Rubín

Rubín patrí medzi najvzácnejšie a najluxusnejšie drahokamy. Tento výnimočný drahokam si ľudia cenia už stáročia a to najmä pre jeho neuveriteľnú tvrdosť, s vášnivo a sýtu červenú farbu a neuveriteľný kryštáľový lesk. V našej ponuke nájdete širokú ponuku rubínov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

*Na tomto videu je zobrazený prírodný rubín s hmotnosťou 1,19ct

Tvary rubínov:

 

Farba rubínov:

Najžiadanejšou a najviac cenenou farbou pri rubínoch je sýta, vášnivá červená s odleskami modrej. Takáto farba je známa ako holubia krv.

 

Použitie rubínov:

Väčšie rubíny, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza rubín v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné rubíny použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú rubínové zásnubné prstene.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena rubínov

Cena rubínu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či rubín prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o rubínoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych rubínov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný rubín s hmotnosťou 1,19 ct

 

Video: