Zlaté retiazky

Zlaté retiazky e-shopIdeálne zlaté retiazky rôznych veľkostí, motívov nájdete u nás v klenotníctve Klenoty Hematit v Košiciach. Zlaté retiazky patria medzi obľúbené šperky, ktoré sa hodia ako dar pre ženy, mužov a aj pre deti. Výnimočný darček v podobe zlatej retiazky môžete venovať svojej blízkej osobe na akékoľvek sviatky. Zlatá retiazka ozdobená decentným príveskom je výnimočným darčekom, ktorý sa stane nezabudnuteľnou hmotnou spomienkou. Zlaté retiazky tak ostanú nie len v našich srdciach, ale budú nosené blízko neho. Zlaté retiazky vám doprajú rozmaznávanie, krásu nezabudnuteľného momentu, ktorý časom vyprchal, no retiazka ostane navždy.

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kameň
 • Tvar
 • Pre koho
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Dostupnosť
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Zlaté retiazky

   

Šperky a ľudia jednoducho idú k sebe u od nepamäti. Ozdobovanie sa šperkmi má oveľa dlhšiu históriu, než samotné odievanie sa. Prvé šperky boli vyrobené zo všetkého možného, čo im príroda ponúkla. Šperk mal mnoho podôb a tak na jeho výslednom vzhľade záležalo len od fantázie, kreativity a zručnosti samotného šperkára.

Niektoré módne trendy ako šperky z peria, či kožené náhrdelníky, šperky z prírodných materiálov, drahých kameňov, zlaté šperky alebo strieborné šperky pretrvali až do dnes. Našťastie, v súčasnosti existuje niekoľko štýlových, jedinečných či nadčasových kúskov, dizajnov a technológií, ktoré vydržia celý život.

   

Význam zlatých retiazok

   

Šperky a najmä zlaté retiazky mali niekoľko funkcií. Okrem zdobenia tela vyjadrovali spoločenský status, moc a bohatstvo. Šperk sformoval štýl obliekania a stáva sa často súčasťou odevu. Išlo najmä o slávnostné reťaze a zlaté retiazky. Výborným príkladom je postavenie panovníka, alebo vysokého cirkevného hodnostára, ktorí na svojej hrudi nosievali väčšinou hrubé, mocné zlaté reťaze. Tie fungovali aj ako poznávací symbol ich autority.

V súčasnosti tento trend prevláda. Zmenila sa doba, no kultúrne zakorenenie nosenia retiazok ostalo pôvodné s jemnými korekciami a rozšíreniami. Zlaté retiazky v súčasnosti nosievame najmä kvôli zlatému prívesku, ktorý by bez retiazky nemohol existovať. Ide tak o dokonalý vzťah dvoch šperkov, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Povedzme si pravdu, zlaté retiazky väčšinou dostávame. Preto majú pre nás vysokú citovú hodnotu. Nejde tak len o obyčajný šperk zo žltého zlata, ktorý ozdobuje naše telo a odev. Často je to hlboké citové prepojenie s človekom alebo spomienkou, ktorú nám tento zlatý šperk symbolizuje.

   

Funkčná hodnota retiazok

   

Funkčná hodnota retiazok je spojená s jej dizajnom a jej výrobou. Ručne vyrábané zlaté retiazky sú jedinečné a ich hodnota je vyššia ako u retiazok, ktoré sú vyrábané prostredníctvom strojov. Ak sa už rozhodnete pre kúpu akejkoľvek zlatej retiazky, myslite však na pohodlie nositeľa.

Hodnota retiazok závisí na samotnom nositeľovi. Akú funkciu a citovú hodnotu jej prikladá. Retiazky sú však výnimočným šperkom, ktorý sa hodí na akúkoľvek príležitosť nie len ako dar, ale ako samotný šperk.

Zlaté retiazky sú výborné na rôzne podujatia, slávnosti, či oslavy. Stačí zvoliť vhodný odev, poprípade prívesok a doladiť náušnice alebo náramok. Práve preto sú zlaté retiazky obľúbené medzi mužmi aj ženami. Sú univerzálne a je možno ich nosievať a skombinovať s kadečím, kdekoľvek.

  

Zlatá retiazka Rady a tipy

   

Pri výbere správnej zlatej retiazky musíte myslieť na pár dôležitých faktorov.

 

Prvý faktor, ktorý si pred kúpou musíte ujasniť je, z akého materiálu by mala byť vaša retiazka. Striebro, zlato, platina, alebo obyčajná postriebrená či pozlátená bižutéria. V tomto prípade, ak sa zameriate na kvalitné zlaté retiazky, ani si to neuvedomíte, no ochránite tak svoje financie. Vďaka zlatu, ktorého cena neustále rastie.

Ďalším faktorom, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere je osobnosť obdarovávaného alebo vás samotného. Existujú rôzne druhy zlatých retiazok, ktoré sú vhodné pre rôzne typy osobností a charakterov.

Práve preto by sme silnejším ľuďom nemali kupovať hrubé a široké zlaté retiazky, či naopak, energickým zlaté retiazky alebo šperky, ktoré sú nevýrazné.

3. Dôležitosť by ste mali klásť na dĺžku, šírku a hrúbku retiazky. Treba mať na zreteli, že nie všetci obľubujú hrubé či dlhé retiazky. Ak sa rozhodnete pre kúpu krátkej retiazky, treba dávať pozor na obvod krku, aby sa retiazka zbytočne nezarezávala do krku. Okrem neestetického vzhľadu takejto retiazky, môže nositeľ či nositeľka trpieť menšie odreniny či podliatiny.

Môžete si pre istotu vybrať retiazky s dlhším rozmerom. Ak však bude príliš dlhá, zlatník vám ju s radosťou skráti podľa vašich predstáv. Odporúčame však obrátiť sa na predajcu, od ktorého ste zlaté retiazky kupovali. Preto je potrebné pred kúpou spraviť menší predvýskum páčivosti týchto produktov.

4. V neposlednom rade, okrem estetickej funkcie by ste mali myslieť aj na funkčnosť vašej retiazky. Nemali by ste teda zabúdať na správne zapínanie retiazky. Kvalitné a primerané zapínananie vám dodá nie len pocit bezpečnosti pred stratou retiazky, ale taktiež aj estetickú funkciu, ktorá je pri šperkoch veľmi dôležitá.

     

Zlaté retiazky ako dar

   

Zlatá retiezka Zlaté retiazky zo žltého zlata či retiazky z bieleho zlata sú populárnym darom, ktorý sa hodí takmer na každý sviatok, na každú príležitosť.  Či už a chystáte darovať retiazku žene, mužovi alebo dieťaťu mali by ste myslieť na to, že tento dar mu ostane navždy. Najčastejšie sa zlaté retiazky kupujú na narodeniny, výročia, Vianoce, na 1. Sväté prijímanie, na špeciálne príležitosti akými sú maturita či promócie.

Možnosť potešiť niekoho zlatou retiazkou je skutočne neobmedzená. Niekedy nie je potrebné prežívať akýkoľvek sviatok, stačí možno, ak chcete potešiť svoju blízku osobu, ktorú nadovšetko milujete. Zlatá retiazka s príveskom, medailónom či amuletom je vynikajúcim darčekom.

    

U nás nájdete, po čom túžite

  

K hľadáte ideálne zlaté retiazky, ktoré budú dokonale ozdobovať  krk, dekolt, zvýraznia vaše prednosti. a ktoré vám alebo obdarovanej osobe budú pripomínať príjemné chvíle, pozrite si našu širokú ponuku, z ktorej si určite vyberiete tie pravé zlaté retiazky, ktoré hľadáte.