Náramky

Prvá vec, ktorú si na Vás všimnú pri podávaní ruky. Náramky v lete nesmú chýbať na žiadnej ruke. Pestré a svieže, nadčasové a sofistikované, výber je len na Vás. Experimentujte a vyberajte z množstva materiálov, dizajnov, štýlov a farieb. Precízna ručná práca je zárukou kvality a ohromný výber farieb Vám umožní zladiť si náramok s Vaším oblečením. S každým šperkom sa budete cítiť mimoriadne a štýlovo. Skombinujte s náhrdelníkom a prsteňom a o nezabudnuteľný „look“ máte postarané.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Farba kovu
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>15-najuzasnejsich-svadobnych-fotografii
4-rady-ako-poziadat-o-rukusvadobne-torty-ovladli-internet

 


   

NáramkyNáramky ako dar Každá staroveká civilizácia mala svoj vlastný spôsob a štýl zdobenia svojich rúk.
Najstarší predkovia si vyrábali náramky z kostí, zubov a kože. Egyptská panovníčka Kleopatra obľubovala výrazné zlaté náramky, ktoré nosievala na predlaktí. Od Starovekého Egypta po súčasnosť sa vytvorilo niekoľko nových moderných techník ich výroby či spracovania materiálov.

Spoločnosť Klenoty Hematit vám ponúka moderné  ale aj nadčasové náramky, vyrobené prevažne precíznou ručnou prácou. Vyznačujú sa originalitou a jedinečnosťou, materiálmi najvyššej kvality a výber zo širokej palety farieb. 

Význam náramkov

Náramky sa kupujú pri rôznych príležitostiach. Od krstu dieťaťa, k narodeninám, rôznym sviatkom, či životným udalostiam. Náramky však môžu mať aj citovú hodnotu. Náramok so symbolom vášho zverokruhu, s holubicou, srdcom, s príveskom, ktorý pre vás znamená niečo cenné alebo s  príveskom z vašej obľúbenej dovolenkovej destinácie. Svoje miesto a dôležitosť si v spoločnosti a medzi rôznymi druhmi šperkov našli aj veľmi trendové náramky proti urieknutiu.  Tie sa zvyknú používať už pri malých bábätkách proti porobeniu či uhranutiu. Náramok proti urieknutiu nám svojím nosením na ľavej ruke napomáha odbúravať negatívnu energiu od neprajníkov.


Funkčná hodnota náramkov 


náramok proti urieknutiu Náramky nemusia v súčsnosti zastávať len estetickú funkciu. V súčasnosti prevláda trend, v ktorom pekné veci musia byť aj funkčné. Existujú náramky, ktoré vám dokážu zachrániť život v nebezpečenstve. Môžu to byť silikónové náramky s nápisom vašej diagnózy, alebo krvnej skupiny. Taktiež existujú náramky, ktorých funkciou je odháňať nepríjemný bodavý hmyz z vášho tela.

 

U nás nájdete však náramky, prostredníctvom ktorých, môžete získať duševnú či fyzickú pohodu. Náramky z polodrahokamov sú čoraz populárnejšími šperkami vďaka ich liečivým účinkom. Treba si však dávať pozor na výber správneho drahokamu, ktorý sa určuje podľa osobnosti človeka a jeho znamenia v zvieratníku. Tieto polodrahokamové náramky pomáhajú pri rôznych nádorových ochoreniach, ochoreniach krvnej sústavy či tráviaceho traktu, alebo pri problémoch s vylučovacím systémom. 

 Rovnako nápomocné sú pri psychických problémoch. Odbúravajú stres, depresie, a neprajné pohľady či energiu vysielanú z okolia. Dodávajú pozitívnu energiu, niektoré druhy polodrahokamov vnášajú do života radosť, trpezlivosť, sebaúctu, lásku či dobrý spánok. Sú nenáročné na údržbu avšak tá je pri polodrahokamoch veľmi dôležitá. Keďže tieto kamienky dávajú a odbúravajú mnoho, je potrebné ho pár krát poumývať a nechať nabiť pri mesačnom svite.  Takouto starostlivosťou sa vám váš kameň poďakuje vysokou ochranou vášho tela aj ducha.


Rady a tipy

náramok z polodrahokamu
Ako sme už spomínali, je dôležité aby náramok spĺňal opäť nie len estetickú ale aj funkčnú hodnotu. Zapínanie je v tomto prípade  najmenej dôležitá vec, ktorú si zákazník či zákazníčka všíma . Na malú plôšku kovu sa zabúda a pritom tvorí najväčšiu funkciu celého šperku. Bez nej by sme všetky krásne náramky nosiť nemohli. Poznáme však niekoľko typov uzatvárania náramkov.

 

Najpoužívanejším druhom zatvárania pri náramkoch je perový krúžok. Rovnako ho môžeme nájsť aj na retiazkach či náhrdelníkoch. Rovnako veľmi používaným druhom zatvárania je karabínka – rybička. Tieto typy uzatváraní môžete nájsť na rôznych druhoch náramkov ako sú strieborné náramky, náramky so Swarovski krištáľmi, náramky s polodrahokamami alebo pri Kabbalah náramkoch.

 

S typom zapínania úzko súvisí aj veľkosť náramku, teda jeho dĺžka. Pre správny výber náramku je veľmi vhodné poznať obvod vášho zápästia. Treba však dbať na to, aby ste po jeho zapnutí, nemali náramok úzko obtiahnutý okolo zápästia. Preto je vhodné k celkovému obvodu zápästia prirátať dva až tri centimetre na viac.  Ak ste  však nenašli správnu dĺžku svojho vysnívaného náramku, radi vám pomôžeme pri jeho výrobe na mieru. Vaše zápästie tak bude zdobiť jedinečnosť a neopakovateľnosť daného výrobku. Viac o správnom výbere dĺžky sa dočítate v článku Ako si vybrať náramok.

Náramok ako dar

Rôzne druhy náramkov, pre rôzne typy žien, mužov, či deti. Náramok je dar, vhodný pre mužov, ženy aj deti a v akomkoľvek veku. Môžete sa ním vyznať z vašich najhlbších citov. Rovnako môžete prostredníctvom náramku niekomu oživiť najkrajšie obdobie, aké prežil. Pekným a kvalitným náramkom určite nič nepokazíte. Hodí sa na rôzne rodinné či životné udalosti.

 

Klenoty Hematit preto myslia na každého. Či už potrebujete náramok športový, elegantný, s liečivými polodrahokamami, na zvýraznenie vašej osobnosti či liečivými účinkami. Jedinečné, kvalitné materiály, jagavé kryštály a drahokamy – každý model= jedinečný zážitok.


U nás nájdete, po čom túžite

Klenoty Hematit ponúkajú široký rad rôznorodých náramkov. Stačí si už len vybrať  ten správny alebo tie správne. 

V našej ponuke nájdete: