Obrúčky kombinované

Kombinované svadobné obrúčky sú najmä pre pár, ktoré si nevedia vybrať konkrétny kov pre obrúčku alebo sa nevedia zhodnúť na ich vzhľade. Svadobné obrúčky sú vytvorené kombináciou bieleho, žltého alebo ružového zlata. Stačí si len vybrať. Svadobné prstene sú vyrobené vždy kombináciou dvoch ušľachtilých kovov. Kombinácia ružového a bieleho zlata je sybolom čistej a romantickej lásky. Pri obrúčkach s kombináciou žltého a bieleho zlata vyjaruje vášnivosť, dynamickosť a živosť. 

 • Upraviť výber:
 • Kov
 • Kameň
 • Tvar
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 > >>

Svadobné obrúčky Kombinované

Svadobné obrúčky Košice Súčasné módne trendy sa našťastie dotýkajú aj šperkov akými sú svadobné obrúčky. Už to nie sú len obyčajné, úzke a čisté svadobné obrúčky zo žltého zlata. Samozrejme, proti gustu žiaden dišputát, aj napriek tomu, že takéto obrúčky si aj v súčasnosti veľmi vyhľadávaným artiklom. Existuje však množstvo možností, ktoré vás môžu pri výbere obrúčok inšpirovať.

Súčasné módne trendy udávajú kombinované svadobné obrúčky ako správny smer pre páry, ktoré čaká v blízkej budúcnosti svadba. Kombinované svadobné obrúčky vznikajú spojením dvoch rôznych odtieňov zlata. Veľmi obľúbené sú svadobné obrúčky z ružového zlata kombinované s bielym zlatom alebo svadobné obrúčky zo žltého zlata v kombinácií s bielym zlatom. Ich zaujímavé dizajnové prevedenia, kombinácia farebných odtieňov a prípadných zirkónov či briliantov vám vyrazia dych.

Číre zlato sa na výrobu šperkov skutočne nehodí. Zlatá ruda je po vyťažení veľmi elastická a mäkká. Po jej roztavení by sa síce dali nejaké svadobné obrúčky vyrobiť, no ich životnosť by bola krátkodobá. Práve preto sa do roztaveného žltého zlata pridávajú rôzne kovové prímesi, aby získalo správne vlastnosti na výrobu šperkov.

Farbenie zlata nie je žiadnou novinkou. Žlté zlato ostáva žltým. No ak chceme získať ružové zlato alebo zlato biele rovnako je potrebné do roztaveného žltého zlata pridať správne prímesi kovu, ktoré tento drahý kov zafarbia na požadovanú farbu.

   

Význam svadobných obrúčok

   

Svadobné obrúčky ako jeden z mála šperkov má svoj pravý význam. Svadobné obrúčky poznali už v starobylom Egypte, kde si namiesto zlatých krúžkov navliekali na prstenníky symbolické svadobné prstene z dreva, konárikov či trávy. Neskôr sa začali zdobiť zlatom. V Egypte však vznikla povera, že ľavým prstenníkom prechádza priamo do srdca tepna lásky, ktorá je vyživovaná práve svadobnou obrúčkou. Našťastie to nie je pravda, takže vaše srdce po zložení obrúčky nevyschne.

Svadobné obrúčky okrem toho symbolizujú nekonečnú lásku. Práve preto, že prsteň nemá ani začiatok, ani koniec. Ide o vyjadrenie vášho najhlbšieho citu k milovanej osobe.

   

Rady a tipy

     

Výber prsteňov môže byť niekedy skutočne náročný. Najprv si však ujasnite, aké svadobné obrúčky chcete a aký máte na ne rozpočet. Na základe týchto predstáv a sumy, viete svoje možnosti prispôsobiť. V konečnom dôsledku možno nájdete krásne a vám vyhovujúce svadobné obrúčky z bieleho zlata, ktoré nebudú stáť kopec peňazí.

Svadobné obrúčky Košice Klenoty Hematit vám ponúka svadobné obrúčky z bieleho zlata, žltého zlata alebo ružového zlata. Ak sa neviete rozhodnúť pre váš obľúbený odtieň zlata, svoje svadobné obrúčky môžete mať vyrobené z dvoch farebných odtieňov zlata. Kombinované svadobné obrúčky si tak môžete vybrať z rôznych nadčasových dizajnoch a tvaroch.

Hotové kombinované svadobné obrúčky sú obľúbeným módnym trendom súčasných dní. Svadobný pár sa často rozhodne pre kombináciu bieleho a ružového zlata, ktorá ako keby symbolizovala spojenie muža a ženy. Svadobné obrúčky z bieleho a žltého zlata v lesklom okrúhlom prevedení sú skutočným skvostom, ktorým neodoláte. Stačí však správne zvoliť správne množstvo materiálu, dizajn obrúčok a voilá, svadba môže byť už o týždeň v sobotu!

Takto vytvorené svadobné obrúčky z bieleho a ružového zlata vyzerajú dokonale s dosadenými kamienkami, zirkónmi, briliantmi či inými drahokamami podľa vášho osobného výberu.

  

Svadobné obrúčky ako dar

Darovať svadobné obrúčky zamilovanému páru, ktorého čaká v blízkej budúcnosti svadba je dosť riskantné. Preto tento krok radšej zvážte, pokiaľ nevlastníte v rodine dedičné svadobné šperky, ktoré sa dedia z pokolenia na pokolenie.

V opačnom prípade, darovanie svadobných obrúčok je veľmi netradičným darom. Práve preto tento krok žiadnemu blízkemu človeku neodporúčame. Svadobné obrúčky by si mal vybrať samotný pár, ktorý chystá svadbu. Ide totiž o prstene, ktoré sa s nimi budú vliecť počas celého života. Práve preto svadobné obrúčky by sa najmä mali páčiť samotnému páru. Niektoré páry sa rozhodnú, že si svadobné obrúčky nechajú vyrobiť na mieru. Pri takejto príležitosti je vhodné darovať finančnú hotovosť, alebo zlomkové zlato, ktoré už nechcete, respektíve nebudete potrebovať, aby si svadobný pár mohol vybrať či dať vyrobiť svadobné obrúčky podľa vlastných predstáv.

    

U nás nájdete po čom túžite

Zlatníctvo Košice Klenoty Hematit, vám ponúka skutočne široký sortiment svadobných obrúčok zo zlata. Svadobné obrúčky si tak môžete vybrať v kombinácií z bieleho a žltého zlata alebo v kombinácií bieleho a ružového zlata. Výnimočné svadobné obrúčky vám na vaše želanie vyrobíme na mieru. Svadobné obrúčky na mieru Košice sú obľúbenou možnosťou, ako si nechať vytvoriť vlastné, originálne svadobné obrúčky. Vyberte si svoje svadobné obrúčky na celý život v kombinácií dvoch farebných materiálov :

 • Svadobné obrúčky z bieleho a ružového zlata
 • Svadobné obrúčky z bieleho a žltého zlata