Perlové náhrdelníky

Každá elegantná dáma by mala mať vo svojej šperkovnici perlový náhrdelník. Krásne vynikne pri slávnostných udalostiach, no pôsobí vkuse a decentne aj k pracovnému outfitu. Samotné perly dodávajú osobnosti nádych noblesy a luxusu. Perly sú považované za jednu z najstarších ozdôb. Produkujú hlboký perleťový lesk, vďaka ktorému si podmanili už nejednu dámu. Vyberte si rozmanitých dizajnov, s príveskom, alebo z perlových náhrdleníkov kombinovaných so Swarovski kryštálmi. Krása perál Vám pridá šarm a ich kvalita zabezpečí, že ich budete s radosťou nosiť ešte dlhé roky.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 > >>

Perlové náhrdelníky

Perlové náhrdelníkyNajdokonalejšími klenotmi, ktoré môžete na svete nájsť sú perly. Ide o prírodný produkt, ktorý sa na výrobu šperkov používa v prirodzenom tvare alebo vybrúsenom tvare. Každopádne pravé perly symbolizujú krásu, prosperitu a šťastie.

Perly šperky z perál sú známe ako kráľovné kameňov. O perlách ako o jednom z najstarších drahokamov v dejinách sa hovorí, že svojej nositeľke prinášajú lásku, peniaze, plodnosť, zdravie a šťastie.

Prvá zmienka o perle ako takej je známa od roku 2206 pred Kristom. Samotná egyptská kráľovná Kleopatra mala na tú dobu vycibrený vkus. Šperky z perál tak ozdobovali jej krásne opálené telo takmer každý deň.

Veľký bum zažili perly v Európe v 50. rokoch minulého storočia. Známa módna návrhárka Coco Chanel predstavila dlhé perlové náhrdelníky v kolekcii čiernych rolákov. Od tohto momentu každá dáma z vyššej spoločnosti musela vlastniť dlhý perlový náhrdelník.

   

Perlové náhrdelníky 

Perly a najmä perlové náhrdelníky sú symbolom aj kráľovských rodín. Najznámejšie a najsilnejšie kráľovské rody mali vo svojich korunovačných šperkoch osadené aj pravé morské perly. V súčasnosti perlové náhrdelníky vidíte na známych ženách vo vysokom postavení. Ich zástankyňou a fanúšičkou je aj samotná Kráľovná Alžbeta, vojvodkyňa z Cambridge Kate, či prvá dáma Spojených štátov amerických Michelle Obama. V minulosti perlové náhrdelníky preslávila už spomínaná Coco Chanel a nezabudnuteľná Audrey Hepburn, ktorá rada nosievala známe little black dress, ktoré boli doplnené o šperky z perál.

   

Význam

Pravé morské či sladkovodné- riečne perly mali v minulosti veľký význam. V arabskej kultúre sa perly spomínajú ako najvzácnejší dar, ktorý pochádza z raja. Rovnako sú perly v tejto kultúre považované za symbol vzniku sveta. Tvrdia, že vesmír a naša planéta vznikla práve vo vnútri obrovskej perly. Rimania ich považovali za symbol šťastia, Číňania za liečivo, ktoré pomáhalo telu i duši a Mongoli ich považovali za afrodiziakum.


    

Perlové náhrdelníky V minulosti boli šperky z perál ukazovateľom moci a bohatstva, tak ako všetky šperky. Perlové šperky však majú jeden prím. Okrem drahých kovov a drahokamov sa dostali takmer do každých korunovačných šperkov.

Éra perál v Európe má však trpkú príchuť. V rokoch 1524 až 1658 bola poznačená križiackymi výpravami a preliatou krvou.

V našich končinách sa traduje, že pravé perly prinášajú slzy. Nikto však nevie, či sú to slzy smútku, no my dúfame, že náhrdelníky z perálšperky z perál vám prinesú najmä slzy šťastia a radosti. Perlové náhrdelníky sú vkusné šperky, ktoré zvýrazňujú ženskosť, eleganciu a krásu. Považujú sa za nesmierne elegantné a nadčasové šperky, ktoré sa hodia na akúkoľvek príležitosť. Náhrdelník z perál by vo svojej šperkovnici mala mať každá žena, bez výnimky.

   

strong>Rady a tipy

Dostal sa vám do rúk prírodný skvost, ktorý je symbolom luxusu, bohatstva a krásy. Perlové náhrdelníky sú väčšinou ručne vyrábané šperky, ktoré stoja za to. Pri výbere perlových šperkov si teda poriadne premyslite, aké perly by ste chcela vlastniť. Môžete si vybrať šperky z morských perál, z riečnych perál alebo zo Swarovski perál.

  

Náhrdelníky z morských perál sa väčšinou ručne uzličkujú. Ide o šperkársku techniku, ktorá sa používa aj pri iných drahokamov. Ide však o uzlíky, ktoré chránia perly. Pri roztrhnutí náhrdelníka sa vám tak nestratia všetky perly, ale len jedna. Takýmto procesom prechádzajú aj sladkovodné perly. Morské perly sú skvostné samé o sebe, no ich skvost zvýrazňuje väčšinou biele alebo žlté zlato. Náhrdelník z riečnych perál je vyrobený väčšinou so striebornými komponentami.

Obľúbené sú tiež Swarovski perly. Vyzerajú ako skutočné, no ich hodnota je oveľa nižšia. Mnoho žien ich preferuje najmä kvôli ich rôznym farebným variáciám, ktoré sú na trhu dostupné.

     


Perlové náhrdelníky ako dar

Náhrdelníky z perál Ak hľadáte ideálny dar pre ženu, perlové náhrdelníky sú určite výborným nápadom. Ak sa obávate vysokej ceny, nemusíte sa trápiť. Za pravé morské perly sa určite oplatí zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. Sú totiž vzácnou komoditou, ktorá na svojej hodnote stúpa. Existujú však aj lacnejšie varianty, ktorými sú pravé sladkovodné perly. Majú takmer identický vzhľad, dokonalý a krásny lesk. Takéto riečne perly môžete nájsť v zlatníctve Klenoty Hematit v troch farebných prevedeniach. Obľúbenou farbou je klasická biela, no mnoho žien obľubuje perly s takzvaným tahitským vzhľadom, ktorých farba sa ťahá do čiernej.

Mnoho žien však obľubuje náhrdelníky zo Swarovski perál. Nejde o pravé perly, no náhrdelník vyzerá na nerozoznanie od pravých morských či pravých riečnych perál. Swarovski perly majú niekoľko tvarov, rovnako ako aj riečne perly. Rozdiel je v cene, ktorá nie je taká vysoká. Samozrejme šperky z perál sú šperky z perál.

   

U nás nájdete po čom túžite

Náhrdelník z perál by predsa nemal chýbať žiadnej dáme. Perlový náhrdelník je šperk, ktorý sa hodí na oslavy, svadby či plesy. Vyjadrí vašu jemnú ženskosť, zvýrazní krásu a nedostatky potlačí. Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám ponúkajú náhrdelníky z rôznych druhov perál.

    

  • Perlový náhrdelník z morských perál
  • Perlový náhrdelník z riečnych perál
  • Perlový náhrdelník zo Swarovski perál