Náušnice z polodrahokamov

Neodmysliteľným doplnkom každej ženy sú náušnice. Pre ženy, ktoré obľubujú prírodné materiály, sú vynikajúcou voľbou náušnice z polodrahokamov. Tie sú nielen krásne a štýlove, ale zároveň sa im prisudzujú liečivé účinky. Pre povzbudenie zdravia alebo na ochranu pred negatívnou energiou ich používali takmer všetky kultúry. Pútajú pozornosť svojou jedinečnou farbou a špecifickými účinkami na zdravie. Pritiahnu Vám do života hojnosť, šťastie a pokojnú myseľ. Môžete ich používať aj ako ochranný amulet. Skvelý nápad na darček.

 • Upraviť výber:
 • Kov
 • Kameň
 • Typ náušnice
 • Tvar
 • Farba kovu
 • Farba
 • Cena
 • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Strieborné náušnice s fluoritom Náušnice z polodrahokamov 

Náušnice sú základným šperkom, ktorý by nemal chýbať na žiadnych ženských ušiach. Ide o príjemné a zároveň pôvabné šperky, ktorý s vašou tvárou dokáže skutočné zázraky. Najmä ak majú náušnice vhodne zvolený tvar k proporciám vašej tváre.

Skúste si zrátať, koľko náušníc máte v šperkovnici. Nepochybne je ich niekoľko desiatok. No nosievate možno len jeden alebo dva páry. Tieto náušnice sa stali vašimi obľúbencami. Je to pochopiteľné, no sú to stále iba náušnice. V konečnom dôsledku, ak robíte niečo pre svoju krásu, prečo by ste súčasne nemohli spraviť niečo pre svoje psychické či fyzické zdravie?

Náušnice z polodrahokamov sú tým pravým spôsobom, ako sa skrášliť a zároveň dať telu to, čo si zaslúži a čo potrebuje.

   

Význam

Náušnice sú staré ako ľudstvo samé. V minulosti však nosenie veľkých zlatých náušníc bolo doménou najmä mužov najmä pirátov či námorníkov. Náušnice však nosievali aj významní a extravagantní panovníci. Pre pirátov a námorníkov táto jedna náušnica symbolizovala vykúpenie. Verili, že ak náhodou umrú, budú mať pri sebe cennosť, ktorou zaplatia prievozníkovi cestu do iného sveta.

Dnes však môžete mať náušnice akékoľvek si len zaželáte. A nemusíte ich mať práve len pre prievozníka. Mali by ste sa v nich cítiť dobre, výnimočne a spokojne. Náušnice z polodrahokamov sú výbornými tipmi na akékoľvek nosenie. Každý polodrahokam má svoj význam a svoje liečivé účinky, ktoré mu nadelila matka príroda. Dobijú vás energiou, vylepšia náladu, pritiahnu šťastie či bohatstvo, dokonca niektoré k vám privedú vašu osudovú lásku. Čo polodrahokam, to iné účinky. Každopádne všetky z nich pôsobia na človeka efektívne a pozitívne.

    

Strieborné náušnice s polodrahokamami Rady a tipy

Vyberajte svoje šperky zodpovedne. Výber materiálu je dôležitejší než si myslíte. No výber polodrahokamov môže byť ešte náročnejší. V súčasných módnych trendoch sa preferujú väčšinou bižutérne náušnice, ktoré stoja za bagateľ. Okrem toho, že sú skutočne lacné a nemusíte siahnuť hlboko do vrecka, môžete ich mať niekoľko, hoc aj na každý deň v mesiaci iné. Ich problémom však je, že vám môžu narobiť šarapatu. Práve preto by ste mali preferovať taký materiál, o ktorom i budete stopercentne istý, že vášmu telu neuškodí. Veď načo potom skladovať také šperky, ak ich nosievať nebudete.

    

Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám preto ponúkajú náušnice z polodrahokamov v rôznych prevedeniach. Či už farebných alebo tvarových, zaručene si z toľkého množstva budete vedieť vybrať. Strieborné náušnice z polodrahokamov sa budú pohodlne hompáľať na vašom lalôčku. Zlaté náušnice z polodrahokamov vám dodajú eleganciu a sviežosť.

