Pánske retiazky

Retiazky sú súčasťou každého človeka. Je to jediný nadčasový šperk, ktorý pokladáme za samozrejmosť. Pánske zlaté retiazky alebo pánske strieborné retiazky sú vhodné ako dar pre mladého, dospievajúceho muža alebo pre zrelého chlapa, ktorý vie čo chce a jednoznačne si za tým ide. Či už sa rozhodnete pre kúpu ručne vyrábanej zlatej retiazky alebo striebornej retiazky, určite ňou niekoho potešíte. V tom poslednom prípade potešíte sám seba a trafíte sa tak 100 % do svojho vkusu.

Zlatníctvo Klenoty Hematit vám ponúkajú široký výber retiazok pre pánov v rôznych materiálových a dizajnových prevedeniach.

 • Upraviť výber:
 • Kategória
 • Kov
 • Tvar
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Pánske retiazky

  

pánske retiazkyRetiazky patria neodmysliteľne medzi populárne šperky, ktoré nosia všetci. Muži, ženy dokonca aj deti. Získali si srdcia nejedného človeka. Zlaté retiazky prispievajú k nášmu celkovému zovňajšku. Niekto nevyjde ráno z bytu, aby na sebe nemal tento skvostný šperk.

   

Význam

Je pravdou, že retiazky často nedostávame. Ak ich však dostaneme, alebo ich chceme darovať núti nás do toho určitý podnet. Najčastejším podnetom je spraviť radosť niekomu blízkemu, potešiť ho či splniť mu jeho tajné priania.

Či už sa rozhodnete kúpiť strieborné retiazky alebo retiazky zo zlata, verte či nie, stanú sa súčasťou svojho nositeľa. Zlaté retiazky majú pre nás väčšinou pamätný význam. Túto zlatú retiazku som dostal na prvé sväté prijímanie, tieto zlaté retiazky som dostal k maturitám a k promóciám. Dôvodov na kúpu a darovanie retiazok sa nájde niekoľko.

  

Zlaté pánske retiazky tak môžu mať pre samotného nositeľa pamätný, spomienkový význam. Muži si však často kupujú pánske retiazky sami. Ak vedia z akého materiálu by mala byť vyhotovená, v akom štýle a prevedení, je to pre nich jednoduchšie, predsa, kupovať mužovi zlatú pánsku retiazku bez toho, aby po nej skutočne túžil môže byť niekedy jemným prešľapom.

V minulosti nosievali muži zlaté retiazky najmä preto, aby ukázali svojmu okoliu svoju silu, autoritu a veľkosť majetku. V súčasnosti potrebujú niektorí muži dať najavo veľkosť svojho majetku. Práve preto si kupujú drahé autá či extravagantné pánske šperky. Okrem hodiniek, ktoré sú u každého správneho muža samozrejmosťou k nim patria aj zlaté  pánske náramky alebo pánske retiazky.

   

Rad a tipy

Pri výbere správnej retiazky pre mužov  musíte myslieť na pár dôležitých faktorov.

1.Prvý faktor, ktorý si pred kúpou musíte ujasniť je, z akého materiálu by mala byť vaša retiazka. Striebro, zlato, platina, alebo obyčajná postriebrená či pozlátená bižutéria. V tomto prípade, ak sa zameriate na kvalitné strieborné retiazky pre muža, dávajte si pozor na jej zčernanie. V takomto materiáli sa často volí proces rhódiovania alebo ošetrenia šperku rhódiom. Pánske retiazky si tak dlhší čas zanechajú svoj vzhľad novej nenosenej retiazky.  Výsledok je teda  lesklejší, dlhotrváci no s kvalitou prichádza aj vyššia cena s čím je potrebné rátať.

 2.Ďalším faktorom, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere retiazky je osobnosť obdarovávaného alebo vás samotného. Existujú rôzne druhy retiazok, ktoré sú vhodné pre rôzne typy osobností a charakterov. Práve preto by sme silnejším ľuďom nemali kupovať hrubé a široké pánske retiazky, či energickým retiazku či šperky, ktoré sú nudné alebo  nevýrazné.

 3.Dôležitosť by ste mali klásť na dĺžku, šírku a hrúbku retiazky. Treba mať na zreteli, že nie všetci páni obľubujú hrubé či dlhé pánske retiazky. Ak sa rozhodnete pre kúpu krátkej retiazky, treba dávať pozor na obvod krku, aby sa retiazka zbytočne nezarezávala do krku. Okrem neestetického vzhľadu takejto retiazky, môže nositeľ trpieť menšie odreniny či podliatiny.

Môžete si pre istotu vybrať retiazku s dlhším rozmerom. Ak však bude príliš dlhá, zlatník vám ju s radosťou skráti podľa vašich predstáv.

 4.V neposlednom rade, okrem estetickej funkcie by ste mali myslieť aj na funkčnosť vašej retiazky. Nemali by ste teda zabúdať na správne zapínanie retiazky. Kvalitné a primerané zapínanie vám dodá nie len pocit bezpečnosti pred stratou retiazky, ale taktiež aj estetickú funkciu, ktorá je pri šperkoch veľmi dôležitá.

  

Pri retiazkach môžeme rozlišovať tri tipy zapínaní:

pánske retiazky Karabínka – klasické ukončenie na zapínanie náramku alebo retiazky


Pánske retiazky Rybička – ukončenie retiazky na ruku či na krku karabínkou, ktorá svojim tvarom pripomína rybičku


pánske retiazky Perový krúžok – je lacnejšia varianta karabínky. Krúžok obsahuje patent, ktorý v sebe skrýva pero. Stlačením patentu sa pero vysunie alebo zasunie.

 


Pánske retiazky ako dar

Darovanie takéhoto šperku nie je vôbec tradičnou, každodennou záležitosťou. Ak však chceme obdarovať muža, často premýšľame nad darom, ktorý by ho skutočne potešil. Málo ktorý však povie svoje priania a túžby priamo na rovinu. Je preto nutné zahrať sa na detektíva.

Pánske retiazky sú zaujímavé a výnimočné tým, že sa svojím tvarom, hrúbkou a veľkosťou výrazne odlišujú od dámskych retiazok. Majú výraznejšie očká, a na výrobu takejto retiazky je využitého podstatne viac materiálu, ako pri výrobe dámskej retiazky.

Ak si naozaj stojíte za svojím názorom, kupovať svojmu priateľovi či blízkej osobe pánske retiazky, poriadne sa uistite o jeho štýle obliekania a povahe. Mali by ste teda vedieť, či sa stanú vhodným darom práve pánske retiazky zo striebra, alebo zlaté pánske retiazky.

U nás nájdete po čom túžite

Zlaté retiazky sú skutočne obľúbeným šperkom, ktorý kupujeme aby sme spravili radosť a aby na nás obdarovaný nikdy nezabudol. Pánske retiazky sú však svojím spôsobom charakteristickejšie, no pánske retiazky sa stále viac tešia svojej popularite u danej cieľovej skupiny. Klenoty Hematit vám ponúkajú širokú ponuku pánskych retiazok.

 • Strieborné pánske retiazky
 • Zlaté pánske retiazky