Prstene z polodrahokamov

Unikátne prstene v striebre so vsadeným polodrahokamom sú nielen luxusným módnym doplnkom, ale poslúžia Vám tiež ako ochranný talizman. Liečivé účinky sa polodrahokamom prisudzovali už v dávnej histórii, a dnes tomu nie je inak. Pútajú pozornosť svojou jedinečnou farbou a špecifickými účinkami na zdravie. Naši dizajnéri vytvorili originálne kúsky rôznych štýlov, ručne vyrobené s veľkou pozornosťou k detailu. Šperk Vám prinesie do života hojnosť, šťastie a spríjemní deň pri každom pohľade na ruku.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Veľkosť prsteňa
  • Kameň
  • Tvar
  • Pre koho
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prstene z polodrahokamov Prstene z polodrahokamov

    

Strieborné či zlaté prstene sú presne tým druhom šperkov, ktoré ženy milujú. Koniec koncov aj svadobné obrúčky či zásnubné prstene sú šperkom, ktoré by chcela raz mať na prstenníku každá žena.

Spomeniete si, kedy ste dostali svoj prvý prsteň? Možno to bolo na desiate narodeniny od vašich rodičov, keď ste dostali krúžok zo žltého zlata so zirkónom, ktorý by sa vám dnes nezmestil ani na malíček.  A možno vaším prvým hodnotným prsteňom bol kovový prsteň, ktorý menil farbu podľa vašej nálady.

A Aký je váš obľúbený prsteň? My v zlatníctve Klenoty Hematit preferujeme šperky, ktoré okrem toho, že sú krásne, majú aj funkčnú hodnotu. A týmito šperkmi sú prstene z polodrahokamov. Prijemné šperky zo striebra či zlata, ktoré sú vyrobené v kombinácií s polodrahokamom.

  

Význam prsteňov

Prstene sa stali populárnymi šperkmi najmä v období stredoveku. Obľúbili a nosievali ich všetky spoločenské vrstvy od najchudobnejších po najbohatšie. Materiál, z ktorého bol prsteň vyrobený sa stal ukazovateľom majetku jednotlivca. V 14. Storočí sa do popredia dostávali prstene, ktoré boli ozdobené polodrahokamami.

V súčasnosti sa na výrobu prsteňov používajú kvalitné materiály. Nájdete prstene zo zlata, z platiny ba dokonca aj bižutérne prstene, po ktorých vám sem tam ostane modrý prúžok na prste. Veľmi populárnymi sa však stali  strieborné prstene. Sú cenovo dostupné, materiál je voľným okom na nerozoznanie od bieleho zlata či platiny. Strieborné prstene sú menej náchylne na tvorbu kožných nepríjemností. V jednoduchosti, ide o výborné, kvalitné šperky, ktoré si zaslúži a môže dovoliť každý.

  

Prstene z polodrahokamov Prstene z polodrahokamov budú však príjemným osviežením vášho odevu. Okrem toho vám tieto malé kamienky osadené na vzácnom kove dokážu pomôcť s chorobami či problémami, ktoré trápia vašu dušu i telo. Každý z polodrahokamov má svoj vlastný význam, preto pri výbere toho správneho prsteňa buďte naozaj obozretní. Tyrkys je napríklad kameňom, ktorý svojmu nositeľovi prináša šťastie. Je populárny najmä medzi mladými ľuďmi. Malachit je zase polodrahokam s veľkou silou a hematit vás zase zbaví stresu. Všetky polodrahokamy majú jednu spoločnú vec. Svojich nositeľov ochraňujú od negatívnych vplyvov a energií, ktoré môžu mať na človeka fatálne následky.

  

Prstene z polodrahokamov sa tak môžu stať vašimi obľúbenými šperkmi, ktoré nájdete v rôznych prevedeniach. Zlaté prstene z polodrahokamov či strieborné prstene z polodrahokamov sú ručne vyrobenými kúskami, ktoré si jednoducho zamilujete. Stačí si len vybrať medzi širokým výberom polodrahokamov.

   

Rady a tipy

    

Prstene z polodrahokamov, rovnako ako všetky šperky sú pôvabným darom, ktorým nikdy nič nepokazíte. Práve naopak! Polodrahokamové prstene dokážu mnoho. Vytvorenie prvého dojmu pri zoznamovaní sa je len malou časťou toho, čo strieborné prstene z polodrahokamov dokážu.

Každopádne, ak chcete svoju milovanú potešiť, strieborný prsteň z polodrahokamov môže byť tou správnou cestou, ktorou by ste sa mali vydať.

  

Dámske strieborné prstene nájdete v prevedení, ktoré prešlo precíznou ručnou výrobou. Väčšinou sú ozdobené jedným alebo dvoma guľôčkami polodrahokamov. Môžete si tak vybrať z rôznych farebných variácií, ktoré vám ponúkajú polodrahokamy.

Polodrahokamové prstene Každopádne, pri výbere prsteňa č ho už kupujete sebe, alebo blízkemu, mali by ste poznať veľkosť – obvod svojho prsta. Nie je to nič náročné. V prvom rade si skúste prečítať tento výborný článok o tom, ako správne merať obvod prsta Meraj raz, ale presne! Nájdete tu mnoho výborných rád a plus merač zadarmo.

  

Prstene z polodrahokamov ako dar

   

Šperky sú výbornými tipmi na dar pre ženy ale aj pre mužov. Prstene z polodrahokamov však ocení len skutočná milovníčka nie len šperkov ale aj polodrahokamov. Liečivé prstene, ktoré sú vyrobené zo striebra či zlata sú vhodnými darmi ku akejkoľvek príležitosti. Narodeniny, výročia, Vianoce či deň Sv. Valentína. Promócie, maturity, či darček, ktorý je kupovaný z lásky, len tak, aby potešil vašu blízku osobu.

Prstene z polodrahokamov sú preto výbornými spoločníkmi, ktoré budú sedieť s vaším odevom a budú vám zlepšovať dni.

  

U nás nájdete po čom túžite

  

Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám ponúkajú široký výber zaujímavých a ručne vyrábaných šperkov. Strieborné prstene z polodrahokamov či zlaté prstene z polodrahokamov sú vhodným darom a potešením pre každú ženu bez rozdielu na vek. Ručne vyrábané prstene z polodrahokamov vás očaria svojím širokým výberom, zaujímavými farbami a liečivými účinkami, ktorými polodrahokamy oplývajú.