<

Pri výbere si však dávajte pozor aj na správne zapínanie náušnice.

Zapínaní je niekoľko druhov:

Patentové zapínanie – najobľúbenejšie a najjednoduchšie zapínanie. Svoju náušnice uzavriete zozadu pomocou patentu.

Anglický vŕšok – nápadne sa podobá zapínaniu pomocou patentu. Rozdiel v týchto náušniciach je len v tom, že osadený kameň sa bude voľne hojdať z miesta na miesto, pričom náušnice s patentovým uzáverom túto vymoženosť nemajú.

Africký háčik – je to jednoduché zapínanie, ktoré sa využíva najmä pri výrobe bižutérnych náušníc. Háčik jednoducho a ľahko vkĺzne do ušnej dierky. Tento háčik môžete zozadu poistiť jemnou gumičkou.

Zapínanie prostredníctvom puzety – je nenáročné zapínanie pre všetky vekové kategórie. Ide o náušnice, ktoré majú osadený kameň na striebornej alebo zlatej tyčke. Puzeta sa zo zadnej strany náušnice pretlačí na túto tyčku, čím si poistíte náušnice proti strate.

Šrúbovací balónik – toto zapínanie je podobné ako zapínanie prostredníctvom puzety. Ide o väčšinou strieborné alebo zlaté náušnice, na ktoré sa zo zadnej strany našrúbuje tento balónik.

   

Náušnice z polodrahokamov ako dar

Náušnice s polodrahokamomDarujte viac ako len šperky. Aj napriek tomu, že šperky sú obľúbeným a zaujímavým darom, ktorý poteší každú ženu pri akejkoľvek príležitosti. Šperky patria jednoducho medzi top darčeky. Či už ide o Vianoce alebo výročie, náušnice sú vhodne využiteľné na akúkoľvek udalosť. Okrem toho, darujete kus zdravia a poriadny kus šťastia. Záleží od toho, aký polodrahokam vyberiete.

Je možné, že s výberom polodrahokamu sa trošku potrápite. No netreba vešať hlavu. Existuje niekoľko spôsobov, ako vybrať správne náušnice z polodrahokamov. Prvým a najmä častým spôsobom je výber na základe páčivosti a sympatií. Možno to bude znieť trošku povrchne, ale šperky sa majú páčiť najmä vám, alebo osobe, ktorú sa chystáte obdarovať. Ak milujete modrú, skočte po tyrkyse. Ak červenú máte na výber z dvoch možností a to konkrétne z koralu alebo červeného jaspisu. Ak hľadáte hlbšie súvislosti skúste si vybrať náušnice z polodrahokamov podľa znamenia. Každému znameniu zo zvieratníka pripadá niekoľko druhov vzácnych polodrahokamov. Rakom sa prisudzuje napríklad jantár, diamant, rubín alebo hematit. Strelci si vyslúžili chalcedón, obsidián, opál alebo sodalit. Ďalším spôsobom je výber šperkov z polodrahokamov na základe akýchsi odporúčaní či vyriešení vami zadaných kritérií, ktoré by mali spĺňať. Tak napríklad Citrín vám prinesie bohatstvo, Avanturín ochráni váš domov a vaše zdravie. Zelený malachit vám dodá potrebnú silu a energiu. Našli ste tie pravé náušnice z polodrahokamov? Tak to vám srdečne gratulujeme!

  

U nás nájdete po čom túžite

Rôzne farby, prevedenia, zaujímavé materiály. Zlatníctvo v Košiciach Klenoty Hematit vám ponúka skutočne široký výber náušníc z liečivých polodrahokamov, ktoré vás nabijú svojou pozitívnou energiou. Počas nosenia takýchto náušníc budete cítiť túto energiu, ako vám preteká žilami. Môžete si vybrať:

 • strieborné náušnice z polodrahokamov
 • zlaté náušnice z polodrahokamov
 • bižutérne náušnice z polodrahokamov