Strieborné retiazky

Ak chcete nosiť len jemný šperk, zaobstarajte si striebornú retiazku, ktorú viete podľa príležitosti kedykoľvek doplniť správnym príveskom, ktorý dotvorí perfektný vzhľad celej osobnosti. No aj bez prívesku vždy vyzerá štýlovo a elegantne. Vhodné na denné nosenie alebo špeciálne príležitosti, v závislosti od dizajnu a veľkosti retiazky. Retiazky môžu výrazne oplyvniť celkový vzhľad Vášho outfitu. Či už si vyberiete jemnú retiazku, hrubú reťaz, alebo kombináciu viacerých retiazok, budete vyzerať úžasne. Ani páni by sa nemali zanedbávať a dodať štýl svojmu vzhľadu pomocou retiazok určených mužom.

  • Upraviť výber:
  • Tvar
  • Pre koho
  • Farba
  • Cena
  • Radenie

Strieborné retiazky

   

Strieborná retiazka - kráľovský vzor Retiazky uvité z mesačného kovu za bieleho dňa. Každý môže mať kúsok tohto mesačného svitu na svojom krku. Postup je jednoduchý, stačí si pozrieť našu širokú ponuku strieborných retiazok nie len pre ženy, ale aj pre mužov či deti.

   

Význam

  

Striebro dostalo u zlatníkov a šperkárov veľmi pekné pomenovanie – mesačný kov. Mesačný práve vďaka svojej farbe a lesku, ktorým nás ohromuje na krkoch či rukách našich priateľov či blízkych. Strieborné retiazky obľúbených vzorov, očiek, ktoré dokonalé zapadajú do seba. Strieborný prívesok sa hodí každej retiazke, ktorú patrične ozdobí a  ktorý bude symbolizovať to, v čo veríte a čo vyznávate.

V minulosti striebro znamenalo pre ľudstvo veľa. Bolo vzácnejšie než zlato a začali sa z neho raziť mince. Tak isto sa ním začali naši predkovia prikrášľovať a veľkosť či mohutnosť daného šperku, ktorý nosievali na krku symbolizovala vysoké postavenie v spoločnosti či v profesijnom živote.

V dnešnej dobe sa striebro používa väčšinu na výrobu šperkov. Existuje aj investičné striebro, no nie je také hodnotné, ako investičné zlato alebo iné kovy či drahokamy. V šperkárstve je veľmi obľúbený a je ľahko spracovateľný. Pri nákupe strieborných šperkov sa môžete stretnúť s označením 925 – čo vyznačuje rýdzosť striebra. V tomto prípade je to 92,5 % čistého striebra zo 100 % pričom zvyšných 7,5 % sú iné kovy. 925 je teda najvyššia možno čistota a rýdzosť striebra, akú môžete nosiť na svojom tele. Existujú však aj strieborné šperky, ktoré majú nižšiu rýdzosť avšak ich kvalita už nie je dostačujúca. Ak vás téma striebra zaujala, prečítajte si náš článok Nie je striebro ako striebro, v ktorom sa dočítate mnoho zaujímavých informácií o striebre.


 Rady a tipy

   

Bez rozdielu pohlavia a veku, nosievame tieto strieborné retiazky na krku už od nepamäti. Najčastejšie ich obľubuje nežné pohlavie, teda dámy avšak muži im tiež nevedia odolať. Strieborné retiazky môžeme vidieť aj na malých deťoch, mladých ľuďoch ale aj tých skôr narodených.

Retiazky môžeme deliť podľa typu použitého materiálu, podľa farby, vzoru, dĺžky či šírky. Rovnako ich môžeme deliť podľa typu vzorov na klasické vzory, ktorých výroba a dizajn sú nadčasové a neustále v móde. Medzi takéto retiazky neodmysliteľne patria vzory:

    

Strieborná retiazka - FigaroFIGARO -  táto retiazka nevychádza z módy a hlavne širšie druhy takýchto retiazok sú veľmi obľúbené o mužov. Väčšinou je zložený z 3 malých očiek a jedného väčšieho, alebo z dvoch malých a jedného väčšieho očka. Existujú rôzne šírky a dĺžky takýchto retiazok, preto je tento výber už len na vás. Typ Figaro je unisex, avšak najčastejšie je zaradzovaný medzi pánske strieborné retiazky.


Strieborná retiazka - HadíkHADÍK –tieto tenké retiazky môžete taktiež poznať pod pojmom LANKO. Lanka sa stali v posledných rokoch populárnym šperkom, ktorý je univerzálny síce je skôr frekventovaný v sekcii dámske strieborné retiazky ako v sekcii pre mužov, avšak prizdobením takéhoto lanka pekným príveskom vyzdvihnete krásu svojej osobnosti. Tento typ retiazky môže byť hranatý alebo okrúhly. Ich nenáročný dizajn prináša nositeľovi okrem radosti aj jemnosť a lesk.


Strieborná retiazka - ROLLOROLLO – retiazka je zložená z očiek, ktoré sa vyrábajú taktiež v rôznych veľkostiach. Je veľmi jednoduchá a nadčasová. Je vhodné si kupovať tento typ retiazky dlhší, na ktorú môžete zavesiť  zaujímavý prívesok, či medailón s fotkami vašich blízkych či detí.


