Strieborné náramky

Svieže, originálne a ženské. Takéto strieborné náramky nájdete v našej ponuke. Striebro je ušľachtilý, biely, ťažký a kujný kov, používaný človekom už od staroveku. V súčasnosti patrí v šperkárskom priemysle medzi najpoužívanejšie a medzi klienti medzi najobľúbenejšie kovy, a to vďaka svojim vlastnostiam a cenovej dostupnosti. Šperky vyrobené zo striebra sa neošúchajú, sú odolné, nekorodujú a po správnom ošetrení dokážu zažiariť aj po rokoch. Pre zvýšenie kvality povrchu sa natierajú tenkou vrstvou ródia. Na výber množstvo dizajnov a farebných kombinácií, určite si nájdete svoj vysnívaný šperk.

  • Upraviť výber:
  • Kameň
  • Tvar
  • Pre koho
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Strieborné náramky

   

strieborné náramky Ženy často nevedia odolať akémukoľvek šperku. No dostať pôvabný strieborný náramok k narodeninám, meninám či na Vianoce môže byť príjemným potešením nie len pre obdarovanú ženu, ale aj pre vás. Najmä ak uvidíte jej úsmev na perách.

Šperky sú s človekom už od nepamäti. Môžeme ďakovať naším predkom, ktorí začali okrášľovať svoje telo v období dvorenia. V starodávnom Egypte, Mezopotámií a Číne si šperky najprv vyrábali z trávy a štíhlych konárikov zo stromov. Neskôr sa šperky vyrábali z medi a bronzu. Po dobe bronzovej sa začali náramky vyrábať zo zlata a striebra. Náramky sa tak stali jedným z dekoratívnych prvkov, ktoré sa stali súčasťou každého človeka.

V 17. Storočí európske ženy oživili svoje ruky nosením viacerých náramkov naraz. Retiazkové náramky sa stali štýlovým doplnkom najmä v 19.storočí. V minulom storočí sa stali náramky populárnym dizajnový prvkom každej ženy. Najviac dostupným a vyhľadávaným šperkom sa stali práve tieto kruhy, ktoré ozdobovali zápästia miliónov žien.

Niekoľko inovácií v náramkoch z minulých období však pretrváva dodnes. Striebro sa v 20.storočí stalo najviac používaným materiálom pre výrobu náramkov. Začali sa tak masovo produkovať strieborné náramky po celej zemi aj napriek tomu, že boli lacnejšie ako zlato. Strieborné náramky si tak našli miesto v srdciach všetkých žien i mužov, ktorí milujú kov s výbornými vlastnosťami.

   

Význam náramkov

strieborné náramky Strieborné náramky mali  minulosti hlbší význam. Okrem obradu dvorenia slúžili časom aj ako ukazovateľ bohatstva, s ktorým zároveň prichádza aj miesto v spoločenských vrstvách. V súčasnosti môžeme každému náramku pridať nejaký význam. Najčastejšie je tento význam spojený s osobou, ktorá v našom živote zastáva nejaké miesto. Strieborné náramky však môže vyjadrovať spojenie s miestom kam sa radi vraciame či s príjemnými chvíľami, ktoré sme zažili.

Strieborné náramky však nemusia byť vyrobené len zo striebra. V našej ponuke náramkov tak môžete nájsť aj náramky z liečivých polodrahokamov. Takýto strieborný náramok má význam v liečení rôznych neduhov, ktoré trápia telo či dušu.


Funkčná hodnota náramkov

náramky zo striebra Ak sa rozhodnete potešiť seba alebo svojho blízkeho mal by sa v prvom rade páčiť. Tento atribút je najdôležitejším faktorom, ktorý pri výbere náramku nesmiete zanedbať. Ďalším dôležitým prvkom náramku je jeho zapínanie. Okrem toho, že zapínanie by malo byť jednoduché a bezpečné, malo by byť pohodlné na zapínanie. Jeho funkcia je v prvom rade ochrániť strieborné šperky pred jeho stratou. Ak sa netrafíte do správneho zapínania, nezúfajte. Náš šikovný zlatník vám zapínanie rád a s úsmevom vymení.

Dôležité je, aby váš vysnívaný náramok vám robil pri každom nosení radosť a vyčaril vám na tvári úsmev. Veď šperky robia človeka minimálne usmievavejším, krásnym a spokojným. Strieborné náramky sú nadčasovým šperkom, ktorý z módny len tak jednoducho nevymizne. Stačí si vybrať ten správny náramok.

   

Rady a tipy

V prípade ak sa rozhodnete svoju milovanú osobu obdarovať takýmto šperkom, mali by ste dokonale poznať jeho vkus. Ak viete, ako sa oblieka a čo sa mu páči, máte vyhrané! Ďalej sú tu atribúty ako dĺžka náramku alebo jeho šírka. Nestrácajte sa v týchto rozmeroch a prečítajte si Ako si vybrať náramok. V článku sa dozviete mnohé cenné rady, ktoré vám zaručene pomôžu pri výbere toho správneho daru.

   


náramky zo striebra Strieborné náramky ako dar

Šperk ako dar je vždy výborným darčekom. Nejde o klišé ako možno mnohí tvrdia. Ide o vyjadrenie hlbokého citu či hodnoty, akú pre vás obdarovaný človek má.

Strieborné náramky so Swarovski kryštálmi alebo strieborný náramok s perlami či polodrahokamami vyčaria na tvári úsmev nejednej žene či mužovi. Strieborné náramky sú vhodné nie len na každodenné, všedné nosenie. Takéto strieborné šperky sú vhodné aj na veľké spoločenské udalosti, svadby, plesy, návštevy divadiel a podobne. Ručíme vám za to, že nadčasový darček v podobe strieborného náramku zaručene poteší.

    

U nás nájdete po čom túžite

Strieborné náramky sú populárnym šperkom, ako u žien tak aj u mužov. Retiazkové náramky nosíme spoločne s hodinkami na jedno zápästí a za nič na svete by sme ich nevymenili.

   

V našej ponuke môžete nájsť: