Šperky z polodrahokamov

Pre milovníčky prírodných materiálov, ktoré sa chcú ozdobiť šperkami, je veľmi vhodné vyberať zo šperkov z polodrahokamov. Budete s nimi nielen krásna, ale spravíte aj niečo pre Vaše zdravie. Pre povzbudenie zdravia alebo na ochranu pred negatívnou energiou ich používali takmer všetky kultúry. Pútajú pozornosť svojou jedinečnou farbou a špecifickými účinkami na zdravie. Pritiahnu
Vám do života hojnosť, šťastie a pokojnú myseľ. Môžete ich používať aj ako ochranný amulet. Skvelý nápad na darček.

Náramky z polodrahokamov

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kov
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Pre koho
 • Certifikát
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Šperky z polodrahokamov

   

šperky z polodrahokamov Zlaté alebo strieborné šperky v kombinácií s farebnými polodrahokamami sú najlepšou voľbou, ako si môžete dopriať viac. Pýtate sa ako?

Polodrahokamy sú prírodné kamene, ktoré oplývajú rôznou silnou a pozitívnou energiou na svojho nositeľa. Často takýmto nosením šperkov s polodrahokamom ako sú zlaté náušnice s tyrkysom či strieborný prívesok s hematitom dokážete pomôcť svojmu telu, mysli, psychike a duši.

V princípe šperky z polodrahokamov budú fungovať rovnako ako obranný štít. Väčšina z nich sa snaží odbúravať stres a negatívne útoky, ktoré prichádzajú z vášho okolia. Náramok z polodrahokamov alebo zlaté náušnice z polodrahokamov  dokážu váš život priviesť na správnu cestu.  So šperkom, v ktorom je osadený polodrahokam nemáte čo stratiť – vždy získate. Či to už bude šarm a elegancia, alebo pokoj v duši, mysli a zdravšie telo.

Pravdou však je, že neexistuje nič krajšie, ako žlté či biele zlato, v ktorom je osadený poriadny „šuter“ . Snubné prstene s diamantom či ametystom, je ideálnym zásnubným šperkom, na ktorý žiadna nepovie nie. Strieborné prívesky s liečivým epidotom alebo fluoritom, ktorý sa stane vašim každodenným osobným strážcom, radcom a spovedníkom. Zlaté náušnice alebo strieborné prstene z perlete a tyrkysu budú vyjadrovať ženskosť, jej podstatu. V konečnom dôsledku akýkoľvek polodrahokam osadený v striebre alebo v zlate bude správnou voľbou každej ženy, na akúkoľvek príležitosť.

 

Význam

 

Význam polodrahokamov je skutočne rôzny. Nakoľko existuje niekoľko stoviek druhov prírodných kameňov, každý z nich má svoje základné liečivé účinky, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše telo i našu dušu.

Mohli by sme teda povedať, že koľko kamienkov, toľko rôznych a pozitívnych energií. Nosenie šperkov z polodrahokamov tak bude pozitívnou vlnou pre vaše telo i dušu. Ak si chcete minerál kúpiť respektíve váhate nad jeho kúpou, dôležité je poznať jeho vlastnosti a schopnosti, ktoré by mali korešpondovať s vašimi problémami. Pre lepšie poznanie vlastností odporúčame prečítať si Význam polodrahokamov, ktorý vám prinesie bližšie informácie o používaní, nosení a starostlivosti konkrétneho minerálu.

 


Funkčná hodnota polodrahokamovšperky z polodrahokamov

 

Ako sme už spomínali vyššie, funkčná hodnota šperkov z polodrahokamov je naozaj široká. V tomto prípade šperky z polodrahokamov neponúkajú len akúsi estetickú funkciu. Ide o komplexné vlastnosti, ktoré pozitívne účinkujú na svojho nositeľa, a to konkrétne na jeho telo, myseľ a dušu. Napríklad malý fialový kamienok Ametyst vám dokáže uľaviť pri ekzémoch, pomáha pri problémoch s dýchaním, posilňuje imunitný systém, lieči pankreas, vyrovnáva krvný tlak, čistí cievy, pokožku a celé telo od škodlivých látok a podobne.

Všetky tieto liečivé účinky a ešte viac bude mať ametyst na vaše telo. Dôležité pre vás však je, aby ste šperky z polodrahokamu nosili vždy, ak si myslíte, že na vás vplýva negatívna energia.

Šperky z polodrahokamu však neslúžia len v prípade, ak ich máte na sebe. Vtedy polodrahokamy účinne ochránia len vašu osobnosť. Ak napríklad ruženín položíte medzi monitor počítača a vás alebo pred televíziu zabránite negatívnemu elektromagnetickému znečisteniu vášho tela a taktiež aj vášho bytu či domu.

  

Rady a tipy

  

Minerály, polodrahokamy sa nachádzajú len tak voľne v prírode a pritom oplývajú veľkou silou a energiou, ktorá nám môže uľaviť od bolesti, strachu, či nepokoja.

Pri kúpe polodrahokamu by ste si mali vyberať polodrahokam podľa toho ako sa vám páči, ale najmä podľa jeho vlastností. Nie vždy priradenie polodrahokamu podľa zvieratníka musí byť pre jedinca vhodné. Pred kúpou teda odporúčame poctivo si prečítať a preštudovať vlastnosti minerálov. Na začiatku sa vám však bude zdať, že všetky polodrahokamy majú rovnaké liečivé účinky. Šperky z polodrahokamov sa budú snažiť vaše problémy riešiť komplexne, no každý minerál je jedinečný a unikátny svojím sfarbením, tvarom a najmä účinkami, ktoré má na ľudské telo a myseľ.

 


  

Šperky z polodrahokamov ako dar

polodrahokamové šperky    

Šperky sú výborným darom vždy, kedykoľvek pre kohokoľvek( najmä pre ženu). No niekedy sa môžete snažiť nájsť niečo iné, zaujímavejšie no zároveň nie veľmi okázalé. Takéto môžu byť práve šperky z polodrahokamov.

Kombinácia polodrahokamov a zlata či striebra, ktoré sme skĺbili do šperku je výborným príkladom spolupráce dvoch rôznych materiálov. Ručne vyrobené šperky z polodrahokamov si jednoducho obľúbite. Darček v podobe šperku, v ktorom sa ukrýva polodrahokam je zárukou toho, že nič nepokazíte. Výsledkom ručnej, precíznej práce sú tak skvostné a jedinečné šperky z polodrahokamov, ktoré sú výborné do mesta, na prechádzku, na kávu s priateľmi, do divadla, či na plesy alebo svadby. Nadčasové šperky, ktoré vás nie len skrášlia.

  

U nás nájdete po čom túžite

Tieto šperky sú vyrobené ručne v našej zlatníckej dielni v Košiciach. Náš zlatník im vdýchol život svojou jemnou, precíznou prácou, ktorá vás môže chrániť pred negatívnym vplyvom. Oblečte sa do šatu prírodných kameňov s mocnou ozdravujúcou silou.

 • Zlaté šperky z polodrahokamov
 • Strieborné šperky z polodrahokamov
 • Náramky proti urieknutiu s polodrahokamami

 

Šperky podľa druhu polodrahokamov:

 

Citrín Citrín Rodonit Rodonit Hematit Hematit Obsidián Obsidián Achát Achát Epidot Epidot Mokait Mookait Jaspis Jaspis  TopásTopás  ZáhnedaZáhneda  TyrkysTyrkys Tigrie okoTigrie oko  Sokolie okoSokolie oko SodalitSodalit  PerleťPerleť  ÓnyxÓnyx KoralKoral  MalachitMalachit  MagnezitMagnezit  Lapis lazuliLapis lazuli JadeitJadeit HeliotropHeliotrop  FluoritFluorit Býčie okoBýčie oko KrištáľKrištáľ  KarneolKarneol  RuženínRuženín  GranátGranát AragonitAragonit ChalcedónChalcedón  AmetystAmetyst  AvanturínAvanturín