najlepší vzhľad.

 • Nešportujte s nimi, neupratujte a nesprchujte sa s nimi
 • Nenoste ich pri výkone ťažkej a namáhavej práce
 • Chráňte ich pred nárazmi, predchádzajte kontaktu s chemickými látkami
 • Šperky nepatria do bazéna s termálnou či minerálnou vodou, ani do mora
 • Strieborný šperk s riečnou perlouLak na vlasy, parfum, či ľudský pot sa so šperkmi nekamarátia
 • Doprajte svojim šperkom luxus a odkladajte ich do šperkovnice, či škatuľky vystlanej molitanom
 • Do malého hrnca s vodou prilejte jar, alebo prípravok proti odmasťovaniu nečistôt. Nechajte vodu prejsť varom a vložte do nej váš obľúbený strieborný šperk. Po vybratí je potrebné ho poriadne vysušiť mäkkou handričkou. Viac rád a typov ako sa správne starať o vaše šperky nájdete v našom článku Starostlivosť o šperky.
 • Ak sú vaše šperky prejdené ochrannou vrstvou rhódia, leštite ich jemnými utierkami, napríklad aj takými, ktorými si čistíte okuliare.

Pokiaľ sa o svoje šperky bojíte a nechcete experimentovať s takýmito chemickými pokusmi u vás v kuchyni, jednoducho odneste svoje šperky zlatníkovi, ktorý sa o ne určite veľmi dobre postará.


Strieborný šperk ako dar

Strieborné šperky sú nadčasovým doplnkom každého outfitu. Či sa už chystáte do divadla, na večeru s priateľmi, na pohovor do práce, alebo na služobnú cestu, strieborné šperky vám dodajú sebavedomie, vážnosť a dôveryhodnosť. Strieborným setom nič nepokazíte, ba naopak, svojmu outfitu pridáte luxusný vzhľad a budete dokonale zladená.


Strieborný šperkPokiaľ premýšľate nad darom k sviatku, určite neobchádzajte aj túto sekciu. Strieborné šperky nikdy nevyšli z módy, aj napriek agresívnym módnym trendom, ktoré sa ich snažia potláčať. Strieborné šperky masívne, jednoduché, s kamienkom či zirkónom, hrubé či úzke, prstene, náramky, alebo retiazky – z našej širokej ponuky rozmanitých strieborných šperkov pestrých druhov či typov si stačí len vybrať ten správny, jeden alebo dva kúsky.

Strieborným príveskom, prsteňom alebo retiazkou na krk či ruku nič nepokazíte pri akejkoľvek životnej situácií, alebo jubileu. Takýmto lesklým darčekom potešíte rovnako muža ako aj  ženu či dieťa.

U nás nájdete po čom túžite

Klenoty Hematit vám ponúka širokú paletu rôznorodých druhov strieborných šperkov. Môžete sa tak kochať náušnicami, ktoré sú doplnené o swarovski kryštál, o retiazkami rôznych dĺžok a veľkostí na ruku či krk, striebornými setmi, s ktorými budete vyzerať neodolateľne  luxusne pri akejkoľvek príležitosti, striebornými prsteňmi s lesknúcimi sa drahokamami, či polodrahokamami. Šperkov je naozaj veľké množstvo a výber je už len na vás, ktorý z našej predkladanej ponuky bude pre vás ten pravý.

U nás nájdete: