Strieborné prívesky

Nič tak nezvýrazní jednoduchú retiazku ako krásny strieborný prívesok. Striebro je ušľachtilý, biely, ťažký a kujný kov, používaný človekom už od staroveku. V súčasnosti patrí v šperkárskom priemysle medzi najpoužívanejšie a medzi klientmi najobľúbenejšie kovy, a to vďaka svojim vlastnostiam a cenovej dostupnosti. Šperky vyrobené zo striebra sa neošúchajú, sú odolné, nekorodujú a po správnom ošetrení dokážu zažiariť aj po rokoch. Pre zvýšenie kvality povrchu sa natierajú tenkou vrstvou ródia. Žiarivý prívesok podčiarkne Vašu prirodzenú krásu a vy budete oslňovať svoje okolie.

  • Upraviť výber:
  • Kameň
  • Tvar
  • Pre koho
  • Kolekcia
  • Farba kovu
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Strieborné prívesky

Osviežte svoj odev aj vaše šperky výnimočným príveskom. Swarovski prívesky z dielne Klenoty HematitStrieborné prívesky vyrábané precíznou ručnou prácou. Strieborné prívesky, ktoré zmenia nie len váš výsledný outfit, ale taktiež rozjasnia vašu tvár a dodajú vám mnoho pozitívnej energie. Už len vďaka ich kráse.

Prívesok na retiazke, na náramku či náušniciach. Prívesky, sú príveskami, aby okrášľovali nás a naše šperky. Prívesky zlaté, strieborné prívesky, s ozdobným kameňom, či zirkónom alebo s liečivým polodrahokamom, výber je len na vás. Šperkami často vyjadrujeme našu povahu, naše myslenie či názor na dané situácie, ktoré sa vôkol nás dejú. Ani by ste si nepomysleli, že nosením šperkov akými sú strieborné prívesky môžete vyjadriť o sebe všetko, ale aj nič. Záleží to do ľudí, či dokážu čítať z detailov.

   

Význam

   

Určite radi nosíte pri sebe to, čo vám pripomína príjemne strávené chvíle či vašich milovaných ľudí. Alebo účinný liečivý amulet, v ktorého silu veríte, a ten vás za to ochraňuje pred negatívnou energiou a jej vplyvmi.

Túto úlohu výborne plnia prívesky. Či už nejaký dostanete, alebo si ho sami kúpite, jeho nosením vyjadrujete svoj vzťah k danej osobe či situácií, ktorú vám príjemne pripomína. Nosením príveskov s klasickými motívmi, ako kríž, srdce, štvorlístok a iné prívesky - tiež vyjadrujeme určitý názor či vieru.

Strieborné prívesky Často však zabúdame na skrytý význam darovaného. Niekedy je v ňom ukrytých viac slov, ako povedaného. Strieborné prívesky, však často slúžia aj ako talizmany alebo amulety. Pokiaľ im dáte silu, budú fungovať. Sú v blízkosti srdca a preto dokážu mnoho, aj keď ide len o strieborné prívesky.

 

Okrem symbolického významu majú prívesky aj estetickú a funkčnú stránku. Dokonale podčiarknu a vyzdvihnú váš outfit. Či už sedíte v práci, na večeri s priateľom alebo plese, budete vyzerať jedinečne a cítiť sa skvele.

Ak sa vám z našej ponuky zapáčili prívesky vyrábané z polodrahokamov, okrem symbolického výrazu vám tento prívesok bude slúžiť aj trošku inak. Polodrahokamové šperky sú známe svojimi liečivými účinkami. Tým, že tento prívesok budete nosievať na krku či ruke, bude v neustálom kontakte s vašou kožou a telom. Práve tento atribút bude podmieňovať liečivosť daného polodrahokamu.

    

Rady a tipy

Chápeme, že príveskov, ktoré ste mohli nájsť na našej stránke, je mnoho a všetky sú krásne. Chápeme preto, že si neviete vybrať. Potrebujete nejakú radu, alebo podnet na základe ktorého si vyberiete. Takto je to správne.

V prvom rade, si musíte uvedomiť, aký strieborný prívesok skutočne hľadáte. V tomto kroku tak ani nejde o dizajn ako o to, aké kamene majú byť v prívesku osadené.

Polodrahokamy sú jemné minerály zabrúsené do guľôčok rôznych veľkostí. Môžete si tak vybrať svoj strieborný prívesok v rôznych farebných prevedeniach nakoľko je ich mnoho. Každý polodrahokam však oplýva charakteristickými vlastnosťami. Tyrkys prináša šťastie, Perleť zvýrazňuje ženskosť a Jaspis je matkou všetkých minerálov.

Swarovski kryštály. V našej širokej ponuke ste si mohli všimnúť strieborné prívesky, ktoré majú v sebe osadené žiarivé Swarovski kryštály. Takéto strieborné prívesky sú navrhované naším dizajnérom a zhotovené zlatníkom a šperkárom. Precízna ručná práca v spojení s príveskom a Swarovski kryštálmi je ideálna na nosenie.

Ďalej sú tu klasické strieborné prívesky. Rôzne zvieracie či kvetinové motívy vyrobené z kvalitného strieborného materiálu. Môžu však mať na sebe malé ozdoby v podobe zirkónov.

Najkrajšie sú určite strieborné prívesky, ktoré majú v sebe osadené perly. Perly, poklady mora, alebo ako ich zvyknú nazývať Arabi, pozostatok rajského pokladu. Tieto prirodzené krásky spolupracujú so striebrom tak, ako sa to od šperkov očakáva. Môžete si vybrať perly morské, perly sladkovodné alebo Swarovski perly. Vyberte si strieborný prívesok z niekoľkých farebných prevedení.

Strieborné prívesky      

Strieborné prívesky ako dar

Skutočne ste si vybrali strieborný prívesok? Ste si istý? Výborne. Dovoľujeme si poblahoželať vám k výbornému vkusu a vhodne zvolenému darčeku. Pýtate sa prečo? Ako by sme vám to vysvetlili. Strieborné prívesky sú vhodným darčekom nie len na rôzne sviatky akými sú narodeniny, Vianoce alebo deň zaľúbených. Strieborné prívesky sú výnimočné, lebo ich môžete darovať kedykoľvek. Správne zvoleným dizajnom prívesku toho dokážete povedať čokoľvek. Tak napríklad pri kúpe strieborného prívesku s anjelikom nevyslovenými slovami vyjadríte „dávaj si na seba pozor“. Srdce je každému jasné, to hádam nemusíme nikomu vysvetľovať. Strieborný prívesok v tvare slona nosí vraj šťastie, ale len v tom prípade, ak má slon dvihnutý chobot. A podobne, motívov je hrozne veľa. Stačí len zvoliť ten správny, započúvajte sa do hlasu svojho srdca. Čo chcete obdarovanej osobe vlastne (ne)povedať?

   

U nás nájdete po čom túžite

Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám ponúka široký sortiment šperkov. Strieborné prívesky nie sú žiadnou výnimkou. Ide väčšinou o ručne vyrábané prívesky, ktorých dizajn je navrhnutý naším šperkárom a zlatníkom. V našom zlatníctve si tak môžete vybrať strieborné prívesky rôznych tvarov, farebných variácií a rozličných prevedení:

Strieborné prívesky so zirkónmi

Strieborné prívesky so Swarovski kryštálmi

Strieborné prívesky s polodrahokamami

Strieborné prívesky s perlami

Strieborné prívesky