Strieborná retiazka -RomboROMBO – rombo je ďalším dizajnom, ktorý je nadčasový a neustále populárny kúskom na trhu v oblasti šperkárstva a zlatníctva. Je zložený z očiek, ktoré sú ploché a môžu byť rôznej šírky. Je zložený z dvoch očiek, ktoré do seba pekne dokonalé zapadajú. Môžu byť taktiež zložené z viacerých očiek, ktoré môžu byť vložené do vnútra očiek. Pri tomto type retiazky môžeme nájsť hrubé retiazky – široké, alebo tenké retiazky


Strieborná retiazka prepletaná

Preplietané retiazky – tento druh retiazok je veľmi zaujímavým a originálnym výberom. Je zložený z viacerých retiazok, ktoré môžu byť aj rôznych druhov materiálov. Tieto tenké a ploché retiazky sa do seba pozapletajú a spoja. Výsledkom je okázalý kúsok, ktorý zaujme pohľady všetkých.


Strieborná retiazka pilovaná

Pilované retiazky – pilované retiazky sú rovnako ako aj tie predchádzajúce vyrábané z hranatých očiek. Tieto očká môžu byť široké a veľké podľa vášho výberu a vkusu. Tento typ retiazok bývajú jedinečné pre ich ručnú precíznu prácu a pilovanie očiek.


Strieborná retiazka Dizajnérske kúsky – v súčasnosti sa trendy v dizajne šperkov odvíjajú najmä od módnych trendov, ktoré hýbu svetom. Preto sa dizajnéri a zlatníci často inšpirujú módnymi návrhármi a vytvárajú tak zaujímavé druhy dizajnov. Tieto nové tzv. „fancy“ dizajny sú lákavé a krásne svojou jedinečnosťou, avšak často po krátko čase vyjdú z módy a stane sa z nich kúsok, ktorý bude ležať v šperkovnici do času, kým neprídu znova do módy.


Nezabudnite sa pravidelne a s láskou o svoje šperky starať. Strieborné šperky si nevyžadujú náročnú starostlivosť. Ak si kúpite strieborný šperk, ktorý bol podrobený rhódiovaniu, vydrží vám dlhšie lesklý a bude odolnejší proti zčernaniu a nárazom, či škrabancom.

Ak  váš šperk nejakým spôsobom stratí svoju žiaru, máte niekoľko možností, ako mu navrátiť stratený lesk. Prvým spôsobom je, že odnesiete svoje zašlé šperky k zlatníkovi, ktorý sa o nich čo najlepšie postará. Ak si však myslíte, že to dokážete aj sama, určite by ste nemala svoje šperky čistiť zubnou kefkou a pastou, či iným chemickým prípravkom, ktorý síce vráti lesk vášmu šporáku či vani ale šperku rozhodne nie. Preto vám odporúčame prečítať si náš článok s dobrými radami, ktoré vám pri vašom probléme zaručene pomôžu – Starostlivosť o šperky. Vaše šperky si taktiež zaslúžia aj miesto pre ich oddych, miesto kde sa nepoškrabú a nezájdu. Šperkovnica je vhodným miestom pre všetky vaše šperky, ktoré vlastníte. Je vystlaná jemným povrchom aby sa vaše šperky nepoškrabali a nezničili.

    

Retiazka ako dar

   

Strieborná retiazka Strieborná retiazka je milým ligotavým darom, ktorá sa hodí na akúkoľvek príležitosť. V našej ponuke nájdete rôznorodé strieborné retiazky od výmyslu dizajnérskych a zlatníckych hláv. Od ručne pilovaných, cez lanká- hadíky, s guľôčkami  až po neodmysliteľnú klasiku akou je FIGARO či ROLLO rôznych veľkostí a šírok,  ktorých očká  do seba dokonale zapadajú. Upriamte pozornosť okoloidúcich na váš krásne ozdobený krk. Ozdobte ho striebornou retiazkou z našej širokej ponuky, ktorú nájdete na našom e-shope alebo v našom zlatníctve v Košiciach.

Retiazky sú darom pre rôzne vekové kategórie bez ohľadu na pohlavie či profesijný život. Ženám sa hodia dámske retiazky na rôzne sviatky a životné príležitosti či udalosti. Rovnako svojim mužom, môžete zakúpiť dar v podobe retiazky, či už na Vianoce, narodeniny, na sviatok všetkých zamilovaných alebo len tak, z lásky. Retiazky sa taktiež hodia ako dar pre najmenších. Narodenie, či krst je výborná príležitosť k zakúpeniu daru v podobe retiazky. Taktiež medzi neodmysliteľné veľké životné udalosti dieťaťa, ku ktorým sa hodí retiazka ako dar patrí 1. Sväté prijímanie či birmovka. Neskôr to môžu byť stužkové slávnosti, či promócie.


   U nás nájdete po čom túžite
    

Neváhajte a nechajte sa oslniť krásou mesačného kovu z našej širokej ponuky, v ktorej nájdete dar pre svoju polovičku, pre svoje dieťa či pre svojich rodičov. Klenoty Hematit vám ponúkajú rozmanitý výber retiazok od klasických cez nadčasové až po nové dizajnérske kúsky alebo od dámskych cez pánske retiazky až po detské či unisex retiazky.

U nás tiež nájdete: