Náhrdelníky

Náhrdelníky skrášlia každý dekolt. Na príležitosti sú viac ako žiadané. Náhrdelníky doplnia každý „look“ a pomôžu Vám vyzerať čo  najlepšie, či už hľadáte náhrdelník na denné nosenie, na  párty, jednoduchú retiazku do kancelárie, alebo nápadný náhrdelník z drahých kameňov na svadby a špeciálne príležitosti. Nebojte sa experimentovať a vyberte si zo širokej škály štýlov, dizajnov a farieb. Náhrdelník zvýrazní Vašu krásu a rozžiari celý deň.

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Farba kovu
  • Farba
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

   

Náhrdelníky

Staršie, mladšie, všetky ženy ich milujú. Okázalé, nenápadné, decentné a rafinované, náhrdelníky šperky, ktoré dnes rúcajú módne trendy a sú neoddeliteľnou súčasťou celého outfitu. Okrem chic štýlu, správne zvoleným náhrdelníkom nič nepokazíte. Predĺžia vám krk, obohatia dekolt a podčiarknú celý model.

Význam

Konkrétny význam náhrdelníky nemajú. Nosíme ich z estetických dôvodov. Cítime sa v nich dobre, výnimočne, krajšie. Pridávajú nám na dôveryhodnosti a postavení. Či už ide o jemnú retiazku, alebo výrazný náhrdelník.

Ich históriu však môžeme datovať do staroveku. Naši predkovia sa radi zdobili kostenými náhrdelníkmi, neskôr to boli náhrdelníky z rôznych kameňov a polodrahokamov, náhrdelníky z koží a zubov rôznych zvierat. Neskôr sa vyrábali náhrdelníky a šperky z kovov a ich zliatín. Šperky mali mnoho podôb, a vznikali najmä na základe ich fantázie a toho, čo im okolitá príroda postavila do cesty. Môžeme teda povedať, že šperky a náhrdelníky sú rovnako staré, ako ľudstvo samotné. Avšak, šperkami sa nezdobili primárne len ženy, aj keď náhrdelník s kvetinovým zdobením bol určený iba ženám. Muži svoje telá zdobili taktiež. Väčšinou ich šperky a náhrdelníky odrážali vážnosť a miesto v ich spoločenstve. V starovekom Ríme a perzskej ríši sa náhrdelníky darovali vojakom na ich počesť a slúžili ako vyznamenania. Stredovek a Novovek ponúkal náhrdelníkom symbol vyznamenania, slúžili na poukazovanie úradných hodností a dôstojností – teda rektori a dekani univerzít, primátori a notári či sudcovia.

V súčasnosti sa trend mužských náhrdelníkov – retiazok nestratil. Muži aj naďalej nosia radi tento šperk, či už na ruke alebo na krku. Avšak neustále sa zachováva stereotyp ženských náhrdelníkov, ktorých modelov je v súčasnosti nespočetne mnoho. Jediné, čo nám však milé dámy ostáva, je vybrať si ten správny. A potom ďalší a ďalší, lebo jeden náhrdelník nikdy nestačí.


<

Rady a tipy

Darčekom, nikdy nič nepokazíte. Dokonca môžete malým darom vylepšiť nepriaznivú situáciu po hádke, či nedorozumení. Avšak darčekom, ktorý ukrýva v sebe šperk vyčaríte úsmev na tvári vášho najbližšieho, milovaného človeka, na ktorom vám záleží.

Z našej širokej ponuky  náhrdelníkov, si tak môžete vybrať šperk ručnej výroby z kvalitných materiálov ako sú swarowski kryštály, zirkóny, perly, striebro, či liečivé polodrahokamy.

Ak teda kupujete náhrdelník pre seba, či pre niekoho blízkeho mali by ste si ujednotiť, typ materiálu. Swarovski kryštály sú nádherné, jedinečne brúsené a krasne sa ligotajúce šperky vhodné na rôzne príležitosti.  Lesknite sa v spoločnosti so svojim náhrdelníkom.

