Perlové náušnice

Náušnice sú najžiadanejší a najuniverzálenejší šperk. Sú vhodné na všetky na príležitosti a ku každému outfitu. Perlové náušnice sú symbolom prepychu a luxusu, práve preto sú vhodné hlavne na slávnostné a špeciálne udalosti, kde zažiarite ako kráľovná. Pravé morské perly, alebo cenovo dostupné a krásne perly Swarovski, vyberte si tie Vaše a doplňte vhodným náhrdelníkom. Hovorí sa, že darované perly prinášajú dlhovekosť a krásu. Tak sa nebojte investovať a potešte aj svojich milovaných. Krásne perly ich budú tešiť ešte dlhé roky.

 • Upraviť výber:
 • Kov
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 > >>

Perlové náušnice Perlové náušnice

Aj napriek tomu, že náušníc je vo vašej šperkovnici mnoho, alebo naopak, je ich žalostne málo, perlové náušnice patria k takým druhom šperkov, ktoré si zaslúži mať každá žena. Perly sú totiž symbolom ženskosti, ktorú dokážu výborne zvýrazniť aj na samotnej nositeľke. A ak je vlastne ideálny šperk na zvýraznenie krásnych čŕt  tváre a predností? Samozrejme, že takým šperkom sú práve náušnice. Obľúbené šperky, ktoré sú často kupované ako dar alebo len tak, lebo ženy potrebujú náušnice.

   

Význam

    

Pravé morské či sladkovodné- riečne perly mali v minulosti veľký význam. V arabskej kultúre sa perly spomínajú ako najvzácnejší dar, ktorý pochádza z raja. Rovnako sú perly v tejto kultúre považované za symbol vzniku sveta. Rimania ich považovali za symbol šťastia, Číňania za liečivo, ktoré pomáhalo telu i duši a Mongoli ich považovali za afrodiziakum.

V minulosti boli šperky z perál ukazovateľom moci a bohatstva, tak ako všetky šperky

Éra perál v Európe má však trpkú príchuť. V rokoch 1524 až 1658 bola poznačená križiackymi výpravami a krvi prelievaním.

V našich končinách sa traduje, že pravé perly prinášajú slzy. Nikto však nevie, či sú to slzy smútku, no my dúfame, že náušnice z perál a šperky z perál vám prinesú najmä slzy šťastia a radosti. 

Neexistuje krajší šperk ako šperk darovaný z čírej lásky a dobrého úmyslu potešiť blízku osobu. Náušnice z perál sú šperkom, ktorý nie nikdy nepočul.

Šperky z perál si získali srdcia žien po celom svete. V 20. rokoch minulého storočia boli obľúbené najmä vrstvené a bohaté perlové náhrdelníky, ktoré zakrývali celý krk. Ich dĺžka bola rozličná. Perly sa však nevyhli ani módnym trendom.  Slávna Coco Chanel dopriala šperkom z perál najviac slávy. Pri predstavovaní svojej novej kolekcie, do ktorej zakomponovala šperky z perál sa stal módny trend.

     

Perlové náušnice Rady a tipy

      

Perlové náušnice môžu byť veľmi vzácne a zároveň aj hodnotné. Ide o to, aký materiál alebo aké perly budete preferovať.

  

Náušníc je niekoľko typov a druhov. Rovnako sa líšia aj svojím zapínaním. Aby vám náušnice z perál lepšie sedeli a aby ste sa rýchlo vedeli zorientovať pri ich výbere, ponúkame vám pár typov a rád, ako si vybrať tie najlepšie perlové náušnice pre vaše ušné lalôčiky.. Môžete si tak vybrať zo širokej škály ponúkaných náušníc.

S rozmanitým výberom druhov perlových náušníc ide ruka v ruke aj odlišné zapínanie. Okrem estetickej stránky náušníc treba dbať aj na ich funkčnosť, a to najmä aby ucho bolo v komforte. Existujú rôzne druhy zapínania. Niektoré sa ľahko nasadzujú, iné sú svojím zapínaním bezpečnejšie pred stratou.

 

Puzeta – zapínanie pomocou puzety sa používa najmä pri malých napichovacích náušníc. Spočíva v tom, že puzeta sa nasunie na driek náušnice, a tým sa zaistí proti jej vypadnutiu. Jednoducho sa zapínajú a skladajú.

  

Šrúbovací balónik – toto uzatváranie sa taktiež používa pri napichovacích typoch náušníc. Náušnica sa tak upevní veľmi jednoducho – zašrúbovaním balónika. Ide o veľmi obľúbené, bezpečné a pevné zapínanie.

  

Patent- je najčastejšie používaným typom uzatvárania náušníc. Určite je známy všetkým ženám, ktoré pravidelne nosia tieto malé ozdôbky. Ohybný háčik sa uzavrie, čím sa zabezpečí náušnica pred jej stratou. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetky náušnice, avšak najčastejšie sa umiestňuje na náušnice s drahokamom, či polodrahokamom.

 

Náušnicový vršok/ náušnicový vršok anglický - ak obľubujete kryštálové náušnice, určite ste sa stretli s týmto typom zapínania. Kryštál je v tomto prípade voľne zavesený a viac žiari. Ide o veľmi jednoduchú manipuláciu, pri ktorej sa tenky ohybný drôt za uchom zacvakne.

    zlaté náušnice z perál

Perlové náušnice ako dar

Šperky a samotné náušnice sú naozaj veľmi výborným darom. Každá žena miluje náušnice a nosí tie svoje. Jediné čo vám ostáva, je trafiť sa do jej vkusu.

My odporúčame kombinovať perly s kvalitnými materiálmi nakoľko tieto drahokamy si naozaj zaslúžia len to najlepšie. Strieborné náušnice, pelrové náušnice zo žltého či bieleho zlata. To sú práve tie materiály, ktoré zdokonalia samotnú perlu a zároveň aj ich nositeľku.

Každopádne, ak len bludne tápate a neviete sa pohnúť, skúste si pozrieť ponuku náušníc z perál. Takéto šperky sú vhodné naozaj pre všetky ženy beh ohľadu na ich vek. Je jedno či náušnice s perlou kúpite svojej 50 ročnej mamičke alebo 25 ročnej priateľke. Ide len o výber toho správneho dizajnu. Perlové náušnice sú vhodné na akékoľvek nosenie. Do práce, na trh či na slnkom prehriatu prechádzku. Niektoré ženy si však svoje perlové náušniceperlové šperky šetria na veľké spoločenské udalosti, kde sa chystajú zahviezdiť.

   

U nás nájdete po čom túžite

     

Zlatníctvo Košice Klenoty Hematit vám ponúka perlové náušnice vyrobené precíznou ručnou prácou z kvalitných materiálov a rôznych druhov perál. Stojí pred vami naozaj náročné rozhodovanie, ktoré perlové náušnice budú zdobiť vaše ucho.

Môžete si však vybrať :

    

 • Strieborné perlové náušnice z riečnych perál
 • Perlové náušnice zo žltého zlata s riečnou perlou
 • Perlové náušnice z bieleho zlata s morskou perlou
 • Náušnice so Swarovski perlami