Perlové súpravy

Ak ide o definíciu ženských šperkov, v kolekcii žiadnej dámy nesmie chýbať perlový náhrdelník a k nemu zodpovedajúce perlové náušnice. Takéto kompletné kolekcie, ktoré nájdete na našom eshope, Vám ušetria čas pri hľadaní tej správnej kombinácie a dodajú ten správny šarm. Set krásne vynikne pri slávnostných udalostiach, no pôsobí vkuse a decentne aj k pracovnému outfitu. Jednoducho ho zmeníte z denného outfitu na večerný - stačí niekoľko malých úprav a môžete z pracovného stretnutia vyraziť na romantickú večeru. Perly sú tiež ideálnom darčekom k výročiam, alebo k privítaniu mladej ženy do dospelosti – z týchto krásnych šperkov sa bude radovať celý život.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Typ náušnice
  • Farba
  • Cena
  • Radenie

Perlové súpravy

Súpravy z perál Šperky sú zrkadlom každej ženy. Preto by vaša šperkovnica mala obsahovať najmä tie, ktoré sa páčia vám, a ktoré nosíte často a najmä s radosťou.  Keďže šperky samé o sebe sú pre ženu radosťou, mali by ste svoj okruh rozšíriť. Perlové súpravy sú zaujímavými a neustále žiadanými kúskami, ktoré by skutočne nemali chýbať žiadnej žene. Ak sa neviete rozhodnúť, čo by najviac pristalo vaším prednostiam a čo by sa najviac hodilo k vášmu šatníku, nemali by ste vynechať súpravy šperkov. Viete čo všetko tieto súpravy obsahujú a prečo sú také dôležité vo vašej šperkovnici?

   

Význam

Súpravy šperkov a najmä perlové súpravy sú veľmi vhodným darčekom pre každú ženu. Takéto súpravy je vhodne nosievať na rôzne podujatia ako plesysvadby, životné udalosti a jubileá alebo počas všedného dňa, do práce, na konferencie či pracovné pohovory.

Často budete počúvať, že setom nič nepokazíte. No je to pravda. Správne zladené náušnice s príveskom či náramkom je najlepšie možné riešenie, ako vyzdvihnúť krásy vaše tváre a vášho odevu. Šperky z perál dodajú šmrnc tam, kde bude chýbať.

 

Súpravy z perál Šperky už od nepamäti skrášľovali telá nie len žien ale aj mužov. Perly sú však výsadou žien, ktorú im môžu závidieť všetci vrátanie mužov a zvierat. Nikomu perly nepristanú tak, ako krásnej žene odetej do jednoduchej no rafinovanej róby.

Perly sa stali symbolom nie len mocných kráľovských rodín, ktoré ich majú zahrnuté v korunovačných klenotoch, ale aj mocné a úspešné ženy, panovníčky, političky, módne návrhárky či herečky.

V našich zemepisných šírkach sa často perly skloňujú so slzami. Nik však nedefinoval, či ide o slzy šťastia alebo smútku. No v iných krajinách sú perly považované za niečo božské a nadpozemské. Moslimské krajiny prirovnávajú perly k jedinému pokladu, ktorý je pozostatkom z raja. Iné náboženstvá tvrdia, že z perlového zrnka vznikol vesmír a svet. Perly sú symbolom šťastia, prosperity, bohatstva plodnosti a v konečnom dôsledku aj prefíkaného vycibreného štýlu.

     

Rady a tipy

Ak stále váhate, či súprava z perál je tým vhodným darčekom, nechajte sa presvedčiť. Perly nikdy nesklamú. Perly vytvárajú nadčasové, trendy šperky, ktoré sú a budú v móde aj o niekoľko desiatok rokov.

Dôležité však je, čo by ste si pri výbere perlových súprav a šperkov z perál mali hneď na začiatku ujasniť, z akého materiálu budú tieto šperky  z perál vyrobené. Samozrejme že z perál, no aby vám neodpadol ušný lalok, vyberte si pre istotu kvalitné materiály, akými sú striebro či zlato. Perla v kontraste so striebrom či žltým alebo bielym zlatom vynikne. Jej lesk a prírodná krása sa stanú neodmysliteľnou súčasťou vášho elegantného oblečenia.

Odrôd perál je niekoľko, preto potrebujete bojovať ešte s jednou dilemou. Aké perly by mali obsahovať vami vybrané šperky. Niekedy tento výber naozaj nie je jednoduchý. Ak túžite po šperkoch z pravých morských perál pripravte si poriadny obnos peňazí. Čo je ich výhodou? Sú neprekonateľné svojim tvarom a krásou. Ich krása bude nadčasová stále. Riečne perly sú lacnejšou a dostupnejšou odrodou morských perál. Tie majú výhodu, že sa zafarbujú, čím si môžete vybrať z rôznych farebných prevedení. A ešte tu máme Swarovski perly. Tie sú cenovo najdostupnejšie a podobajú sa morským perlám. Spoločnosť Swarovski si pri ich výrobe dáva skutočne záležať, preto si môžete vybrať naozaj zaujímavé šperky z perál, ktoré budú hýriť farbami a tvarom.

   

Perlové súpravy ako dar

perlové súpravy Ak ste žena, určite mi dáte za pravdu, že šperky najčastejšie dostávate než kupujete. Sporadicky si žena kúpi nejaký šperk sama pre seba. Ak chce niekoho potešiť, neváha a snaží sa vybrať ten správny. Žena svoj vkus pozná najlepšie. Preto ak sa jej niečo zapáči, radšej na túto krásu poukáže kompetentnejším osobám, ktoré by ju mali rozmaznávať. Manžel, milenec, priateľ, rodičia a podobne.

Ak ste v úlohe kompetentnej osoby výber súpravy z perál môžeme len pochváliť. Perly a šperky z perál sú výnimočné a patria každej žene, ktorá je výnimočná. Súpravy z perál najčastejšie obsahujú náušnice a prívesok. Dôležitý je materiál, z ktorého sú šperky z perál vyrobené. Najčastejšie však súpravy obsahujú strieborné náušnice a strieborný prívesok alebo náušnice zo žltého zlata a zlatý prívesok.

A sa vám táto dvojnásobná radosť v podobe náušníc a prívesku zdá stále malá. Nezúfajte. Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám ponúka rôzne, ručne vyrábané perlové súpravy, ktoré v sebe ukrývajú náhrdelník alebo strieborný náramok.

  

U nás nájdete po čom túžite         

Zlatníctvo Klenoty Hematit vám ponúkajú súpravy vyrobené precíznou ručnou prácou z rôznych druhov perál. Riečne perly osadené v striebre alebo výnimočné a zaujímavé perlové súpravy sú vytvorené zo slávnych Swarovski perál. Už ste si vybrali? Výborne!