Strieborné prstene

Ženy všetkých vekových kategórií obľubujú strieborné prstene. Strieborné prstene navrhnuté našimi dizajnérmi budú odrážať Váš osobný štýl a sebavyjadrenie. Mimoriadne prstene v hladkom a lesklom striebre alebo so vsadenými kameňmi rôznych druhov. Každý vyrobený ručne s dôrazom na detail, vo veľkosti podľa Vašej požiadavky. Pohľad na Vašu ruku s takýmto skvostným šperkom spríjemní deň a pochvalné slová na seba nenechajú dlho čakať. 

 • Upraviť výber:
 • Veľkosť prsteňa
 • Kameň
 • Tvar
 • Pre koho
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Dostupnosť
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

  

Strieborné prstene

Strieborné prstene Každá žena má obsesiu na určitý druh šperku. Niektoré sú závislé na náušniciach, iným ženám zasa prekypujú šperkovnice náramkami. No prstene sú špecifickým šperkom, ktorý milujú všetky ženy.

Prstene ako aj iné šperky sú staré ako ľudstvo samo. V konečnom dôsledku, boli to práve samotní Egypťania, ktorí pred mnohými rokmi vytvorili tradíciu nosenia snubných a svadobných prsteňov na ľavej ruke. Vtedajšie prstene však boli vytvorené z trávy, konárikov či kameňa.

Prstene sa stali populárnymi šperkmi najmä v období stredoveku. Obľúbili a nosievali ich všetky spoločenské vrstvy od najchudobnejších po najbohatšie. Materiál, z ktorého bol prsteň vyrobený sa stal ukazovateľom majetku jednotlivca. V 14. Storočí sa do popredia dostávali prstene, ktoré boli ozdobené polodrahokamami.

V súčasnosti sa na výrobu prsteňov používajú kvalitné materiály. Nájdete prstene zo zlata, z platiny ba dokonca aj bižutérne prstene, po ktorých vám sem tam ostane modrý prúžok na prste. Veľmi populárnymi sa však stali  strieborné prstene. Sú cenovo dostupné, materiál je voľným okom na nerozoznanie od bieleho zlata či platiny. Strieborné prstene sú menej náchylne na tvorbu kožných nepríjemností. V jednoduchosti, ide o výborné, kvalitné šperky, ktoré si zaslúži a môže dovoliť každý.

 

Význam strieborných prsteňov
   

Strieborné prstene alebo teda akékoľvek prstene by mali symbolizovať večné puto medzi dávajúcim a prijímajúcim. Táto tradícia nesúvisí len so snubným prsteňom, ide o komplexne brané prstene, ktoré môžete dostať ako dar od matky, pramatky alebo pečatný prsteň, ktorý vás bude okrem vášho priezviska zaväzovať k vašej rodine.

Zaujímavosťou je, že každý prst na vašej ruke symbolizuje vášho rodinného príslušníka. Najväčšie palce sú symbolom vašich rodičov a ukazováky symbolizujú vašich súrodencov. Prostredníkom ste vy sami, prstenník váš životný partner, ktorý naň nastokne snubný prsteň a svadobnú obrúčku a malíčky predstavujú vaše deti. Prstene by sa vraj mali nosievať na tom prste, od koho ho dostanete. Malá zaujímavosť, ktorá asi v štandardnom živote nefunguje.

Význam prsteňov nepodlieha žiadnej spoločenskej konvencii, pod ktorú patria napríklad  snubné prstene a svadobné obrúčky. Strieborné prstene tak môžete nosiť kedykoľvek a kamkoľvek na akomkoľvek prste.    

Funkčná hodnota strieborných prsteňov
  

strieborné prstene Ako sme už spomínali, niekedy prstene symbolizovali množstvo majetku, ktorým majiteľ šperku disponoval. Neskôr vyvolával taký prsteň autoritu, najmä u kráľov či náboženských hodnostárov. Pečatné prstene mali samé o sebe zaujímavú funkciu. Boli veľké, okázalé a bol a nich zobrazovaný erb rodiny.

Dnes, ak vidíte peknú ženu ( dámy, pekného muža) s oblým, väčšinou zlatým krúžkom na ľavom prstenníku viete, že máte dať ruky preč. Inak ako takúto funkciu, možno ešte citovú majú prstene. Veľké, okázalé strieborné prstene však môžete jednoducho poslúžiť aj ako zbraň v sebaobrane. Jedna rana do nosa, a stíhate pred neprajníkom utiecť. Krása šperkov, ktoré predstavujú najmä strieborné prstene sú ukryté v nevšedných veciach.

   

Rady a tipy
  

Strieborné prstene, rovnako ako všetky šperky sú pôvabným darom, ktorým nikdy nič nepokazíte. Práve naopak! Strieborné prstene dokážu mnoho. Vytvorenie prvého dojmu pri zoznamovaní sa je len malou časťou toho, čo strieborné prstene dokážu.

Každopádne, ak chcete svoju milovanú alebo milovaného potešiť, strieborný prsteň môže byť tou správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

Pánske strieborné prstene sú jednoduchšie a ich vzor pripomína jednoduchú svadobnú obrúčku. Mnohí mladí muži a slobodní páni si zakladajú na ozdobe svojich prstov.

Dámske strieborné prstene nájdete v rôznych prevedeniach s rôznymi kameňmi, kryštálmi či zirkónmi v rôznych farebných prevedeniach. Práve preto sú ženy také nerozhodné, a nevedia čo chcú. Samozrejme, ak pred nich predložíte niekoľko prsteňov, ktoré sú skutočne krásne je samozrejmé, že si nebudú vedieť vybrať ani päť.

Každopádne, pri výbere prsteňa č ho už kupujete sebe, alebo blízkemu, mali by ste poznať veľkosť – obvod svojho prsta. Nie je to nič náročné. V prvom rade si skúste prečítať tento výborný článok o tom, ako správne merať obvod prsta Meraj raz, ale presne! Nájdete tu mnoho výborných rád a plus merač zadarmo.


    

strieborné prstene Strieborný prsteň ako dar
  

Strieborné prstene sú naozaj výborným darom pre vašu blízku osobu, aj keď malou škatuľkou ju môžete vystrašiť – najmä, ak sa dotyčná nechce vydávať a dotyčný ženiť. No ak vzhliadneme na skutočnosť, že svoju blízku osobu chcete potešiť, strieborný prsteň je cenovo dostupný a kvalitný šperk v rôznych prevedeniach.

Ich popularite sa tešia najmä muži, ktorí preferujú tvar podobný svadobnej obrúčke. No striebornému prsteňu nepovie nie ani žena. Či už je strieborný prsteň s polodrahokamom, perlou alebo zirkónmi. Takýto prsteň je vhodný ako dar na meniny, deň sv. Valentína alebo vo všedné dni ak svojej milovanej chcete spraviť radosť.

  

U nás nájdete po čom túžite

Túžite po netradičnom, zaujímavom, farebnom, či obyčajnom striebornom prsteni? Klenoty Hematit vám ponúkajú široký sortiment strieborných prsteňov v rôznych prevedeniach, tvaroch s rôznymi kameňmi. Vyberte ten pravý strieborný prsteň, ktorý vyčarí úsmev na perách aj v škaredom počasí.

 • Strieborné prstene
 • Strieborné prstene so zirkónmi
 • Strieborné prstene s polodrahokamom
 • Strieborné prstene so Swarovski kryštálom