Strieborné náušnice

Strieborné náušnice sú doplnok, ktorý nesmie chýbať v žiadnej kolekcii šperkov každej dámy. Ak radi nosíte len jemné klenoty, určite by ste mali siahnuť práve po strieborných náušniciach. Vďaka vynikajúcej kvalite a prvotriednej ručnej práci Vás budu zdobiť a robiť radosť dlhé roky. Rozjasnia celú Vašu osobnosť, povýšia Váš výzor na iný level a vďaka bohatému výberu farieb si ich môžete kombinovať k oblečeniu. Buďte štýlová a elegantná v práci a neodolateľná večer na schôdzke.

 • Upraviť výber:
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Pre koho
 • Farba kovu
 • Farba
 • Dostupnosť
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

    

Strieborné náušnice

Strieborne nausnice Každá správna žena, ktorá si aspoň trošku potrpí na svojom vzhľade vám povie, že strieborné náušnice sú výborným a univerzálnym šperkom, ktoré dokážu zázraky ako na rôznych spoločenských udalostiach alebo vo všedné dni. Šperky sú prejavom každej rafinovanej a sofistikovanej krásy. Preto by náušnice nemali chýbať na ušiach žiadnej ženy!

Neexistuje lepšia kombinácia materiálov a druhu šperku ako pri náušniciach. Strieborné náušnice určite vytvorili v šperkárstve revolúciu, pretože vznikli náušnice s rovnakým tvarom, krásou a noblesou len s inou cenou ako v prípade zlatých náušníc.

Striebro ako samotný materiál je pre ľudstvo známe už od 4. a 3. Storočia pred naším letopočtom. Najstaršie a najväčšie náleziská striebra sú z oblastí blízkeho východu. Okrem toho náleziská striebra nájdete aj v Eúrópe. Španielsko, Grécko, ťažbou striebra je známa aj Česká republika a na Slovensku sa striebro ťažilo v Banskej Štiavnici.

Striebro je výborný kov, s výbornými vlastnosťami. Rovnako ako pri zlate nie je možné používať číry materiál na výrobu šperkov alebo mincí. Je preto dôležité striebro roztaviť a pridať kovové prímesi aby malo tie pravé vlastnosti.

   

Význam

  

V súčasnosti náušnice nemajú nejaký hlbší význam. Ide však o prvý šperk, ktorý žena vo svojom živote dostane. Väčšinou ide o malé, náušnice zo žltého zlata s príjemným detským motívom srdca, alebo kvietku.

V minulosti nosievali náušnice aj muži. Tento módny trend francúzskeho Versailles bol okázalý, extravagantný a bohatý.  Našťastie sa tento trend za brány tohto zámku nedostal.

V súčasnosti vidíme ešte sem tam nejakého pána, ktorý nosieva náušnicu v niektorom z ušných lalôčkv. Toto módne šialenstvo sa však pomaly vytratilo do zabudnutia. Takže jedinými nositeľkami týchto šperkov sú ženy. Strieborné náušnice zdobia ladné ženské krivky ucha, ktoré vyzdvihnú do popredia vaše prednosti, a nedokonalosti sa stratia.

   


Funkčná hodnota strieborných náušníc

  

Strieborné náušnice si efektívne plnia svoju funkciu. Rozžiaria tvár miliónom žien každý deň. Ich prednosti a krásy tváre vystupujú do popredia. Náušnice tak samé o sebe strácajú funkčnú hodnotu. Ide len o estetickú krásu a spríjemnenie odevu.

Strieborné náušnice však môžu byť vašou každodennou súčasťou. Ako sa zvykne hovoriť: „za málo peňazí veľa muziky“. A to platí aj v prípade strieborných náušníc. Jedinečné kúsky, limitované edície, ručne vyrábané strieborné náušnice majú za úlohu tešiť svoje nositeľky, alebo potešiť vo forme darčeka obdarované osoby.

   

Rady a tipy

 

strieborné náušnice Strieborné náušnice nájdete v rôznych prevedeniach, ktoré sa môžu líšiť svojim zapínaním. Aby náušnice na ušku lepšie sedeli, je dôležité aj toto zapínanie, ktoré ovplyvní výsledný vzhľad náušnice na uchu.

Ponúkame vám niekoľko užitočných rád, aby ste sa pri výbere náušníc vedeli rýchlo zorientovať.

V striebornom prevedení si tam môžete vybrať rôzne tvary, ktoré môžu byť zaujímavo ozdobené. Ručne vyrábané strieborné náušnice so Swarovski kryštálmi alebo kruhové strieborné náušnice so zirkónmi sú nadčasovým trendom, ktorý si zaslúži byť vo vašej šperkovnici.

Strieborné náušnice môžu mať niekoľko druhov zapínaní. Ide tak o ochranu proti strate, avšak treba dbať aby toto zapínanie nebolo náročné a malo by lahodiť nášmu uchu. Pohodlie na prvom mieste platí aj v šperkoch. Strieborné náušnice majú niekoľko obľúbených a populárnych zapínaní. Ide o zapínanie prostredníctvom detskej brizúry – takéto zapínanie je väčšinou umiestnené na detských náušniciach, zapínanie prostredníctvom šrúbovacieho balónika- napichovacie náušnice, ktorých zapínací patent sa zozadu náušnice šrúbuje, zapínanie pomocou puzety – ide o najčastejšie zapínanie, ktoré je pohodlným spôsobom, ako neprísť o svoje strieborné náušnice. Zo zadnej strany náušnice sa nastokne strieborný motýlik. Ďalším obľúbeným zapínaním je zapínanie na patent, ktoré je určite známe všetkým ženám pravidelne nosiace tieto malé ozdôbky. Ohybný háčik sa uzavrie, čím sa zabezpečí náušnica pred jej stratou. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetky strieborné náušnice, avšak najčastejšie sa umiestňuje na náušnice s drahokamom, či polodrahokamom.

    

Strieborné náušnice ako dar

Strieborné náušnice ako dar sú výborným tipom ako potešiť vašu blízku osobu. Ak sa však neviete trafiť do správneho motívu alebo tvaru náušníc, odporúčame vám prečítať si náš Pomocník pri výbere šperkov, v ktorom sa napríklad dočítate ako správne vybrať náušnice podľa tvaru tváre.

Každopádne, správnym výberom šperkov nikdy nič nepokazíte. Práve naopak! Nie je nič lepšie, ako keď darujete žene strieborné náušnice, ktoré sú vykladané žiarivými Swarovski kryštálmi alebo zirkónmi.


   

Strieborné náušnice U nás nájdete po čom túžite

Klenoty Hematit vám ponúkajú široký výber strieborných náušníc. V našom katalógu šperkov tak môžete nájsť strieborné náušnice s rôznymi tvarmi, ručne vyrábané Swarovski náušnice alebo náušnice pre najmenšie princezné. Stačí si len vybrať tie pravé, ktoré budú zvýrazňovať prednosti vaše tváre.

 • Strieborné náušnice
 • Strieborné náušnice s polodrahokamom
 • Strieborné náušnice so Swarovski kryštálmi
 • Strieborné náušnice so zirkónmi
 • Strieborné náušnice s perlou