Náušnice

Náušnice sú doplnok, ktorý Vás rozžiari. Skoro každá žena ich má niekoľko a strieda si ich podľa nálady a oblečenia.Náušnice dodajú štýl každému outifitu a podčiarknu vašu krásu. Nebojte sa experimentovať s farbami a dizajnmi, buďte každý deň iná. Široké spektrum štýlov vhodné na každú príležitosť – romantickú večeru, pracovné stretnutie, ale aj na každodenné nosenie. Nikto Vás neprehliadne.

Zlaté náušnice Perlové náušnice Diamantové náušnice Diamantové kruhy Zlaté náušnice kruhy  Strieborné náušnice Swarovski náušnicePolodrahokamové náušnice

 • Upraviť výber:
 • Kov
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Kolekcia
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>15-najuzasnejsich-svadobnych-fotografii
4-rady-ako-poziadat-o-rukusvadobne-torty-ovladli-internet

 


   

Náušnice

žena s náušnicamiVraví sa, že žena je doplnkom muža. Každá žena sa rada vyhovára, že šperky sú záležitosťou každej rafinovanej a sofistikovanej krásy. Našťastie, je to pravda. Náušnice sú práve tým správnym šperkom, ktorý dodá ladnosť črtám vašej tváre a podčiarkne vašu osobnosť.

Význam náušníc

Prostredníctvom náušníc v súčasnej dobe môžete vyjadriť svoj názor. Náušnice v tvare srdca, komixovej postavičky, dve rôzne náušnice, či ručne vyrábané náušnice z gombíkov – sú trendy, ktoré neustále ovplyvňujú mladú generáciu, ktorá drží prvenstvo v neverbálnom vyjadrovaní sa prostredníctvom módnych trendov. Starobylé kultúry v náušniciach videli niečo viac. 3000 rokov pred naším letopočtom mohli náušnice nosiť len majetný ľudia. Veľkosťokázalosť náušníc im určovali miesto v sociálnej triede. Boli tak ukazovateľom bohatstva a prosperity.

V Afrike ľudia verili, že nosenie náušníc má liečivé účinky a pôsobia ako ochrana pred zlými duchmi. Avšak už dávno nežijeme v dobách, keď náušnice patrili výhradne ženám. Náušnica bola symbolom námorníkov. Tá vyjadrovala, že plávajú okolo rovníka alebo oboplávajú svet. Okrem toho, slúžili pri stroskotaní ako patidlo pri kresťanských pohreboch.

Rady a tipy

Náušníc je niekoľko typov a druhov. Rovnako sa líšia aj svojím zapínaním. Aby vám náušnice lepšie sedeli a aby ste sa rýchlo vedeli zorientovať pri ich výbere, ponúkame vám pár typov a rád, ako si vybrať tie nejlepšie náušnice pre vaše ušné lalôčiky. Okrem materiálových rôznorodostí ako je striebro, chirurgická oceľ, či náušnice so zirkónom a kamienkom, existujé aj všeobecnejšie delenie náušníc. Môžete si tak vybrať zo širokej škály ponúkaných náušníc:

 • Napichovacie - kôstky
 • Dlhé visiace náušnice
 • Krátke visiace náušnice
 • Kruhové
 • Nášnice na celé ucho (tzv. jednoušky)

S rozmanitým výberom druhov náušníc ide ruka v ruke aj odlišné zapínanie. Okrem esteetickej stránky náušníc treba dbať aj na ich funkčnosť, a to najmä aby ucho bolo v komforte. Existujú rôzne druhy zapínania. Niektoré sa ľahko nasadzujú, iné sú svojím zapínaním bezpečnejšie pred stratou.

 

puzetové zapínanie náušníc Puzeta – zapínanie pomocou puzety sa používa najmä pri malých napichovacích náušníc. Spočíva v tom, že puzeta sa nasunie na driek náušnice, a tým sa zaistí proti jej vypadnutiu. Jednoducho sa zapínajú a skladajú.

 


Šnáušnice so šróbovacím balónikomrúbovací balónik – toto uzatváranie sa taktiež používa pri napichovacích typoch náušníc. Náušnica sa tak upevní veľmi jednoducho – zašrúbovaním balónika. Ide o veľmi obľúbené, bezpečné a pevné zapínanie.


tyrkysové náušnice s patentovým uzatváranímPatent- je najčastejšie používaným typom uzatvárania náušníc. Určite je známy všetkým ženám, ktoré pravidelne nosia tieto malé ozdôbky. Ohybný háčik sa uzavrie, čím sa zabezpečí náušnica pred jej stratou. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetky náušnice, avšak najčastejšie sa umiestňuje na náušnice s drahokamom, či polodrahokamom.hematitové náušnice s africkým háčikomAfrický háčik
– africký háčik sa najčastejšie používa pri visiacich náušniciach. Ich jedinečnosť je v tom, že ohybný háčik sa zasunie do ucha, no nikde sa nezapína. Africký háčik si môžete poistiť aj silikónovou koncovkou, ktorá zabezpečí vašu náušnicu prosti strate.

 


 

náušnicový vršokNáušnicový vršok/ náušnicový vršok anglický - ak obľubujete kryštálové náušnice, určite ste sa stretli s týmto typom zapínania. Kryštál je v tomto prípade voľne zavesený a viac žiari. Ide o veľmi jednoduchú manipuláciu, pri ktorej sa tenky ohybný drôt za uchom zacvakne.


náušnice s detskou brizúrou Detská brizúra – náušnice pre tie najmenšie parádnice zvyknú mať svoje zapínanie z dôvodu bezpečnosti v predu, pomocou brizúry. Náušnica sa pri tomto type zapínanie zaklapne vpredu – malý ohybný háčik sa zasunie do očka. Pri tomto type zapínania nehrozí strata náušnice.


Náušnice ako dar

Určite každá žena spozornie, a poteší sa, keď uvidí menšiu krabičku v ruke jej partnera. Samozrejme, že ak to nie je snubný prsteň, vkusné a krásne náušnice dokážu potešiť rovnako. Ako dar sa hodia na akékoľvek životné či rodinné príležitosti.

Náušnice od plienok

V našich zemepisných širkách je zvyk, darovať náušnice už malým dievčatkám. Náušnice ženy sprevádzaú už od útleho detstva. Preto niet divu, že sme také pedantné, vyberavé a svedomité pri výbere náušníc. Tieto dekoračné predmety sú vyrobené z kvalitých materiálov – zo striebra, zlata, platiny či chirurgickej ocele. Náušnice pre najmenšie parádnice vyberajte striedmo so zreteľom na výber materiálu a zapínania.

 

U nás nájdete, po čom túžite

Klenoty Hematit na stránke prezentuje veľkú škálu trendových náušníc, z ktorých si určite vyberiete nie len jeden pár. Ručná precízna práca ručí za vysokú a prvotriednu kvalitu. Nádherné farebné a materiálové variácie vám vyrazia dych. Dodajú vašej tvári sofistikovanosť, jemnosť a eleganciu.

V našej ponuke nájdete: