Náramky z polodrahokamov

Ak chcete ozdobiť svoje zápästie a zároveň spraviť niečo pre svoje zdravie, ideálnou voľbou pre Vás sú náramky z polodrahokamov. Sú nielen módnym doplnkom, ale prisudzujú sa im aj liečivé účinky. Tzv. liečivé kamene majú nezastupiteľnú úlohu v histórii ľudstva. Pre povzbudenie zdravia alebo na ochranu pred negatívnou energiou ich používali takmer všetky kultúry. Pútajú pozornosť svojou jedinečnou farbou a špecifickými účinkami na zdravie. Vybrať si môžete tiež z módnych „Kaballah“ náramkov, ktoré Vás ochránia pred uhrančivými pohľadmi alebo energetických náramkov, tiež s blahodarnými účinkami na telo.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Pre koho
  • Kolekcia
  • Farba kovu
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Náramky z polodrahokamov

   

Náramky z polodrahokamov Trendy nosenia náramkov sa menia takmer každých desať rokov. Zlaté či strieborné reťazové náramky boli populárne už od začiatku 20. Storočia. Sú skvostom bez výnimky. Plastové či bakelitové náramky boli populárne v 60. a 70. Rokoch a v súčasnosti sú venované skôr mladším generáciám. V 80. Rokoch nastala v nosení týchto šperkov revolúcia. Začali sa totiž kombinovať rôzne štýly, veľkosti a farebnosť. Na jednom zápästí tak bolo niekoľko rôznych náramkov vyrobených z rôznych materiálov. Okrem toho, v týchto časoch sa k náramkom po dlhej odmlke vrátili aj muži, ktorí začali preferovať zlaté, strieborné a kožené náramky. V súčasnosti nájdete skutočne všakovaké náramky. druh je stále na pár mesiac trendový, no jeho sláva rýchlo spadne.

<

Aj napriek tomu, že v súčasnosti sa skôr pozerá na estetickú stránku náramku, existujú náramky, ktoré vyzerajú dobre, sú príjemné, pôvabné a chránia vaše fyzické i psychické zdravie.

aké sú náramky z polodrahokamov, ktoré si na našej stránke Klenoty Hematit alebo v našej predajni v Košiciach môžete vybrať svojho osobného strážcu. Výber je naozaj veľmi široký, či sa už budete riadiť páčivosťou, farbou, priradením z zverokruhu alebo podľa zdravotných problémov, je to na vás. Takýmto výberom však získate viac, než len šperk.

   

Význam

   

Náramky z polodrahokamov Náramky ako šperky vznikli kvôli obdivu a rituálom približne pred sedem tisíc rokmi. Najznámejšie sú však egyptské náramky, náramky z antického Grécka a Ríma. Preslávili ich vojaci, ktoré nosievali vysoké manžety z kože alebo kovu. Boli súčasťou ich vojenského brnenia a slúžili najmä na ochranu. Trend nosenia náramkov u mužov začiatkom stredoveku vyprchal. No nové éry, obdobia, technika, panovníci a zmýšľanie priviedli nové módne trendy aj do vnímania takýchto šperkov.

Každopádne, náramky už v minulosti mali skôr dekoratívny charakter. V súčasnosti, najmä ak si vyberiete nie len krásny ale funkčný náramok, nemusí mať len dekoratívny význam. Náramky z polodrahokamov sú vyrobené z prírodných guľôčok alebo kúskov minerálu. Majú liečivé účinky na telo, dušu i na vašu zmysel. Niektoré polodrahokamy vám zmenia život, iné ho len poobrátia a nasmerujú vás na tú správnu životnú cestu. Náramky z polodrahokamov sú výbornými katalyzátormi energie, ochrancami vášho ducha i tela. Náramok sa stane vašim bodyguardom a kamarátom do dažďa. Módne a príjemné náramky z polodrahokamov ocení každá žena bez ohľadu na jej vek.

Aj napriek tomu, že muži prestali nosievať tento druh šperku, pánske náramky z polodrahokamov ich prinútia nosievať tieto skvosty. Šperky nie sú len výsadou žien. Správny gentleman môže vyzerať dokonale aj so šperkom pre mužov. Napríklad náramok s hematitom je pre mužov ako stvorený.

   

Rady a tipy

   

Pri výbere náramkov vám stačí poznať obvod vášho zápästia. Ak si vyberiete veľký náramok, na vaše zápästie bude voľný. Nie je to vhodné zo strany vášho komfortu. Náramok vám bude lietať od zápästia až po lakeť, môžete sa nepríjemne zahačknúť, náramok pretrhnúť alebo ho stratiť. Príliš krátky náramok vám zas bude škrtiť zápästie. Jeho nosenie tak nebude pre vás príjemné. Preto pozorne dbajte na výber tej správnej veľkosti.

Ďalším atribútom pre výber náramku je zapínanie. Mnoho ľudí uprednostňuje pohodlné zapínanie náramku- teda konkrétne žiadne. Náramok, ktorý je vyrobený z polodrahokamu môže mať svoje guľôčky navlečené na šperkárskej gumičke. Náramok sa prispôsobí veľkosti vášho zápästia, nikde netlačí a pohodlne sa nosí.

Zapínanie pomocou pérového krúžku, karabínky alebo šperkárskej rybičky funguje na rovnakom princípe. Ich rozdiel je však v materiáli, z ktorého môžu byť vyrobené. Nájdete tak zapínanie strieborné, zlaté alebo bižutérne. Náramok je tak chránený pred stratou.

Výber náramkov z polodrahokamov môžete podmieniť ešte poľa druhu minerálu. Existuje ich naozaj neskutočné množstvo. Môžete si však vyzerať na základe odporúčaní, na základe vašej obľúbenej farby či páčivosti, alebo váš výber zúžite na kamene, ktoré vám dokážu efektívne pomôcť od zdravotných problémov, ktorými trpíte.

   

Náramky z polodrahokamov ako dar

Polodrahokamové náramky Náramky v akomkoľvek prevedení sú populárnou záležitosťou, ktoré ženy jednoducho milujú. Ide o vďačné šperky, ktoré možno nosiť kedykoľvek a k čomukoľvek a kamkoľvek. Univerzálny šperk, ktorý samozrejme ako dar poteší. Náramky z polodrahokamov sú vyrobené z prírodných materiálov a okrem svojej prirodzenej krásy tak ponúkajú svojej nositeľke či nositeľovi pozitívnu energiu, ktorú budete cítiť ako vám preteká žilami. Každý polodrahokam má vlastné účinky, možno ich vyberať aj podľa znamení vo zvieratníku alebo na základe chorôb  či neduhov, ktoré trápia vaše telo, dušu a myseľ.

   

Náramky z polodrahokamu sú výnimočným darčekom. Ak vám niekto takýto náramok zadováži, myslite na to, že dotyčný myslel nie len na vaše skrášľovanie, ale aj na vaše zdravie. Náramok z polodrahokamu možno nosiť na jednej ruke spoločne s hodinkami či inými náramkami. Na zápästí však vyzerá dobre aj samotný.

  

U nás nájdete po čom túžite

 Pôvabné náramky s polodrahokamami si skutočne užijete. Množstvo zaujímavých farieb a tvarov, rôznorodé použitie materiálov. Môžete si tak vybrať tú správnu kombináciu materiálu, zapínania a polodrahokamu. Náramky s polodrahokamami sa hodia na každodenné nosenie, kamkoľvek pôjdete.