  

/epidotNah.jpg alt="náhrdelník z epidotu" width="150 " style="float: right; margin: 10px 30px 10px 30px;" />U nás nájdete taktiež náhrdelníky z liečivých polodrahokamov. Tieto šperky sa momentálne tešia zvýšenej popularite najmä vďaka ich pozitívnymi a liečivými účinkom, ktorým vplývajú na naše telo – fyzickú, duševnú a duchovnú stránku. Polodrahokamové šperky sú zaujímavé svojim sfarbením. Sú originálne, pretože žiadne dva rovnaké polodrahokamy nemajú rovnaké sfarbenie, čím sa vyzdvihuje ich jedinečnosť.


Klenoty Hematit rovnako ponúkajú rôzne strieborné náhrdelníky či retiazky v kombinácií so zirkónom. Strieborné náhrdelníky sú v rôznych prevedeniach a kombináciách rôznych materiálov. Výborným darčekom sú prepletané strieborné retiazky spojené do jedného náhrdelníka.

Pri výbere daru by ste rozhodne nemali zabúdať na ich zapínanie. To by malo naplno plniť svoju funkciu, dokonale uzatvárať náhrdelník, aby ste predišli strate, alebo poškodeniu odevu. Šperkári však rozlišujú viacero druhov uzatváraní, z ktorých si môžete vybrať svoj vysnívaný náhrdelník či retiazku.

Správne zapínanie býva zväčša pri nákupe prehliadané, avšak je kľúčovým, pri výbere správneho náhrdelníka. Pri nákupe by ste mali dbať aj na uzatvárací patent, ktorý vám dodá pocit bezpečia a istoty pred stratou vášho obľúbeného náhrdelníka či retiazky.

Pri retiazkach rozlišujeme prevažne tri typy zapínaní:

  

/NA00L1830AU.JPG alt="karabínka " width="150" style="float: left; margin: 10px 30px 10px 30px;" /> Karabínka – klasické ukončenie na zapínanie náramku alebo retiazky

 


Rybička ukončenie retiazky na ruku či na krku karabínkou, ktorá svojim tvarom pripomína rybičku.

 


 Perový krúžok – je lacnejšia varianta karabínky. Krúžok obsahuje patent,    /nahrdelnik_z_praskaneho_krystalu.JPG alt="Náhrdelník z praskaného kryštálu" width="150" style="float: left; margin: 10px 30px 10px 30px;" />ktorý v sebe skrýva pero. Stlačením patentu sa pero vysunie alebo zasunie.

 

 

 

 


Náhrdelník ako dar

Ak túžite po náhrdelníku, alebo chcete spraviť svojho blízkeho šťastnejším, ste na správnom mieste. Klenoty Hematit svojim zákazníkom ponúkajú širokú škálu rôznorodých náhrdelníkov vysokej kvality. Bohatý sortiment náhrdelníkov a retiazok pre mužov, ženy či deti rôznych vekových kategórií. Strieborné, perlové, so Swarowski kryštálmi, z polodrahokamov – noste ich do práce, na večerné stretnutia, oslavy, plesy alebo na špeciálne príležitosti. Originalita našich výrobkov a pestrosť štýov zabezpečí, že si vyberiete ten správny náhrdelník najvyššej kvality. Náhrdelníky sa svojim dizajnom hodia na všetky druhy príležitostí. Dôežité je si však vybrať správny šperk k správnemu outfitu a na správnu príležitosť.

U nás nájdete, po čom túžite

Navštívte naše zlatníctvo v Košiciach a samozrejme aj náš e-shop, kde vám ponúkame rôzne druhy a široký sortiment kvalitných šperkov a náhrdelníkov, pre vaše potešenie. Ak hľadáte náhrdelníky na konkrétnu príležitosť, garantujeme vám, že u nás si nebudete vedieť vybrať. Precízna ručná práca zaručuje neprehliadnuteľnú kvalitu použitých materiálov. Tak si prezrite našu ponuku a vyberte ten, ktorí najviac ulahodí Vášmu oku.

U nás nájdete :